IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Професионални совети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Професионални совети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 11:15
Originally posted by emkas emkas напиша:

Bi sakala da znam dali postoi nekoja stvarno efikasna krema za otstranuvanje na podocnici ili barem nivno vidlivo namaluvanje..... ponekogas gi imam  mn temniтага



пробај со добар сон и правилна исхрана
а ако и тоа не помине, купи си го камуфлажот од Ардеко, нема подобар верувај среќа
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 17:12
После ние жениве сме ти биле поубавиот пол,
шипки варени,
камуфлажа на подочници
камуфлажа на акни
пудра течна, пан стикови,
цртај очи, чупај веѓи
сенки, кармини,
фризер,
фарба
(кај жена не се толерираат бели влакна
а на мажите им даваат шарм)...
Е ај сега бе?

Маживе не шијаттага
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 00:00
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

После ние жениве сме ти биле поубавиот пол,
шипки варени,
камуфлажа на подочници
камуфлажа на акни
пудра течна, пан стикови,
цртај очи, чупај веѓи
сенки, кармини,
фризер,
фарба
(кај жена не се толерираат бели влакна
а на мажите им даваат шарм)...
Е ај сега бе?

Маживе не шијаттага
Koga Gospod gi sozdaval mazot i zenata, prvo go sozdal mazot i se voodusevil od negoviot izgled, no koga ja sozdaval zenata nesto zgresil vo formulata i si rekol dobro e barem ke se shminka da prikrie nedostatoci голема%20насмевка
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 00:02
Originally posted by connected connected напиша:

Originally posted by emkas emkas напиша:

Bi sakala da znam dali postoi nekoja stvarno efikasna krema za otstranuvanje na podocnici ili barem nivno vidlivo namaluvanje..... ponekogas gi imam  mn temniтага



пробај со добар сон и правилна исхрана
а ако и тоа не помине, купи си го камуфлажот од Ардеко, нема подобар верувај среќа
 
Blagodaram :) iako kamuflazi stavam i dobro prikrivam... znam deka nema nekoja posebna krema koja ke gi namali, imam probano razlicni... ama ednas steknati podocnaci tesko se trgaat
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 00:07
еднаш штом ќе почнеш да ги добиваш, верувај никаква крема нема да те спаси, немој да си ги трошиш парите безвезе
затоа, послушај ме кога ти го препорачувам камуфлажот на Ардеко, воопшто не е скап (350ден) а врши ненормална добра работа
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 00:52
Originally posted by emkas emkas напиша:

Bi sakala da znam dali postoi nekoja stvarno efikasna krema za otstranuvanje na podocnici ili barem nivno vidlivo namaluvanje..... ponekogas gi imam  mn temniтага



Osven toa shto connected sovetuvashe okolu spienjeto i hranata,preporachuvam da si zemesh od VICHY kolekcija
specijalni antirid liftactiv,itn.. proizvodi...koi vidno ke gi namalat
-jas sum zadovolna,
osven ako prirodno nemash pigmentirani (temni) podochnici.
No temava e sepak na blagorodna,sigurno taa postruchno ke kazeсреќа



 


Изменето од mamma - 19.Јануари.2008 во 00:54

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 22:10
Originally posted by mamma mamma напиша:

Originally posted by emkas emkas напиша:

Bi sakala da znam dali postoi nekoja stvarno efikasna krema za otstranuvanje na podocnici ili barem nivno vidlivo namaluvanje..... ponekogas gi imam  mn temniтага



Osven toa shto connected sovetuvashe okolu spienjeto i hranata,preporachuvam da si zemesh od VICHY kolekcija
specijalni antirid liftactiv,itn.. proizvodi...koi vidno ke gi namalat
-jas sum zadovolna,
osven ako prirodno nemash pigmentirani (temni) podochnici.
No temava e sepak na blagorodna,sigurno taa postruchno ke kazeсреќа



 
Blagodaram mamma, ke  probam...inace ne mi se prirodno temni ,gi dobiv odkoga  se zapishav na fax...od nepravilen zivot .
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 22:41
Originally posted by emkas emkas напиша:

Bi sakala da znam dali postoi nekoja stvarno efikasna krema za otstranuvanje na podocnici ili barem nivno vidlivo namaluvanje..... ponekogas gi imam mn temniтага



Да не филозофира многу многу,темни кругои под очи може да бида малу генетски, малу нередовен живот, многу непросопани ночи, но и дефицит на витамини К и витамини од Б група.
(Јасно, и ако некој те помодрит под очи-мала шала не је на одмет против темно кругој)

Значи-доволно сон, овочје и земенчук у исхрана а посебно зелен, ако поднесвиш-крастајца на тркалца повремено не је на одмет.
(Ако имаш подочници-вречички филтер чај камилица малу у фрижидер па на очи)

Ама за темни кругој има крем-ќе купиш антирид крем кој содржит РЕТИНОЛ. Тој имат својство да избелват, и затова читај состав на производо.
Ти го препорачвам RoC антиридот сос ретинол (ако моиш и за лице од останатите од истата линија-најубоо)
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 23:02
Originally posted by blagorodna blagorodna напиша:

Originally posted by emkas emkas напиша:

Bi sakala da znam dali postoi nekoja stvarno efikasna krema za otstranuvanje na podocnici ili barem nivno vidlivo namaluvanje..... ponekogas gi imam mn temniтага



Да не филозофира многу многу,темни кругои под очи може да бида малу генетски, малу нередовен живот, многу непросопани ночи, но и дефицит на витамини К и витамини од Б група.
(Јасно, и ако некој те помодрит под очи-мала шала не је на одмет против темно кругој)

Значи-доволно сон, овочје и земенчук у исхрана а посебно зелен, ако поднесвиш-крастајца на тркалца повремено не је на одмет.
(Ако имаш подочници-вречички филтер чај камилица малу у фрижидер па на очи)

Ама за темни кругој има крем-ќе купиш антирид крем кој содржит РЕТИНОЛ. Тој имат својство да избелват, и затова читај состав на производо.
Ти го препорачвам RoC антиридот сос ретинол (ако моиш и за лице од останатите од истата линија-најубоо)
Fala za sovetot blagorodnaголемо%20гушкање
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 00:24
Повели и другпат и се надам оти не замераш на шалата и на дијалекто, ја су такваа, сите ми велат оти малу...поише збора
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 22:15
среќа Ne zameruvam, bash e interesen dijalekto, me interesira samo od kaj si? Ako moze da znam se razbiraнамигнување 
Кон врв
Цаци Галапчарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 955
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Цаци Галапчарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 22:17
ona ti je iz belimbegova
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2008 во 02:02
Западна македонија-до независност на косово а после че видиме кај че припаднит овој дел

Изменето од blagorodna - 23.Јануари.2008 во 02:03
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2008 во 19:31
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

На која возраст треба да се почне со користење на крема против брчки?
 
.......pa posle 30ta  bi trebalo da se pocne so koristenje na krema protiv bori...........ako ima potreba ako nema moze i pokasno..............
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.