IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Јаничари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Јаничари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Прашање: За колку најефтино би си ја продале душата?
Одговор Гласови Статистика
1 [12,50%]
0 [0,00%]
4 [50,00%]
1 [12,50%]
2 [25,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 21:03
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

А АКО ПАРИТЕ ТИ СЕ ПОТРЕБНИ ЗА ДА СПАСИШ ЖИВОТ НА НЕКОГО ШТО МНОГУ ГО САКАШ. ОБИЧНО ВЕЛАТ „И ДУШАТА БИ СИ ЈА ПРОДАЛ ЗА ДА МУ ПОМОГНАМ“

 

 

ne sum bila dosega vo takva situacija,ne znam najiskreno no iskreno znam deka dusata za pari ne bi si ja prodala i tuka bi stavila edno nikogas iako nikogas ne treba da se rece nikogas.........

mozda ova go velam zasto ne znam kako mu e na nekogo koj edvaj uspeva da prezivee i bi napravil se za pari,no toa e moe mislenje....


НИКОГАШ ДА НЕ БИДЕШ, ТОА Е НАЈЛОША ВАРИЈАНТА НА „СЛЕПА УЛИЦА“
ПРЕЖИВУВАЊЕТО Е СОСЕМА ДРУГА РАБОТА. ВРЕДНИТЕ РАЦЕ СЕКОГАШ ДОАЃААТ ДО ЛЕБ.

Изменето од majstorce62 - 21.Јануари.2008 во 21:04
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 21:04
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

А АКО ПАРИТЕ ТИ СЕ ПОТРЕБНИ ЗА ДА СПАСИШ ЖИВОТ НА НЕКОГО ШТО МНОГУ ГО САКАШ. ОБИЧНО ВЕЛАТ „И ДУШАТА БИ СИ ЈА ПРОДАЛ ЗА ДА МУ ПОМОГНАМ“

 

 

ne sum bila dosega vo takva situacija,ne znam najiskreno no iskreno znam deka dusata za pari ne bi si ja prodala i tuka bi stavila edno nikogas iako nikogas ne treba da se rece nikogas.........

mozda ova go velam zasto ne znam kako mu e na nekogo koj edvaj uspeva da prezivee i bi napravil se za pari,no toa e moe mislenje....


НИКОГАШ ДА НЕ БИДЕШ, ТОА Е НАЈЛОША ВАРИЈАНТА НА „СЛЕПА УЛИЦА“
ПРЕЖИВУВАЊЕТО Е СОСЕМА ДРУГА РАБОТА. ВРЕДНИТЕ РАЦЕ СЕКОГАШ ДОАЃААТ ДО ЛЕБ.
 
pa zatoa rekov i deka ne znam........
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 04:49
за 200-300 евра, можеш да купиш многу души..... Просто е неверојатно колку се ефтини луѓево.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
blue666 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4465
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 11:34
"А АКО ПАРИТЕ ТИ СЕ ПОТРЕБНИ ЗА ДА СПАСИШ ЖИВОТ НА НЕКОГО ШТО МНОГУ ГО САКАШ. ОБИЧНО ВЕЛАТ „И ДУШАТА БИ СИ ЈА ПРОДАЛ ЗА ДА МУ ПОМОГНАМ“"

a, ako go spasis i na kraj ti si pak losiot a toj/taa dobriot/ta!?!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 16:07
Nie se prodavame na toj nacin sto rabotime za onie sto si ja prodale dusata 
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 16:26
Originally posted by blue666 blue666 напиша:

"А АКО ПАРИТЕ ТИ СЕ ПОТРЕБНИ ЗА ДА СПАСИШ ЖИВОТ НА НЕКОГО ШТО МНОГУ ГО САКАШ. ОБИЧНО ВЕЛАТ „И ДУШАТА БИ СИ ЈА ПРОДАЛ ЗА ДА МУ ПОМОГНАМ“"

a, ako go spasis i na kraj ti si pak losiot a toj/taa dobriot/ta!?!


