IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6869707172 103>
Автор
Порака
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 15:53
Originally posted by dvovalentna dvovalentna напиша:

"не ми одговори што е женскиот сон...али нема врска...нека биде така.."
Не знам што очекуваш да ти одговорам....веќе кажав што сакам и што правам.

Dvovalentna, кога ќе сакаш да цитираш некого те молам користи ја опцијата Цитирај&nbsp;dvovalentna Цитирај   во горниот десен агол.
Така е попрегледносреќа

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 15:56
ок...јас само ќе си го повторам својот став, дека секој може и има прави да се определи, изјасни и да живее како што сака....и дека јас немам никакво морално право да му судам или осудувам тој што живее по други морални норми од моите.....
или народски кажано...секој може да се е.е со кого и како сака...а мене ич да не ми чуе за тоа.....голема насмевка
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 15:57
Не знам што толку ја нападнавте dvovalentna?

Ако таа сака да си ги задоволува своите лични сексуални пасии на тој начин и со тоа не повредува никого, тогаш не гледам причина да биде осудувана.

Точно е дека со задоволувањето на нашата периферија нема никогаш да го задоволиме центарот на нашето битие, па затоа секогаш ќе бидеме гладни, но тоа останува да биде само лично осознавање на секоја индивидуа и не може насила да се всади во човекот.

Минуваме низ многубројни фази во својот живот, некои никогаш не ги премавнуваме, од некои ни остануваат опашки како неразрешни работи... но сето тоа е човечки.

Според тоа, ако за dvovalentna сегашниот живот е нејзината реалност и исполнетост, тогаш за неа тоа е токму тоа без обзир колку истото е сосем спротивно за било кој од нас. Ние си живееме во својот меур, со својата перспектива за животот.

Нашето осудување или исмевање на туѓиот меур е подеднакво валидно како осудувањето и исмевањето на нашиот од страна на другите луѓе.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
dvovalentna Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 03.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dvovalentna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 15:58
Originally posted by pHp pHp напиша:

Originally posted by dvovalentna dvovalentna напиша:

"Целосно се согласувам со се што кажа dvovalentna. Токму така е, ако го гледаме светот со разум и со свест и со стекнато образование. Но, ако подлабоко навлезеш во темата Секс, и во нејзината паралела со религијата, тогаш ќе увидиш дека Библијата, Упанишадите, Ведите, Гета и т.н. се многу длабоки книги. Да, пишани се од човек, но пораките во нив се универзални и до ден денес е многу комплицирано да човек се соочи сам со себе."
Те молам објасни ми што длабоко најде во Библијата....наведи некој "длабок" дел...убивањето на жените што не се девици, убивањето на хомосексуалци/ки, оправдување на ропство можда? Или некој научен Библиски бисер како на пример декае е земјата стара 6000 години, или дека ное со синовите направил брод 3 пати поголем од титаник за 7 дена? Каде нашле пингвини во Палестина? Зошто не ги земале диносаурусите? Има уште :)


На пример, првиот грев. Кога Адам и Ева виделе дека се голи, почнале да му судат на Бога и на неговата креација. Симболиката е дека со покривањето на телото, човекот се двои од природата. Па, по самото тоа е грешен. Затоа ти велам, тие книги се подлабоки, ако навлезеш во нив. Мислам дека веќе сум го кажал ова на форумот, имаш 5 сетила. Но, објективниот, реален свет, е многу поширок од 5 сетила. Не ги мирисаш, чувствуваш, вкусуваш, слушаш, гледаш електормагнетните бранови, инфра и ултравиолетовата светлина, ултразвуците, струјата, магнетните полиња... Ама сепак постојат. Бактериите и вирусите не ги гледаш, не ги мирисаш. Ако нештото не го регистрираш со сетилата, не значи и дека не постои. Е сега, прашањето ми е, зошто маж ти има потреба од друго женско тело? Ти велам, од сит лав не се плашам Тргни библија, тргни Куран, тргни Упанишади... Бог е вистина и светлина. Луѓето бегаат од вистината и одат во сенката, зошто токму во сенката можат да се скријат од самите себе си. Додека сме на Земјава, не моќеме да ја прифатиме таа љубов, таа вистина, таа светлина, пресилна е за нас. Токму затоа, бегаме во темнината - светот на 5 сетила. Вистината за маж ти? Зошто сака и друга жена во кревет?

