IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ДНЕВНО - политички случувања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДНЕВНО - политички случувања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 343536
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 12:45
Дали мислите дека во оружјето имало и “по некоја нуклеарна ракета“ и дали некој кај нас мери ниво на радијација (ако се мери воопшто-дали пак би ја соопштилезбунетост)? Земајќи предвид дека на Криволак исто така американците имаат складирано и нуклеарни ракети-и Албанија е вид депонија на таков арсенал.

Сепак, за таков пукот да го здрма Скопје...не е баш логично да било обично оружје. 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 12:45
Originally posted by andrej1 andrej1 напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Да додадам и дека сум разочарана од медиумите, очекував некакви вонредни вести веднаш потоа, но дури многу подоцна разбрав: од сликите на АлСат Телевизија која нон стоп известуваше, но...кој да ми преведе.Навистина се почувствував како во времето на комуњарите каде се беше камуфлирано, затутулено, замумуленотага


ce si nabavis preveduvac ....


Работам на случајот.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 13:21
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Дали мислите дека во оружјето имало и “по некоја нуклеарна ракета“ и дали некој кај нас мери ниво на радијација (ако се мери воопшто-дали пак би ја соопштилезбунетост)? Земајќи предвид дека на Криволак исто така американците имаат складирано и нуклеарни ракети-и Албанија е вид депонија на таков арсенал.

Сепак, за таков пукот да го здрма Скопје...не е баш логично да било обично оружје. 
   aa,..da, ima na krivolak,....i toa od onie ,.....u podzemni silosi shto se,....gi ima eden kup,..ne kazuvaat ,ama ,...jas im gi vidov,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 13:35

[/QUOTE]   aa,..da, ima na krivolak,....i toa od onie ,.....u podzemni silosi shto se,....gi ima eden kup,..ne kazuvaat ,ama ,...jas im gi vidov,...[/QUOTE]



...ШШШШШШТ,.. !!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 13:39
,.....aii,...teshko na mene sega,....mi se ispushti,..ох

....ako me nema podolgo vreme ,...ke znaete shto e rabotata,....загриженост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 13:43
...АКО СЕ СМОТААТ РАБОТИТЕ,ЌЕ ИМ КАЖЕМЕ НА ОВИЕ ДЕКА ТИ, НЕ СИ ТОЈ...И ПОВТОРНО ЌЕ СИ ЖИВЕЕМЕ ДОЛГО И СРЕЌНО!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 17:59
Originally posted by brza brza напиша:

,.....aii,...teshko na mene sega,....mi se ispushti,..ох

....ako me nema podolgo vreme ,...ke znaete shto e rabotata,....загриженост



намигнување A, rabotata bi bilo ,, vo vodata dupka,, ili kje izmislis topla voda? Zatoa li kje te nema podolgo vreme?голема%20насмевка

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 18:15
Originally posted by bond....james b bond....james b напиша:

ajde be ,dosta so tie gluposti.............i atomska bomba da bila ,nema da ste mozele da ja cuete...................a ne nekoj magacin so exploziv!смеење


deka se slusnaa detonacii se slusnaa, deka prozorvite od kukata se tresea, se tresea, e sega od kade bilo toa i sto bilo jas ne znam. prvo si pomisliv deka vo rudnikot Banjani vrsat miniranja iako bese dosta pojako.

Duri vecerta kazaa deka toa bile eksplozii od voen magacin, i ne znam zosto nekoj se smee deka se pocuvstvuvani eksploziite tuka , ne vidovte vie na televija kako bese tamu i od koja dalecina se snimase ? Pa ne stanuva zbor za bure barut, koj znae sto se imalo tamu.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 00:44
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Originally posted by bond....james b bond....james b напиша:

ajde be ,dosta so tie gluposti.............i atomska bomba da bila ,nema da ste mozele da ja cuete...................a ne nekoj magacin so exploziv!смеење


deka se slusnaa detonacii se slusnaa, deka prozorvite od kukata se tresea, se tresea, e sega od kade bilo toa i sto bilo jas ne znam. prvo si pomisliv deka vo rudnikot Banjani vrsat miniranja iako bese dosta pojako.

Duri vecerta kazaa deka toa bile eksplozii od voen magacin, i ne znam zosto nekoj se smee deka se pocuvstvuvani eksploziite tuka , ne vidovte vie na televija kako bese tamu i od koja dalecina se snimase ? Pa ne stanuva zbor za bure barut, koj znae sto se imalo tamu.



Ништо повеќе и ништо помалку, туку оружје и орудија, и толку муниција, колку е доволноза да слушне силен потрес и кај нас.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 19:54
Поголем си кога си хуман према душманот- непријателот. Големината на човекот во доблеста.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
tofu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 328
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tofu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 10:16
Не е чудно таква експлозија да предизвика мал земјотрес, па ние тука почувствувавме комбинација на звук од експлозијата и потрес од земјотресот.
It’s just unbelievable how many people think their version of reality is the only one that exists.
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 13:45
Bog da go prosti na Nikola Klusev.Toj bese zasluzen da bide proglasen za pocesen graganin na Makedonija
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 343536
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.