IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4546474849 103>
Автор
Порака
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 23:35

Што мислат хомосексуалците кога велат дека не треба да се дискриминирани. Од што ги дискриминираме ние во Македонија?
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 23:54
Originally posted by polzavce polzavce напиша:


Што мислат хомосексуалците кога велат дека не треба да се дискриминирани. Од што ги дискриминираме ние во Македонија?
стварно бе, ги имаат сите права како секој обичен државјанин, тоа што педерите се табу тема не е дискриминација
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 11:53
sekoj si ima pravo da si bide sto saka neznam zasto na nekogo bi mu smetalo toa.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 12:14
не смета се додека не побара да посвои дете, да склопува брак и слични други т.н. права
Кон врв
SiReNaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SiReNaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 18:05
pederite se najdobri drugari...i barem od niv ne treba da se pash*te vie mushkite tuka sto ste hetero,barem ne vi gi ebat zenite
Кон врв
Black_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Beauty in Darkness

Регистриран: 12.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Black_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 19:58
Сметам дека хомосексуалноста е болна работа. Не може нормален човек да се заљуби во човек од ист пол. Доколку на пример брат ми стане педер и се пропедерчи... би му го зашила шупакот.
Наместо да еби, да го ебат бе
Бљак.
Наместо да пееме невесто калеш мори убаваа, ние ќе пееме зете мили зете.
Е нема.

Инаку вицов пратете
Еден виц.. вели “А бе слушнав дека си бил педер - вистина е ?
Да бе, педер сум
А слушнав и брат ти бил педер ?
Да и тој е педер, двајцата сме педери
Добро бе има во вашата фамилија некој шо го привлекуваат пички?
Има - сестра ми “Изменето од Black_girl - 28.Јануари.2009 во 20:01
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 20:30
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 21:42
Originally posted by fiks fiks напиша:

Доколку природата не створила како машко и женско и ни дала да се разплодуваме само помеѓу нас(мислам на машко и женско),како цел за да ја населиме оваа планета и да по пат на еволуција секоја наредна генерација стане посовршена од предходната,што би се случило со опстанокот на човечкиот род доколку сите станеме педери и лезбајки?


Ако ти се расплодуваш при секое водење љубов со твојата девојка/жена, тешко на човечиот род и планетата кога ќе стане пренаселена.
И никој не вели дека сите (треба) да станеме педдери и лезбејки, туку дека има и такви и такви и такви и дека сите треба да се прфатиме и сакаме и да живееме среќно до крајот на нашиот живот.
As simple as that. голема%20насмевка

И аман, доста веќе со тие игрици „Сакам да бидам доктор“. Па не се интересни веќе. газење%20од%20смеење
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 21:45
Originally posted by polzavce polzavce напиша:


Што мислат хомосексуалците кога велат дека не треба да се дискриминирани. Од што ги дискриминираме ние во Македонија?


Полжавче спирално со извртено мозоче, врати се 20-30 страни наназад на темиве за хомосексуалноста и прочитај си лепо фино све што те интересира. Одговорени се, барем 100 пати (буквално) овие прашања шо ми те мачат. намигнувањеголемо%20гушкање
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 22:08
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

не смета се додека не побара да посвои дете, да склопува брак и слични други т.н. права


Комплекс,исто како шипојте вечно дискриминирани...
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2009 во 22:16
хомосексуалците не ми сметаат , педери да
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Dobi-Insane Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dobi-Insane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 04:20
sekoja licnost si ima svoe individualno mislenje i isto kako sho jas na primer sum opredelena i sklona kon mashki t.e. sprotiven pol nekoi luge se opredeleni kon istiot pol i ne gledam pricina zoshto tie treba da se osuduvaat i zoshto da se poinakvi od nas. Isto kako i za mene shto ne e cudno da se zaljubam vo mashko, taka mozebi na drugo zensko i e sosema normalno da se vljubuva vo zensko ili pak mashko vo mashko. Treba da bideme malku po liberalisti4ki nastroeni, so poslobodni svakanja. Ne bi mi precelo nitu da se sklopuva brak maz so maz ili zena so zena. Toa bi trebalo da bide nivno pravo i nie nema zoshto da gi gledame poinaku poradi toa...I TIE SE LUGE KAKO NAS I GI IMAAT ISTITE PRAVA... KAKO I DA E OVA E SAMO MOE MISLENJE :) TOLKU OD MENE
Some mistakes are too much fun to only make once...
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 10:16

Да беше помножено твоето мислење повеќекратно, светот ќе беше поубаво место за живеење за сите намигнување големо%20гушкање!
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2009 во 10:22
ne mi smetaat...i zosto bi mo smetale? toa si e niven licen izbor.
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4546474849 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.