Зошто сака и друга жена? Па има повеќе можни одговори...прво, чисто аритметички две се повеќе од една. Второ, биолошки, машкото теоретски може многу повеќе да се реплицира од жената 300-500 милиони сперматозоиди по ејакулација, во споредба со 1-3 јајце клетки месечно, и најбитно и на мене ми е поубаво.
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 15:59
Никој не ја нападна, ниту ја осуди, само ја прашав?
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 16:01
Originally posted by dvovalentna dvovalentna напиша:

Originally posted by pHp pHp напиша:

Originally posted by dvovalentna dvovalentna напиша:

"Целосно се согласувам со се што кажа dvovalentna. Токму така е, ако го гледаме светот со разум и со свест и со стекнато образование. Но, ако подлабоко навлезеш во темата Секс, и во нејзината паралела со религијата, тогаш ќе увидиш дека Библијата, Упанишадите, Ведите, Гета и т.н. се многу длабоки книги. Да, пишани се од човек, но пораките во нив се универзални и до ден денес е многу комплицирано да човек се соочи сам со себе."
Те молам објасни ми што длабоко најде во Библијата....наведи некој "длабок" дел...убивањето на жените што не се девици, убивањето на хомосексуалци/ки, оправдување на ропство можда? Или некој научен Библиски бисер како на пример декае е земјата стара 6000 години, или дека ное со синовите направил брод 3 пати поголем од титаник за 7 дена? Каде нашле пингвини во Палестина? Зошто не ги земале диносаурусите? Има уште :)


На пример, првиот грев. Кога Адам и Ева виделе дека се голи, почнале да му судат на Бога и на неговата креација. Симболиката е дека со покривањето на телото, човекот се двои од природата. Па, по самото тоа е грешен. Затоа ти велам, тие книги се подлабоки, ако навлезеш во нив. Мислам дека веќе сум го кажал ова на форумот, имаш 5 сетила. Но, објективниот, реален свет, е многу поширок од 5 сетила. Не ги мирисаш, чувствуваш, вкусуваш, слушаш, гледаш електормагнетните бранови, инфра и ултравиолетовата светлина, ултразвуците, струјата, магнетните полиња... Ама сепак постојат. Бактериите и вирусите не ги гледаш, не ги мирисаш. Ако нештото не го регистрираш со сетилата, не значи и дека не постои. Е сега, прашањето ми е, зошто маж ти има потреба од друго женско тело? Ти велам, од сит лав не се плашам Тргни библија, тргни Куран, тргни Упанишади... Бог е вистина и светлина. Луѓето бегаат од вистината и одат во сенката, зошто токму во сенката можат да се скријат од самите себе си. Додека сме на Земјава, не моќеме да ја прифатиме таа љубов, таа вистина, таа светлина, пресилна е за нас. Токму затоа, бегаме во темнината - светот на 5 сетила. Вистината за маж ти? Зошто сака и друга жена во кревет?

Зошто сака и друга жена? Па има повеќе можни одговори...прво, чисто аритметички две се повеќе од една. Второ, биолошки, машкото теоретски може многу повеќе да се реплицира од жената 300-500 милиони сперматозоиди по ејакулација, во споредба со 1-3 јајце клетки месечно, и најбитно и на мене ми е поубаво.


Фино, ама мажот може до 3-4 партии секс, жената и до 20 пати. Ако гледаш аритметички, секогаш можеш да најдеш друга, па аритметички секој е заменлив. Ако и тебе ти е поубаво, зошто тогаш немате тројка со двајца мажи и ти сама?
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
paton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 789
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 16:03
Originally posted by dvovalentna dvovalentna напиша:

пХп...сум пробала и двојка и тројка. Тројка е друга димензија, неспоредливо со ништо до сега. А за моите оргазми ич да не се секираш :)


Тројка е 3D..........dimenzija
Кон врв
dvovalentna Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 03.Октомври.2011
Статус: Офлајн
Поени: 40
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dvovalentna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 16:12
Originally posted by pHp pHp напиша:

Originally posted by dvovalentna dvovalentna напиша:

Originally posted by pHp pHp напиша:

Originally posted by dvovalentna dvovalentna напиша:

"Целосно се согласувам со се што кажа dvovalentna. Токму така е, ако го гледаме светот со разум и со свест и со стекнато образование. Но, ако подлабоко навлезеш во темата Секс, и во нејзината паралела со религијата, тогаш ќе увидиш дека Библијата, Упанишадите, Ведите, Гета и т.н. се многу длабоки книги. Да, пишани се од човек, но пораките во нив се универзални и до ден денес е многу комплицирано да човек се соочи сам со себе."
Те молам објасни ми што длабоко најде во Библијата....наведи некој "длабок" дел...убивањето на жените што не се девици, убивањето на хомосексуалци/ки, оправдување на ропство можда? Или некој научен Библиски бисер како на пример декае е земјата стара 6000 години, или дека ное со синовите направил брод 3 пати поголем од титаник за 7 дена? Каде нашле пингвини во Палестина? Зошто не ги земале диносаурусите? Има уште :)


