IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Како ви ѕвони мобилниот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како ви ѕвони мобилниот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
Автор
Порака
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 15:57
ne znam sekogas mi e bezglasen   
Кон врв
Цаци Галапчарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 955
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Цаци Галапчарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 02:23
sk se pokvario i vise ne zvoni
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2008 во 12:02
Sweet about me - Gabriella Cilmi
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 10:38
Lenny Kravitz - I'll Be Waiting

а за порака,... нешто титказбунетост.... интересно музиче,.....сепак голема%20насмевка
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 10:39
Koga zaoga sonceto denot,sto go pozlatuva...
edno dete sonuva vo svetot na bajkite patuva
tamu e tolku volsebno letaaa sonot na krilest at...
ete taka mi zvoni
голема%20насмевка
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2008 во 10:44
Originally posted by mamma mamma напиша:

http://www.youtube.com/watch?v=m3a20CzAoIw&feature=related

EVE...VAKA....


seushte....vaka

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2008 во 13:47
eee poradi vakvi pricini mene mobilniot mi e sekogas na bezvucno трепкањетрепкање
 
Внимателно со рингтонови

Рингтонот на мобилниот телефон може да биде било што. Може да го имитира звукот на старомоден телефон, да репродуцира поп-хит од 80-те, па дури и да звучи како крекање на жаба.

Но, во одредени општествени средини најбезбедно е да внимавате што ставате како рингтон. Кога сте излезени со пријатели или со колеги од работа стилски најелегантен избор ви е отворена мелодија или нечујни вибрации. Ако рингтонот ви е звучи како да пуштате вода во веце, другите може да се вознемират.

Едноставно кажано, рингтоновите зборуваат за стилот исто како и облеката, чевлите и шминката. Тие кажуваат многу за сопственикот на телефонот. Музичкиот вкус на една личност, изразен преку рингтонот, може да биде показател за тоа каква личност е тој/таа, вели Агнешка Зилок, од рингтон провајдерот "Јамба" во Берлин.

"Немаме често прилика да се прошараме низ нечија музичка колекција, а рингтонот зборува многу за една личност па е полесно да се допре до него/неа" вели Зилок. Такму затоа "Јамба" темелно ги проучува своите корисници.

Листата на песни кои ги имаме групирано не мора да значи дека е конечна и значенска, но може да значи многу кога запознавате нови луѓе, додава Зилок.
 

"Ако некој симнал песна од Боб Дилан или Џими Хендрикс за својот мобилен телефон, значи дека таа личност најверојатно многу размислува и се интересира за различни работи. Тоа е знак дека таа личност е креативна, паметна и со отворени сфаќања. Од друга страна, доколку од нечиј телефон ја слушнеме возбудливата песна "Фитил" на групата "Продиџи", најверојатно сопственикот на тој телефон има чуден вкус за многу работи и авантуристички дух" вели Зилок, маркетинг експерт.

"Таа личност прифаќа ризици и открива нови возбудливи искуства, за разлика од некој кој избира музика од Бритни Спирс или Кристина Агилера, што значи дека повеќе сака да излегува во дискотеки со пријатели" додава Зилок.


Изменето од seka - 19.Август.2008 во 14:05
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 23:53
vaka "WHY SO SERIOUS? LETS PUT A SMILE ON THAT FACE! HAHAHAHA..."

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2008 во 11:06
Тоше Проески - Громови На Душа

а за смс - во светот на бајките среќа
Кон врв
stefcodimitrievski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stefcodimitrievski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 08:49
ZZZrrrrrr ZZZrrrrrr ZZZrrrrrrr ZZZZrrrrrrr
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2008 во 23:20

Испуште наекои језиви звуци ко спејс шатл.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 14:50
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 15:05
Originally posted by mamma mamma напиша:

http://www.youtube.com/watch?v=m3a20CzAoIw&feature=related
EVE...VAKA....


A...da go smenam ???Redno e...

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2008 во 15:13

Некоја нежна мелодија, затоа и не го слушам секогаш.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.