IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4748495051 103>
Автор
Порака
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 00:04
Originally posted by nelson nelson напиша:

ostavete gi na mira...ne cepkaat nikogo...krenite glas protiv semejno nasilstvo, pedofilija.... i xxx drugi raboti...



cim tate veli taka onda i jas velam deka e vo pravo....
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 13:49

голема%20насмевка

Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 14:43
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Точно така. Апсурдна е борбата на хомосексуалците за "своите права" бидејќи ниедно право не им е ускратено во нашата, а и во сите други демократски земји.


Aбе ајде, сега ќе се правиме со сила слепи при очи, со сила глуви при уши и со сила глупи при памет? Не сте ми јасни, искрено...
Ако е за така, ондак и јас ќе почнам да тврдам дека портокалите се виолетови. Ама, не иде, нели?





Изменето од doriangray - 29.Март.2009 во 14:47
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 14:45
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Хах, тоа е исто како јас сега да речам: "Дискриминиран сум затоа што не можам мојот домашен сок да си го пласирам на пазарот под името Coca Cola" голема%20насмевка
Вие морате да разберете и да се соочите со фактот дека зорот "брак" е веќе резервиран збор во речникот и означува заедница меѓу еден маж и една жена. Доколку сакате да си оформувате заедници меѓу маж и маж или меѓу жена и жена вие морате да си измислите некој нов збор кој ќе ви ја дефинира вашата заедница. Тоа можат да бидат зборовите храк, фрак, срак, шрак или некој друг покреативен збор, но не и брак кој веќе има одредено и добро познато значење.


Не е проблем лексичката терминологијата, туку правната регулатива. Аман, шо е финтава со терање на глава во ѕид?



Изменето од doriangray - 29.Март.2009 во 14:47
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 14:46
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

А што се однесува до "правото" во таа вашите заедници да посвојувате и деца, тоа единствено го одобрувам откако детето ќе наполни 18г и ќе може самото да реши да има двајца "тактовци" или две "мајќи". Поздрав!


Fair enough! Aма, тогаш и религијата нека се бира после 18-та година, зашто и малото никој не го прашува дали сака да се покрсти или да се обрежи.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 14:48
Originally posted by Omar Omar напиша:

Originally posted by nelson nelson напиша:

ostavete gi na mira...ne cepkaat nikogo...krenite glas protiv semejno nasilstvo, pedofilija.... i xxx drugi raboti...



cim tate veli taka onda i jas velam deka e vo pravo....


Дајте си 5 намигнување!
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
whisper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај whisper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 08:49
Едно прашање до оние кои во форумов се категорично против хомосексуалците:
Што ке направите ако вашиот син или вашате ќерка ви кажат дека се хомосексуалци?
Пред да отговорите едно мало потсетување:
Ако некој е хомосексуалец нема начин истиот да се промени, "да се излечи", тоа е, и ќе си остане тоа, цел живот.

Изменето од whisper - 31.Март.2009 во 08:56
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 12:21
a dali e bolest toa so se slucuva zosto e toa potrebno da go sakas istiot pol
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 14:09
majka priroda...nisto drugo.
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Natalie Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Natalie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 21:50
Епа..најверојатно би ги подржала..се додека се среќни можат да прават шо сакаат
Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 22:19
poveke pederi poveke slobodni zeni ajde napred mnozete se Ma sto gi eb.es koga ne ragaat
Кон врв
Natalie Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Natalie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 22:43
иначе пред некој месец дознав дека братучетка ми е лезбејка..уствари ја фатив на дело со нејзината најдобра другарка бев шокирана (нормално)..али со време разговаравме повеке за таа тема и ги прифатив..сеа по цели денови сме заедно сите три и вчера правеа 3 месеци..yeee
He Said 'I Love You'
I Laughed And Said 'Sorry I'm Allergic To Bullsh*t!!'
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 13:25
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2009 во 16:34
Originally posted by doriangray doriangray напиша:

Aма ти се читаш ли какви контрадикторности пишуваш?!?
Originally posted by polzavce polzavce напиша:


Не сте дискриминирани на никој начин........да.........едноставно ги имате сите права кои ги имаме и ние........

Originally posted by polzavce polzavce напиша:

затоа што сте различни од мнозинството да имате права како и мнозинството.......Е НЕ МОЖЕ.......сите малцинства имаат права колку што ќе им дозволи мнозинството.......
Ајде прво среди си ги мислите, ставовите, па после пишувај бесмислици.И колку да ти се разјасни малку од малку:- не сме различни, таа разлика самата ја создаваш- дискриминирани сме, зашто не можеме легално да стапиме во брачна заедница со саканата личност- дозволата за љубов не е никаква привилегија, туку право кое го има секој.





Не се контрадикторности Доријан.......само треба да подразмислиш малку.......

Не е можно да се задоволат барањата на сите луѓе затоа што се различни. За да функционира општеството се создава таков систем во кој ќе се задоволат барањата и потребите на мнозинството. И тоа е општо прифатено како ФЕР......Право на живот, на сопственост, на образование, на брак, на политичка активност, на вероисповед итн итн.......

Сите овие права ти ги имаш....и право на брак ИМАШ........Ожени се кој ти брани......се знае што е брак.......

Како велиш да не те сметаме за различен кога СИ различен.....Нормално е тоа што е прифатено од мнозинството, а тука е нормално да си хетеросексуалец, ако не си...тогаш си различен.......и нема што да се навредуваш и да се лутиш....САМ си се декларираш како таков......

Е сега.....ги имаш сите права како НАС.......Но ти бараш повеќе од нас да имаш.....да можеш да имаш право на брак со партнер од ист пол......Е НЕ МОЖЕ.......НЕ МОЖЕ....и НЕ МОЖЕ....Не може малцинството (хомосексуалците во РМ) да диктираат што да биде нормално за мнозинството......


Ти објаснив како на прваче се надевам ме разбра.....
МИР со сите
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4748495051 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.