IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 103>
Автор
Порака
rus mkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 13.Март.2007
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 232
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rus mkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 16:00
ne mi smetaat, super si se lugeto, sekoj ima pravo da odlucuva koj pol e podobar za nego, samo neka ne me diraat ! posto ke vadam pistol i ke pukam rafalno u kolena.
Heaven wouldn't be so high i know, if the times gone by hadn't been so low, the best laid plans come apart at the seams, shatter all my dreams...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 19:13
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

    GAY IS OK голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

OK...e,no se dodeka ne pochnesh da me ubeduvash zoshto e OK...
toa e tvoja(vasha)opredelba...neka ostane taka...

ne be mamma..koj voopsto rece deka sakam da te ubeduvam?..toa e isto kao sto mene adzija koga me ubeduva deka poveke sakam zeni ama demek od "moda" furam gay film ?...nebuloza...голема%20насмевка


Sorry,greshka vo komunikacijata...postot tvoj go citirav za da se nadovrzam
na moeto mislenje OPSHTO za opredelbata.Mozebi trebashe da napisham
sosema na drug nachin...vo treto lice-mnozina.


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 23:59
не ми сметаат глувите, слепите, хомосексуалците и оговарачите.
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 00:56
zaradi vakvite komentari i zakoraveni stavovi, nikogas nema da ne bide....
sekoj si zivee kako sto saka....
sekoj ima pravo da saka...maz, zena....sto e bitno...
jas ne mozam da razberam kako moze da mi smeta nekoj par na ulica....
se razminuvam i tolku....
kolku se drski lugeto!
nikoj ne vi dava pravo da plukate na necii licni opredelbi!
people are strange
Кон врв
aurelianus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 202
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aurelianus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 01:11
Многу девојки,несигурни во самите себе...наоѓаат спас кај ОВИЕ...а и сигурни се...
8"
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 01:22
не ми смеаат ментално болните, шизофреничарите и хомосексуалците.
Кон врв
Arkan_Insomnia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Head Admin

Регистриран: 04.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arkan_Insomnia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 02:31
Originally posted by аџија аџија напиша:

не ми смеаат ментално болните, шизофреничарите и хомосексуалците.


Konecno nekoj homosexualnosta ja svrsta vo bolest. No.1

Originally posted by ekaterina ekaterina напиша:


sekoj ima pravo da saka...maz, zena....sto e bitno...
jas ne mozam da razberam kako moze da mi smeta nekoj par na ulica....


Taka e! Sekoj ima pravo da saka sto saka, nekoj ima nagon kon zivotni, nisto cudno... Parot mozebi nema da ti smeta na ulica kako pojava ali mozebi ke zasmeta koga ke posvojat dete i koga ke go prasaat sirototo "kako se vika tato? Bojan. A mama? Aleksandar." wow

Kade e plodot na homosexualnata ljubov???

Edinstveniot plod e gomno =)

Poz


Изменето од Arkan_Insomnia - 07.Јануари.2008 во 02:37
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 03:13
И после како да ги игнорираме ваквите коментари ??? Ај кажи анакин те молам.

Со аџија завршив муабет мислам. Нема шо поќе да дискутирам со него.

Аркан, оди научи прво шо е болест па после тука да даваш дијагнози.

Кога ќе го прашаат детето како се вика мама, ќе речи или „незнам“ или ќе кажи „Милица“, или „Трајанка“, онаа што го родила. А кога ќе го прашаат како се вика тато, тоа ќе праша „на кој тато мислиш? Постариот или помладиот?“ А Хомосексуалците не се неспособни да имаат свое дете, немора да го посвојат. Ај мисли сега како Аркан. намигнување

Аман веќе еднаш тргнете си го тоа од паметот дека еден од гејовите ќе изиграва „мајка“. Зборував порано за оние традиционални родови улоги, демек мајката мора да пери, готви чисти, бриши прашина, а таткото само да јади, седи пред тв и чита весник. Тоа веќе е излитено.

И елени не си чоек ако не го цензурираш она шо го напиша Аркан.лутина Навреди до тука бива..... После сме промовирале хомосексуалност ние.... абе ај......
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
Arkan_Insomnia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Max Arena Head Admin

Регистриран: 04.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 64
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arkan_Insomnia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 09:18
Rebel....

1. Se drzev do temata, te. go iznesov svoeto mislenje
2. Adzija ja svrsta homosexualnosta vo bolesti kade sto jas samo potvrdiv.
3. Okolu deteto:
- Mislam deka se slozuvas so posvojuvanjeto na deca od strana na homosexualncite.. deteto nema da ima pojma kako se vika negovata bioloska majka neli ?? Znaci sepak za nego mama ke se vika "Igor", a tato "Nikola".
- Ili zaboraviv... ti rece pomlad i postar tatko.... Vo toj slucaj na popolnuvanje na dokumenti u fazon "Ime_____ Tatkovo Ime_____ Prezime_____" ke se izjasni... Imam dvajca tatkovci koj da go napisam hmmmmm (valjda postariot) haha
- Kakvo ke bide negovoto domasno vospituvanje? Normalno, sekojdnevno?
- Kakva ke bide sexualnata orjentiranost na deteto ? lol
4. Plodot ne go iskomentira :]
5. Dokolku moderatorot na ovaa tema misli deka moite postovi otstapuvaat od istata slobodno neka gi izbrise, nema da se navredam :)

