IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Убавиот збор и насмевката
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Убавиот збор и насмевката

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 15>
Автор
Порака
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 20:31
Ubaviot zbor mi znaci samo togas koga e iskren,a nasmevkata koga ne e ironicna....
sepak pak se drzam do ona moeto_Delata se pobitni od zborovite!
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 20:32
Davajte nasmevki neumorno i bez da barate za vozvrat
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 20:51
 
   nasmevki neumorno...збунетост
   da ne ni se "izoblici" liceto od tolku davanje nasmevki...трепкање
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 21:08
Toa bi bila interesna deformacija среќа
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 21:13
Искрената насмевка ги растерува облаците на грижата во душата на согоцорникот и внесува сонце во неа. Ако некој ви значи нешто а има проблеми, насмевнувајте му се почесто од срце и искрено, тоа ништо нема да ве чини - за возврат ќе добието големо задоволство - расположение на лицето на вашиот пријател.

Изменето од majstorce62 - 07.Јануари.2008 во 22:00
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 21:21
Можеш и да преќутиш, но ако искрено се насмееш, насмевката вреди 1000 зборови.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 21:59
Насмевката е малечко сонце што зрачи од очите на тој што ја упатува и ги топли тие што чувствуваат студ во душата.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 23:30
UBAVIOT ZBOR I NASMEVKATA SE KLUC ZA USPEH NA SEKOJ PLAN....
NE TREBA DA SE STEDAT...
EDEN COVEK MI KAZA DEKA IMAM MILIONSKA NASMEVKA, NIKOGAS NEMA DA GO ZABORAVAM TOA...
ZA RAZLIKA OD MENE TOJ SE SMEESE NAJUBAVO NA SVETOT....SE SMEESE I SE VITKASE OD RADOST...
people are strange
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 05:13
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 11:35
zamisli go ubaviot zbor koj vo momentov posakuvas da ti bide iskazen od nekoja posebna licnost vo tvojot zivot
 
i dodadigo ovoj prekrasen dekorсреќа
 
 
zar za moment ne se pocustvuvavte poprijatno?!среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 20:19
Еве еден убав пример за тоа како насмевка може да спаси живот.
Антоан Сент Егзипери, авторот на “Малиот Принц“, бил пилот на борбен авион (и патем, настрадал во извршување на една воена задача)
Пред Втората Св војна учествувал во Шпанската граѓанска Војна, и тогаш го доживеал она што подоцна го опишал во расказот
 
“Насмевка“
 
Непријателите го заробиле и го “фрлиле“ во затворска ќелија, а неговиот чувар толку лошо се однесувал кон него, што Егзипери бил уверен дека веќе следниот ден ќе биде убиен.
 
“Бев сигурен дека ќе ме убијат. Станав страшно нервозен и загрижен. Претурав по џебовите да видам да не ми останала некоја цигара после претресот. Најдов една. Рацете толку многу ми се тресеа што одвај успеав да ја ставам во уста.
 
Го погледнав мојот стражар низ решетката. Не ме гледаше во очи, најпосле, никој во очи не погледнува предмет или мртво тело. Го повикав и го прашав “Имате ли кибрит, por favor" ? Ме погледа в очи, за миг го снема а потоа се врати да ми ја запали циогарата.
Кога се приближи и ми ја запали цигарата, нашите погледи случајно се сретнаа. Во тој миг се насмевнав. Незнам зошто го сторив тоа. Можеби поради нервоза, а можеби затоа што кога кога некому многу ќе му се доближите тешко е да не се насмевнете...Во секој случај се смеев. Во тој миг, иако е неверојатно, меѓу нашите срца, меѓу две човечки души, светна некаква искра. Знам дека ни тој не сакаше, но мојата насмевка ги прескокна решетките и предизвика насмевка и на неговите усни. Ми ја запали цигарата, но не се помрдна. Остана близу мене, гледајќи ме директно во очи и продолжи да се смешка.
 
Јас и натаму му се смешкав, станувајќи свесен дека и тој е човек а не само стражар. И тој ме виде мене во поинаква светлина. “Имате ли деца“-ме запраша.
 
“Имам, еве ќе ви ги покажам“. Го извадив новчаникот и нервозно по него ги брав сликите на моето семејство. И тој извади слики од своите нинјоси и започна да ми раскажува за своите планови и надежи за нив. Очите ми беа полни со солзи. Реков дека никогаш повеќе нема да ги видам своите деца, ниту пак да гледам како растат. И неговите очи засолзеа.
 
Ненадејно, без зборови, ја отклучи ќелијата и ме изведе. Ме изведе од затворот, а исто така без зборови, по спореден пат ме изведе од градот. Таму, на крајот на градот ме остави. Молчеливо се заврте и појде назад кон градот.
 
ГО СПАСИВ ЖИВОТОТ БЛАГОДАРЕНИЕ НА НАСМЕВКАТА.
 
Ви се бендиса ли?
 
 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 21:22
Dzabe ubav zbor ako ti e zolta nasmevkata
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 21:34
НЕКОИ ЛУГЕ НАСОБРАЛЕ ТОЛКУ ГНАСА ВО СВОИТЕ ДУШИ, ТАКА ШТО И КОГА САКААТ ДА КАЖАТ УБАВ ЗБОР, ОД НИВ ИЗЛЕГУВА - КЛЕТВА.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 12:08
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Dzabe ubav zbor ako ti e zolta nasmevkata
 
Бар денес постојат безброј решенија за тој проблем.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.