ВАЖНА Е ПОМИСЛАТА ДЕКА НЕГОВИОТ ЖИВОТ И ПОНАТАМУ ТЕЧЕ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 16:30
SE' E NA PRODAZBA, DUSICKI MOI, SE'! VO TOA SE', SPAGJA I DUSATA. ZAVISI SAMO OD CENATA I OD PRILIKITE.
TOJ STO VELI MOJATA DUSA NE E NA PRODAZBA, POJMA NEMA!!!
TOJ SAMO NE BIL VO SITUACIJA DA MORA DA JA PRODAVA!!!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 16:35
Ti verojatno nemas principi, pa zatoa pojma nemas zosto nekomu toa bi mu bilo neprifatlivo.
Na krajot, sekoj covek sto e dostoen za pocit, mora da ima nesto sveto, vo koe e zalozena negovata dusha, i koe bi go cuval i po cena na zivotot.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 16:38
Originally posted by sensei sensei напиша:

Ti verojatno nemas principi, pa zatoa pojma nemas zosto nekomu toa bi mu bilo neprifatlivo.Na krajot, sekoj covek sto e dostoen za pocit, mora da ima nesto sveto, vo koe e zalozena negovata dusha, i koe bi go cuval i po cena na zivotot.


ТИ, ВЕРОЈАТНО, УШТЕ НЕ СИ ЗАПЛИВАЛ ВО ОКЕАНОТ НА ЖИВОТОТ, КОГА ТОЛКУ СЕ ДРЖИШ ДО ПРИНЦИПИ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 16:43
 KE DISKUTIRAME, AMA NEMA DA SE VREGJAME, VAZI?
 ZA DA TI DOKAZAM DEKA NE SI VO PRAVO, DEFINIRAJ MI STO ZA TEBE ZNACI DA SI JA PRODADES DUSATA.
 EDNO VREME NA OVAA TEMA SE KOMENTIRASE DEKA DEMEK DUSATA SI JA PRODALE ONIE KOI IMAAT BUGARSKI PASOSHI. SI JA PRODALE NACIJATA, MENE AKO ME PRASAS, DUSATA BI TREBALO DA E NESTO DRUGO. TE MOLAM, POTRUDI SE I DEFINIRAJ! STO ZNACI DA SE PRODADE DUSATA, STO KONKRETNO?
AND...PLS...NO HARD FEELINGS...NO BAD WORDS
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 16:48
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Ti verojatno nemas principi, pa zatoa pojma nemas zosto nekomu toa bi mu bilo neprifatlivo.Na krajot, sekoj covek sto e dostoen za pocit, mora da ima nesto sveto, vo koe e zalozena negovata dusha, i koe bi go cuval i po cena na zivotot.


ТИ, ВЕРОЈАТНО, УШТЕ НЕ СИ ЗАПЛИВАЛ ВО ОКЕАНОТ НА ЖИВОТОТ, КОГА ТОЛКУ СЕ ДРЖИШ ДО ПРИНЦИПИ.


Ne mozes da bides podaleku od vistinata.
Fascinantno mi e kaj nekoi lugje, cij kapacitet e nabien vo shise so stavena zatka, sto percepiraat od zabja perspektiva, i se nesposobni da vospriemat informacija deka moze da ima i edno drugo povisoko i pobeskompromisno nivo na funkcioniranje.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 16:51
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

 KE DISKUTIRAME, AMA NEMA DA SE VREGJAME, VAZI?
 ZA DA TI DOKAZAM DEKA NE SI VO PRAVO, DEFINIRAJ MI STO ZA TEBE ZNACI DA SI JA PRODADES DUSATA.
 EDNO VREME NA OVAA TEMA SE KOMENTIRASE DEKA DEMEK DUSATA SI JA PRODALE ONIE KOI IMAAT BUGARSKI PASOSHI. SI JA PRODALE NACIJATA, MENE AKO ME PRASAS, DUSATA BI TREBALO DA E NESTO DRUGO. TE MOLAM, POTRUDI SE I DEFINIRAJ! STO ZNACI DA SE PRODADE DUSATA, STO KONKRETNO?
AND...PLS...NO HARD FEELINGS...NO BAD WORDS

definicijata e mnogu prosta i ednoznacna. Ke ti pastiram od prviot komentar na temata: "Како во сите периоди низ историјата, и сега имаме една класа на јаничари. Луѓе кои за пари и статус си ја продале душата, нацијата, најблиските."
Nema losi zborovi, samo vistinata.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 16:52
CEKAM ODGOVOR SENSEY!!! NE BEGAJ MI!!!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 16:55
Samo za tebe, ke pastiram uste ednas:
Луѓе кои за пари и статус си ја продале душата, нацијата, најблиските.

збунетост
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,137 секунди.