IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 103>
Автор
Порака Обратен редослед
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Мој став за хомосексуалноста
    Испратена: 22.Мај.2019 во 23:26
Една тажна вест ....не зборувам

Летово ќе бидеме лоши домаќини на ЛГБТ популацијата 

May 22, 2019
КАДЕ НИ Е ГОСТОПРИМСТВОТО?: Летово ќе бидеме лоши домаќини на ЛГБТ популацијата (ФОТО)

Нашата држава оваа година прогласена за една од најлошите дестинации за летовање на ЛГБТ популација -според организацијата “Europe Rainbow“.

Северна Македонија е дел од големата“десетка“ од 48 држави кои летово нема да бидат добри домаќини на оваа група на луѓе.

Покрај Македонија како лоши домаќини се преставени и: Азербејџан, Турција, Русија, Монако, Сан Марино, Белорусија, Лихтенштајн и Молдавија.

Летово ветена земја за ЛГБТ популацијата ќе биде Малта.  Во групата на добри дестинација за летовање на ЛГБТ популацијата ова лето се и: Белгија, Луксембург, Финска, Данска, Норвешка, Португалија, Франција, Велика Британија и Шведска
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2019 во 23:12
Мојот став за ,,,,,,

Нека си прават што сакаат ама по дома
не на улица, разголени, со тие кожни танги, каиши  
ланци, тракатанци, и што ти не друго....

И пази молим те ... парада на гордоста ( ова не ми е баш јасно)

Поубаво звучи  ...парада на радоста ...оти ќе се порадуваат малку нели не зборувам
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2019 во 21:13
Колку еве десет години минале како сум на форумов.
На прсти да се избројат моите коментари у љубов и секс.
Шо знам бре мене тоа ми е интима.Дури и со најблиските
не би го споделувал тоа туку така.Ако и нешто шкртнам
на мајтап може да биде.Додуша поодамна и си ја научив лекцијата
со интернетов.
Од таму таа нагласена потреба од изјаснување за сексуалната
определба ми е чаршиска работа. Не би навлегувал сега
во психоанализи оти ова го кажувам во човековата природа изедначена
во слободата за сексуална определба.
Уште повеќе самата парада ми е циркузијада.
Ниту страв ме фаќа,ниту би навредувал некого за
неговата лична определба.Али чоече од кај е тој порив и
накаде одат работиве страв да те фати нормален да бидеш.
Пак ќе повторам не во контекс на сексуалната определба.
Еве ќе набројам агресивни групи кои последниве години
измислуваат противници и водат војна против сите.
Од веганите,поборници за заштита на природата,животните.
Ај доста сеа не ми се философира напнат ми беше денов.
А скорот на нивната борба,позагадена природа се повеќе
бездомни животни и хомосексуалци кои не си гледаат таму партнерите
но нешто докажуваат.
Маалски ќе пишам,нема леб у ова.Гола вода.
Иако какви сме,јаААК сеир ќе падне.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2019 во 07:51
Не, ама па шо ако, неработен ден
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2019 во 00:41
29  Јуни 
Да не го прогласат овие државен празник не зборувам
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2019 во 17:51
Годинава ќе се случи првата парада на гордоста во Македонијамафтањетанцување забава
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2015 во 22:51
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2014 во 18:53

Далај Лама за хомосексуалноста и бракот

http://www.nbcnews.com/news/world/dalai-lama-voices-support-gay-marriage-n46906


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 17:05
Имам став...
да...
тој што е слеп...
и не може во жена да види...
убавина...

тој е педер...

јас, батка, во повеќето жени...
наоѓам убавина...
а за преостанатите...
сум педер...

П.С. No2. да не мешаме хомосексуалец со педер...
П.С. No2. преостанатите ми ја јадат душава, бе...збунетост
Изменето од којсумјас - 20.Февруари.2014 во 17:09
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2013 во 17:33
Општо е познато дека во Македонија има само еден деклариран хомосексуалец.

А тоа е - Кочо. Не може само него да го викаат по емисии.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2013 во 17:21
Почитувам секое мислење, но кога јавно се говори за нешта во општетсвото ред е да се спротивстават сите информирани мислења на една маса.

Е сега замислете, Неделковски прави дискусија со петорица истомисленици во програма за хомосексуалност. Дали сте се обиделе да полимизирате со истомисленик ? голема насмевка
Изменето од Messenger - 10.Декември.2013 во 17:30
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2013 во 18:40
Сите деца се раѓаат невини и чисти како ангели, полни со љубов и емпатија...


Потоа средината (родителите, комуната, општетсвото, училиштето, религијата, традициите...) почнува да си го прави своето, но додека се мали с'е уште успеват, колку толку, да ја зачуваат невиноста, искреноста и љубовта во себе...


За набрзо потоа од нив успеваме да создаеме непрепознатливи битија кои чеcто пати изгледаат вака...Изменето од Messenger - 07.Ноември.2013 во 12:45
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2013 во 02:40
Настрана од тоа која тема обработува видеово, оноа што гледам во него е:

КОЛКУ ШТО ЛУЃЕТО СЕ ПОМАЛУ ИНДОКТРИНИРАНИ, ТОЛКУ ПОВЕЌЕ СЕ ОРГИНИНАЛНИ, ЧИСТИ, ИСКРЕНИ И ХУМАНИ.

- КОЛКУ ПОМАЛУ ЗБИРШТИНА ВО УМОТ, ТОЛУ ПОВЕЌЕ ЉУБОВ ВО СРЦЕТО -

Тоа е оноа што ни фали на сите нам - повеќе срце, љубов и милосрдие.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2013 во 02:10
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.