IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Јаничари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Јаничари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Прашање: За колку најефтино би си ја продале душата?
Одговор Гласови Статистика
1 [12,50%]
0 [0,00%]
4 [50,00%]
1 [12,50%]
2 [25,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 20:39
Човек може се да продаде, гол пиштол да се стори, ама ако си ја зачува душата ќе се чувствува како да го има сето богатство на светот, и обратно.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 21:17
Za nisto na ovaj svet!! Mnogu stvari mozat za pari da se kupat... NO dusata ne e na raprodazba (barem kaj mene) !!!!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 21:35
Originally posted by seka seka напиша:

Za nisto na ovaj svet!! Mnogu stvari mozat za pari da se kupat... NO dusata ne e na raprodazba (barem kaj mene) !!!!


А АКО ТЕ ПРЕЛАГА, ПА И БЕЗ ПАРИ ТИ ЈА ДОБИЕ?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 23:12
I NE GO GLEDAM JAS TOA KAKO PRODAVANJE PATRIOTIZAM,
-------------------------------------------------------------------------------------------
E tie toa taka go gledaat...a pusta moja inaetliva disha ne popushta (shto da ne im priznam deka nemam pari...ni pred besilka).Iskreno ne mozam da zboruvam hipoteticki... ne znam kako ke se odnesuvam koga bi bila na nivno mesto. Sega za sega sum bez pasosh... a so dusha...
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 16:04
Да не ја тривијализираме работава. Тука оние кутри со бугарски пасош се најнискиот облик на јаничарство. Пред нив се:

- НВО војниците, кои работат на уништување на националното ткиво, на семејството, прават политичка агитација,...

- партиските војничиња, ... нема потреба од опис

- крим-политичарите(фамилијата, Б Ц, .....), најтежок облик на јаничарство

- Интелектуалците: професори, асистенти, новинари,... за мизерни парички си го проституираат мозочето

- Сите прости луѓе кои пак ќе трошат пари во Грција, кои ќе ги обожаваат Шиптарите како дар од бога, кои пак ќе гласаат за оние кои само уништуваа 15 години

- незаинтересираните, стадото овци. Ги ставам тука зошто со не заземање на страна исто како да се подржува злото. За да владее злото, добрите луѓе не треба да прават ништо.

Ако се одземат сите овие од вкупниот број на жители, се прашувам колкумина ќе останеме. 10-20%?

И заборавив да ги поздравам оние кои се препознаа себе си или некој од најблиските во горните редови. среќа


Изменето од sensei - 20.Јануари.2008 во 16:08
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 12:32
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by seka seka напиша:

Za nisto na ovaj svet!! Mnogu stvari mozat za pari da se kupat... NO dusata ne e na raprodazba (barem kaj mene) !!!!


А АКО ТЕ ПРЕЛАГА, ПА И БЕЗ ПАРИ ТИ ЈА ДОБИЕ?


tesko veruvam, deka toa bi mozel kaj mene nekoj ... lagite imaat kratki noze...
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 14:21

AJ VAKA:

SE` IMA SVOJA CENA!
A VO SE` SPAGJA I DUSATA!
CENATA ZAVISI OD KVALITETOT NA DUSATA, NEKOI SE POEFTINI, NEKOI POSKAPI, NO IMAAT SVOJA CENA,
O, DA...IMAAT CENA!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
hr.lucky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 505
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hr.lucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 18:01
site zboruvaat za bugarski pasos a ima preku 500 000 makedonci ,, PATRIOTI,,so avstraliski ,kanadski,novozelandski koi i nemaat mkd pasos a uste kolku ima so pasos od evropskite zemji licno znam mnogu .bas vcera se sretnav so eden golem ,,patriot,, so germanski pasos i toj toj bese kriticar za ovie sto zemaat bugarski eeeeeeeee kakov narod sme!!!sto ima vrska parce hartia ako ti ako ostvaruvas nekakva cel so nego ,golemite prodavaci na dusite se tie sto gi prodadoa dusite na obicniot covek a toa se nasite politicari . po mene e bitno sto nosi covekot vo sebe i kolku e posten.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 19:06
Да бе луѓе, навистина, колку наши од прекубара немаат наш, Македонски пасош, а се чукаат в гради како големи Македонци па уште и ни продаваат демагогија за патриотизмот?
А,од друга страна, ако некој од родната ни грутка,извдади бугарски пасош од најнасушна потреба, тогаш - тој си ја продал душата на ѓаволот!
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 19:22
ALO... ZNACI DUSATA SE PRODAVA SAMO AKO IZVADIME BUGARSKI PASOS?
TOA E NAJBANALEN PRIMER...
JAS POINAKU JA SFATIV TEMATA
ILI SMENETE GO NASLOVOT, ILI KOMENTARITE
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 20:44
Цената на еден човек е многу висока. За колку ќе се продаде зависи од него. Ако се прецени никој неможе да го купи а ако се потцени му нема спас.
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 20:49
PARITE NISTO NE MI ZNACAT,AMA APSOLUTNO NISTO!
POVEKE GI CENAM ONIEVISTINSKI COVECKI VRLINI I POISE BI ME IMPRESIONIRAL COVEK KOJ ZIVEE ZA NEKOJ IDEAL NEPOVRZAN SO PARITE,OTKOLKU ONOJ KOJ SE BI NAPRAVIL ZA PARI.
 
SRAM DA IM E AKO MISLAT DEKA SE PODOBRI LUGJE AKO JA PRODADAT DUSATA ZA PARI!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 20:54
А АКО ПАРИТЕ ТИ СЕ ПОТРЕБНИ ЗА ДА СПАСИШ ЖИВОТ НА НЕКОГО ШТО МНОГУ ГО САКАШ.
ОБИЧНО ВЕЛАТ „И ДУШАТА БИ СИ ЈА ПРОДАЛ ЗА ДА МУ ПОМОГНАМ“
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 20:57
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

А АКО ПАРИТЕ ТИ СЕ ПОТРЕБНИ ЗА ДА СПАСИШ ЖИВОТ НА НЕКОГО ШТО МНОГУ ГО САКАШ.
ОБИЧНО ВЕЛАТ „И ДУШАТА БИ СИ ЈА ПРОДАЛ ЗА ДА МУ ПОМОГНАМ“
 
 
ne sum bila dosega vo takva situacija,ne znam najiskreno no iskreno znam deka dusata za pari ne bi si ja prodala i tuka bi stavila edno nikogas iako nikogas ne treba da se rece nikogas.........
mozda ova go velam zasto ne znam kako mu e na nekogo koj edvaj uspeva da prezivee i bi napravil se za pari,no toa e moe mislenje....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,268 секунди.