IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ДНЕВНО - политички случувања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДНЕВНО - политички случувања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 36>
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 10:17
Тоа ти е БАЛКАНСКИОТ синдром, кој за жал најмногу е застапен во Македонија, а се се сведува само на комжијата козата да ја нема а кај мене да има покрај другите иљада уште бар пет.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 10:40
cirkus, kaj dodeka se pratenici ne odat na rabota a zemaat 100% plata, nisto ne im se odbiva nitu gubat rabotni mesta, pa uste i odkoga ke prestanat da bidat pratenici, da dobivaat nadomestoci.... poubavo odma da im se dadat penziski resenijaИзменето од butel2 - 13.Февруари.2008 во 10:40
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 14:48
Тоа ти е Македонија. Четири години ништо не работат, а сега бараат преку лебот погача. Еден ден и сегашниве ќе го постават истото прашање. За кворум ги бараат преку интерпол, а кога се во прашање пари, веднаш го креваат гласот. Но не се виновни тие. И јас би земал пари за бадијала ако некој ми го дозволува тоа.
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 17:20
Секако, и тоа нека не Ве чуди. Тоа ќе биде само ако ние си молчиме и си страдаме. Затоа главата горе и само напред. Нас не има повеќе.
Па нека и тие го видат и се позанимаваат со нашиот реален циркус.лутина
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2008 во 23:55

 Ako ne se zadovolni od tretmanot, neka idat pred Sobranie vo satori, pa mozebi Vladata ke se smiluva da im izleze vo presret kako na stecajcite....
  Abe site tie se za vo Idrizovo ako jas se prasuvam....
 
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 00:43
И треба да идат за да нивните следбеници им дојде умот.лутина
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 12:19
Каде ќе најдете толку слободни места во Идризово?
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 17:34
Па би требло да има.
Затоа што од безбедносни причини не треба да бидат заедно- концентрирани на едно место. Исто така за сите треба поединачно да се најде адекватен третман, па така ќе се распоредат по КПД-ите и сите расположиви а напуштени објекти на МО за да може да бидат ставени на третман.


Изменето од orlov - 14.Февруари.2008 во 22:53
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 17:43
Pratenici bile 9 meseci, i sto treba sega drzavata za niv da napravi.
Kaj bile do sega tie luge, zosto gi nema vo politikata, sto rabotele do sega.
site barame nesto od ovaa drzava a nikoj nisto ne dava.
Za zimanje prvi sme,a osobeno ako moze bez rabota da se zakaci nesto taka najubavo.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 18:49
КАКВА ПОЧИТ САКААТ? ИМАА ЛИ ТИЕ ПОЧИТ КОН НАРОДОТ, СЛУХ ЗА НЕГОВИТЕ ПРОБЛЕМИ? ШТО НАПРАВИЈА - КРИМИНАЛНА ПРИВАТИЗАЦИЈА, ГРАБЕЖ КАКОВ ШТО ТУРЧИНОТ ЗА ПЕТ ВЕКА НЕ УСПЕАЛ ДА НАПРАВИ. ЈА ИЗОЛИРАА МАКЕДОНИЈА, ГО ИЗБРКАА НАСЕЛЕНИЕТО, КАКО РАСКИ ГО РАЗВЕЈАА НИЗ ЗЕМЈИТЕ НА ЕУ.
А И ТОЈ ТОДОР ПЕТРОВ - НАРЦУСОИДНО ЧОВЕЧЕ ДО НЕМАЈ-КАДЕ, НЕ ЗНАЕ КАДЕ ДА СНЕСИ...КОЛКУ ВЕЌЕ АСОЦИЈАЦИИ, ЛИГИ И ЗДРУЖЕНИЈА ФОРМИРАШЕ? НАЈУБАВА БЕНИФИЦИЈА ЗА НИВ БИ БИЛ ЗАТВОРОТ ВО ШУТКА ИЛИ ИДРИЗОВО.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 01:03
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Pratenici bile 9 meseci, i sto treba sega drzavata za niv da napravi.
Kaj bile do sega tie luge, zosto gi nema vo politikata, sto rabotele do sega.
site barame nesto od ovaa drzava a nikoj nisto ne dava.
Za zimanje prvi sme,a osobeno ako moze bez rabota da se zakaci nesto taka najubavo.


За нив ништо повеќе, а од нив само сапун.задоволствозадоволствозадоволство


Изменето од orlov - 15.Февруари.2008 во 01:04
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 17:36
А што мислите за здружението на борците од НОВ,нивното членство наместо да се намалува - расте?!Незнам дали бившите борачи во слободен стил потоа стануваат - борци.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 18:02
Originally posted by lpartik lpartik напиша:

А што мислите за здружението на борците од НОВ,нивното членство наместо да се намалува - расте?!Незнам дали бившите борачи во слободен стил потоа стануваат - борци.Па кажано е се во постот каде кажувам дека на чело на организацијата стои к*рирот Гавро Пановски,
кој организацијата ја зголемува со почитувачи, за да тој и уште двајсетина кои се живи, го приграбат имотот на народот кој во  владение им беше даден  на вистинските Борци од  НОБ а од кои веќе нема ни траг.
Јас кој полека ја раситнувам шестата деценија сум дете на БОРЕЦ, од мојот татко и неговите соборци нема ни траг. Јас како најмал во семејството на мојот татко сум на тие години а имам брат кој е длабоко навлезен во седмата деценија, а замислете го парадоксот, Гавро постар само десетина години од мојот брат и тој борец.
Но да се навратам на конкретниот случај;
тие почитувачите ги створија само за да не замре боречката организација, а Гавро и оние преостанати к*рири да можат да го докусурат народниот имот за да им го пишат на своите посинети внуци од синови ќерки.
Што мислите?- Зошто Најдановски е на местото секретар на Гавро? Оти Гавро е личен? Не, туку поради тоа што има земено од боречката организација и тек треба да зема. Уште му изиграва и личен шофер на Гавро. Па за пусти пари тој се би направил.
Доживеавме да необразовани и уско ограничени физикуси од НОБ, само бендисани борци да ни кажуваат што е војна а кутрите незнат како мириса барутот.
Да, господине Гавро, токму така, незнаете како мириса барутот.
Нешто те нема по ОО низ Македонија. Од што стравуваш? Од вистината која ти се кажува во очи. Не, напротив не треба да стравуваш, треба да се срамиш што имаш лоши заложби за Статусот на БОРЦИТЕ од војната-2001.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 23:03
...moderatorke moiraaaaaaaa...трепкање


...kazi im molim te na drugarchinjata da znaat deka u Skopje e otvoren nov hotel...se vika "SOCIALIST INN"...плазењесмеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 36>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.