Pozdrav
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 13:42
Koga se obiduvav da odrzam red i kulturna diskusija na temata Homosexualcite vo nashata drzava,so opomenuvanje,editiranje postovi i brihsenje,vie site mi se pushtivte demek sum prestroga i deka se obiduvam da zazemam strana ili da nametnam moj shablon na temata.Baravte pogolema sloboda da si kazete shto mislite,se soglasiv,otvoriv nova tema,pa mili moi,trazili ste gledajte.Ova e rezultat na vash*te zelbi...ne zaludno se vika vnimavaj shto posakuvash ,moze ke ti se ostvari. Site imate razlichni stavovi i dokolku ne se prozivaat poedinci i lutinata i netrpelivosta ne se iskazuvaat javno direkno na niv,so zakani i pcuenja,jas ne mozam da kontroliram koj shto misli. Izborot beshe vash.Pozdrav
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 17:35
Јас малце ги измешав Arkan и is_no_good...голема%20насмевка
Originally posted by Arkan_Insomnia Arkan_Insomnia напиша:

2. Adzija ja svrsta homosexualnosta vo bolesti kade sto jas samo potvrdiv.

Браво „докторе“, ја откри америка сега. А да даеше резултати од твоите имагинарни научни испитувања?
Originally posted by Arkan_Insomnia Arkan_Insomnia напиша:

3. Okolu deteto:
- Mislam deka se slozuvas so posvojuvanjeto na deca od strana na homosexualncite.. deteto nema da ima pojma kako se vika negovata bioloska majka neli ?? Znaci sepak za nego mama ke se vika "Igor", a tato "Nikola".
- Ili zaboraviv... ti rece pomlad i postar tatko.... Vo toj slucaj na popolnuvanje na dokumenti u fazon "Ime_____ Tatkovo Ime_____ Prezime_____" ke se izjasni... Imam dvajca tatkovci koj da go napisam hmmmmm (valjda postariot) haha

Детето нема зошто да незнае која му е биолошка мајка. Тоа ќе ја знае мајка му, и кога ќе пополнува документи ако се побара името на мајка му, ќе си го пиши тоа име, на неговата биолошка мајка......................... шознам не сум правник да се разбирам многу во тие работи.
Originally posted by Arkan_Insomnia Arkan_Insomnia напиша:

- Kakvo ke bide negovoto domasno vospituvanje? Normalno, sekojdnevno?
- Kakva ke bide sexualnata orjentiranost na deteto ? lol
4. Plodot ne go iskomentira :]
5. Dokolku moderatorot na ovaa tema misli deka moite postovi otstapuvaat od istata slobodno neka gi izbrise, nema da se navredam :)

Pozdrav
- Домашно воспитување? Какво треба да биде? Секој родител има различен начин на воспитување на децата, без разлика на сексуалната ориентација на родителот. Мислиш сите хетеро родители исто ги воспитуваат децата? Има многу недостатоци и во воспитувањето на децата од хетеро родителите. Како на пример, имам сретнато многу деца на улица кои се караат која партија била подобра - дали ВМРО или СДСМ.. дали е тоа правилен начин на воспитување???

Сега не велам дека хомо родителите би биле идеални.

- Теоријата дека од хомо родители или старатели дека ќе произлезат деца со истополова сексуална ориентација воопшто не држи вода. Моите родители не биле хомо, па јас сега хомо да испаднам.

- Плод.. си слушнал за дете од епрувета, за вештачко оплодување .. ? А, ако ти не си педантен и не се грижиш за хигиената, не значи дека педерите/лезбејките се како тебе. Мада има и такви и такви меѓу нив.


Изменето од RebeL - 07.Јануари.2008 во 17:36
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 18:19
.......... Теоријата дека од хомо родители или старатели дека ќе произлезат деца со истополова сексуална ориентација воопшто не држи вода. Моите родители не биле хомо, па јас сега хомо да испаднам...........


a,kolkav e procentot na pederi vo svetot?,....desetina ili kolku % od vkupnata populacija!,...a,shto,... milsish deka  tolku bi bil i kaj vas pederite ,..koga bi mozele "slobodno" da posvojuvate?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 18:38
Originally posted by brza brza напиша:

a,kolkav e procentot na pederi vo svetot?,....desetina ili kolku % od vkupnata populacija!,...a,shto,... milsish deka  tolku bi bil i kaj vas pederite ,..koga bi mozele "slobodno" da posvojuvate?

Како што кажав, јас сум неутрален по тоа прашање. Мене лично не ми менува ништо дали ќе биде легализирано посвојувањето на деца од хомо родители или не. Но во име на оние кои се за тоа, велам дека и тие треба да ги имаат истите права како и хетеро родителите. И верувам дека нема хомо родителите да ги приморуваат децата да бидат хомосексуалци, како што тоа често го прават хетеро родителите (ги приморуваат децата да им бидат хетеросексуалци, и во случаи кога тие не се).
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 18:54
Не ми сметаат лековерните, забеганите и хомосите.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.