IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4647484950 103>
Автор
Порака
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 13:06

Дориан пиленце..........

Не сте дискриминирани на никој начин........

Имате право да се образувате, да поседувате имот, да бидете политички активни, да формирате невладини организации, да.........едноставно ги имате сите права кои ги имаме и ние........

Тоа што барате да имате можност за склопување хомосексуални бракови...тоа не е барање за недискриминација.....туку барање за да имате привилегија......барате од нас да ве привилегираме........затоа што сте различни од мнозинството да имате права како и мнозинството.......Е НЕ МОЖЕ.......сите малцинства имаат права колку што ќе им дозволи мнозинството.......
МИР со сите
Кон врв
Dobi-Insane Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dobi-Insane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2009 во 23:26
znaci ne se homoseksualcite razlicni od drugite luge..toa i mi beshe poentata...ne e toa nikakva privilegija tuku pravo na tie licnosti. Pravo koe poveketo luge (onie so komunisti4ki svakanja, konzervativni, so zatvoren um) ne go svakaat. Ne e privilegija ako dvajca (maz i zena) se sakaat, pa zosto togas da e privilegija ako dvajca(maz i maz ili zena i zena) sakaat da se vrzat vo brak... Znaci pak na nekoj nacin postoi odredena diskriminacija
Some mistakes are too much fun to only make once...
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 01:57

Aма ти се читаш ли какви контрадикторности пишуваш?!?
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Не сте дискриминирани на никој начин........
да.........едноставно ги имате сите права кои ги имаме и ние........


Originally posted by polzavce polzavce напиша:

затоа што сте различни од мнозинството да имате права како и мнозинството.......Е НЕ МОЖЕ.......сите малцинства имаат права колку што ќе им дозволи мнозинството.......


Ајде прво среди си ги мислите, ставовите, па после пишувај бесмислици.

И колку да ти се разјасни малку од малку:
- не сме различни, таа разлика самата ја создаваш
- дискриминирани сме, зашто не можеме легално да стапиме во брачна заедница со саканата личност
- дозволата за љубов не е никаква привилегија, туку право кое го има секој.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 00:34
никој не може тебе да ти забрани да си тоа што си, ни најмалку да ти кажува што треба да правиш,..твој живот, твое право да донесуваш свои одлуки, никој нема право да ти се меша, а ни најмалку да ти суди!
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2009 во 01:16
Originally posted by Командантица Командантица напиша:

никој не може тебе да ти забрани да си тоа што си, ни најмалку да ти кажува што треба да правиш,..твој живот, твое право да донесуваш свои одлуки, никој нема право да ти се меша, а ни најмалку да ти суди!


Освен ако тоа директно или индиректно на било кој начин влијае на тебе и бла бла бла....
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
whisper Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај whisper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2009 во 13:22
Абе во Скопјево од секогаш си имало педери, нивната бројка не се зголемува едноставно се повеке се осекаат слободни за да ја кажат својата сексуална определба. Сакам да ви кажам само дека има еден огромен број на луѓе кои ја кријат својата сексуалност. Повеќето од нив живеат во хетеросексуален брак (јас би рекол пекол), но потребата да си ја задоволат својата сексуална глад ги води на мирц каналите, сајтовите ... каде наоѓаат партнер за една ноќ. И така живеат во постојан страв дека ќе бидат откриени. Знаете ли дека еден дел од вашите роднини (мајка, татко, брат, сестра, баба, дедо, син, ќерка), вашите најблиски пријатели, се хомосексуалци само се плашат да ви кажат. Познавам мноогу такви луѓе и пак ви велам, помислете дури и вашиот брачен партнер е многу веројатно да е геј, ова особено им го кажувам на лугето кои имаат проблеми со прифаќањето на хомосексуалците. Исто така хомофобијата е геј, т.е. оние кои се најжестоки против хомосексуалците во 78% се геј, но од страв дека ќе бидат откриени се жестоки хомофоби. И уште нешто чисто од мене, според марфиевите закони точно вие кои најмногу јадете гомна тука против гејовите ќе имате син или керка хомосексуалец. Колку и да се противите, да плукате, да лечите и праќате во затвори, морате за ваше добро да се помирите со еден факт: НЕКОЈ ОД ЛУГЕТО КОИ НАЈМНОГУ ГИ САКАТЕ СЕ ХОМОСЕКСУАЛЦИ
Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 16:14
Za mene toa e bolest za koja treba da se izmisli nekoja vakcina za da se spreci taa masovna epidemija.
Ali neka ima poveke pederi ke ima i poveke zeni slobodno poslaba konk*rencija ke dojde red i nie zdravite da birame
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 11:23
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 12:18
Originally posted by polzavce polzavce напиша:


Имате право да се образувате, да поседувате имот, да бидете политички активни, да формирате невладини организации, да.........едноставно ги имате сите права кои ги имаме и ние........
 
Точно така. Апсурдна е борбата на хомосексуалците за "своите права" бидејќи ниедно право не им е ускратено во нашата, а и во сите други демократски земји.
 
Originally posted by doriangray doriangray напиша:


- дискриминирани сме, зашто не можеме легално да стапиме во брачна заедница со саканата личност
 
Хах, тоа е исто како јас сега да речам: "Дискриминиран сум затоа што не можам мојот домашен сок да си го пласирам на пазарот под името Coca Cola" голема%20насмевка
Вие морате да разберете и да се соочите со фактот дека зорот "брак" е веќе резервиран збор во речникот и означува заедница меѓу еден маж и една жена. Доколку сакате да си оформувате заедници меѓу маж и маж или меѓу жена и жена вие морате да си измислите некој нов збор кој ќе ви ја дефинира вашата заедница. Тоа можат да бидат зборовите храк, фрак, срак, шрак или некој друг покреативен збор, но не и брак кој веќе има одредено и добро познато значење.
 
А што се однесува до "правото" во таа вашите заедници да посвојувате и деца, тоа единствено го одобрувам откако детето ќе наполни 18г и ќе може самото да реши да има двајца "тактовци" или две "мајќи".
Поздрав!
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 16:52
bolni luge kratko i jasno
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 16:58
Originally posted by Klapsomun Klapsomun напиша:

bolni luge kratko i jasno


Колку расистичка реченица и неточна.... болни луѓе...
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 17:04
Originally posted by Klapsomun Klapsomun напиша:

bolni luge kratko i jasno


Ete da receme deka e bolest, togas zosto se so drva i kamenja frlame po niv,
zar toj e kriv sto e "bolen" збунетост изненадување

btw. lichno jas ne sum ni za, ni protiv homoseksualcite, ednostavno ne me interesiraat i nemam stav po toa prasanje, se dodeka ne me cepkaat, ne se mesaat vo moite raboti neka si pravat sto sakaat, na kraj kraeva ne me boli mojot zadnik голема%20насмевка... priajtelite i lugeto voopsto okolu mene gi gledam sprema toa kakvi se sprema mene, a ne sprema toa kakvi se vo svojot krevet  голема%20насмевка ... pozz  големо%20гушкање


SOME PEOPLE ARE GAY - GET OVER IT  намигнување


Изменето од Sunny - 28.Март.2009 во 17:05
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 17:10
ostavete gi na mira...ne cepkaat nikogo...krenite glas protiv semejno nasilstvo, pedofilija.... i xxx drugi raboti...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 17:37
Originally posted by nelson nelson напиша:

ostavete gi na mira...ne cepkaat nikogo...krenite glas protiv semejno nasilstvo, pedofilija.... i xxx drugi raboti...



аплауз  големо%20гушкање  Apsolutno se soglasuvam so tebe големо%20гушкање


Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4647484950 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.