На пример, првиот грев. Кога Адам и Ева виделе дека се голи, почнале да му судат на Бога и на неговата креација. Симболиката е дека со покривањето на телото, човекот се двои од природата. Па, по самото тоа е грешен. Затоа ти велам, тие книги се подлабоки, ако навлезеш во нив. Мислам дека веќе сум го кажал ова на форумот, имаш 5 сетила. Но, објективниот, реален свет, е многу поширок од 5 сетила. Не ги мирисаш, чувствуваш, вкусуваш, слушаш, гледаш електормагнетните бранови, инфра и ултравиолетовата светлина, ултразвуците, струјата, магнетните полиња... Ама сепак постојат. Бактериите и вирусите не ги гледаш, не ги мирисаш. Ако нештото не го регистрираш со сетилата, не значи и дека не постои. Е сега, прашањето ми е, зошто маж ти има потреба од друго женско тело? Ти велам, од сит лав не се плашам Тргни библија, тргни Куран, тргни Упанишади... Бог е вистина и светлина. Луѓето бегаат од вистината и одат во сенката, зошто токму во сенката можат да се скријат од самите себе си. Додека сме на Земјава, не моќеме да ја прифатиме таа љубов, таа вистина, таа светлина, пресилна е за нас. Токму затоа, бегаме во темнината - светот на 5 сетила. Вистината за маж ти? Зошто сака и друга жена во кревет?

Зошто сака и друга жена? Па има повеќе можни одговори...прво, чисто аритметички две се повеќе од една. Второ, биолошки, машкото теоретски може многу повеќе да се реплицира од жената 300-500 милиони сперматозоиди по ејакулација, во споредба со 1-3 јајце клетки месечно, и најбитно и на мене ми е поубаво.


Фино, ама мажот може до 3-4 партии секс, жената и до 20 пати. Ако гледаш аритметички, секогаш можеш да најдеш друга, па аритметички секој е заменлив. Ако и тебе ти е поубаво, зошто тогаш немате тројка со двајца мажи и ти сама?


Сме правеле и тоа, 4-ка додуше...ама не ни се погоди некако. Не му се свиѓаше женката на маж ми. Мада и за тоа сме отворени, ако најдеме некој убав пар. За соло машки не сме заинтересирани, да не дојде до недоразбирања. Љубов е едно, чист секс е друго....колку од вас сакаат а неможат дома порнич да имаат, ајде бидете искрени. Љубоморни сте му на маж ми, знам....малкуте пријатели што знаат за неговиот "харем" му завидуваат...Но, соберете "муда", кажете им на партнерките што сакате, па можда и вие ќе бидете пријатно изненадени....
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 16:13
Ај да собереме муда и да те прашам, толку си очајна у кревет што не можеш да го задоволиш?   

Изменето од pHp - 07.Февруари.2012 во 16:14
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
paton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 789
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 16:17
ејјјјјјјјјјјјј........колку му љубомориме на маж ти...абе не си свесна.............


а си го прашала ли дали сака тројка ама без тебе....со други две жени............
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 16:19
paton, не успела играта со друг маж. Не му се свиѓа друг да му ја ... жената ... Ама топ му е со две други...
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 16:21
Originally posted by dvovalentna dvovalentna напиша:

Љубов е едно, чист секс е друго....


Токму така... оноа второто е чисто физичко задоволување.

Празнење на вишок енергија без емотивно инвестирање.

Нема некоја поголема и подлабока вредност, но... ако тоа те задоволува и се среќна сто него, good for you!





Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
paton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 789
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 16:21
Ама топ и е и нејзе........ оти е лезбејка......
Кон врв
paton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 789
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2012 во 16:23
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by dvovalentna dvovalentna напиша:

Љубов е едно, чист секс е друго....


Токму така... оноа второто е чисто физичко задоволување.

Празнење на вишок енергија без емотивно инвестирање.

Нема некоја поголема и подлабока вредност, но... ако тоа те задоволува и се среќна сто него, good for you!







Абе што знаеш ти за секс и љубов.......сексот е најбитен......љубов не постои...........сексот е ВРВ...........
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6869707172 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.