IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Државјанство, пасош ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Државјанство, пасош ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2012 во 01:40

Република Србија во август 2012 упати до дел од граѓаните од соседството апел за поднесување на барање за српско државјанство без наплаќање на административна такса (околу 200 евра) за сите оние кои ќе побараат но под услов да се по потекло (родители, баба, дедо...) од Србија а независно етничката припадност. Бесплатната можност важи ограничено време и само за оние кои живеат во соседните земји на Р.Србија (Романија, Бугарија, Македонија, Албанија, Босна и Херцеговина, Хрватска и Унгарија).Како до српско државјанство?

Кој сè бара српско државјанство?

Изменето од Majkl - 14.Септември.2012 во 02:15
Бог повторно му говори денес на човештвото преку Неговата пророчица, Габриеле од Вирцбург. Тој не ја говори речта на Библијата!
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32097
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2014 во 23:47
Nudam EU Drzavjanstvo...Uslov ..brakголема насмевка
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2014 во 00:09
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Nudam EU Drzavjanstvo...Uslov ..brakголема насмевка

Прав другар си, нема збор. Пак бараш некоја да ти чисти по домахи, хи...


Изменето од evangeline - 12.Ноември.2014 во 00:10
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32097
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2014 во 10:09
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Nudam EU Drzavjanstvo...Uslov ..brakголема насмевка

Прав другар си, нема збор. Пак бараш некоја да ти чисти по домахи, хи...

Za cistenje po doma si imam pravosmukalka, a samo nudam pasosтрепкањеголема насмевка
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Najkior Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Јуни.2017
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Najkior Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2017 во 12:59
Me interesira koja e postapkata za vadenje slovenski pasos, pokraj toa sto imam cicko so slovenski pasos? Blagodaram
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2017 во 07:27
Originally posted by Najkior Najkior напиша:

Me interesira koja e postapkata za vadenje slovenski pasos, pokraj toa sto imam cicko so slovenski pasos? Blagodaram


Најдобро е да се јавиш до словенска амбасада или конзулат.Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.