IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Гарантно писмо
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гарантно писмо

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2008 во 11:44
ako treba da pratam garatntno pismo za prijatel na nekoj dobar moj prijatel,togas zasto da ne!ama ako e nekoj totalno unknown nema sansi!!!

Изменето од nikita - 10.Април.2008 во 11:45
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 19:24
Prashanjeto vsushnost e "dali mozhesh da garantirash za odnesuvanjeto na nekoj sto ne go poznavash"

Dali mozhete da garantirate za nekoj koj nitu ste znaele deka postoi?

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2008 во 21:41
Jas si go kazav moeto, i sepak ostanuvam na toa! NE! ne mozam da garantiram, a ne sakam i da reskiram
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2008 во 00:47
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

брза , друже , јас да можев,  би пратила  гарантно писмо на непозната личност.

Еве дури сега гледам дека не сум се изјаснила добро на што мислам.

Значи кога некој мој пријател  би ме замолил да пратам  харантно писмо за негов пријател кој јас не го познавам,  би  го направила тоа поради довербата  што ја имам кон мојот пријател.



Дали во таков  случај  вие би пратиле ?
 
Не верувам дека разбираш што значи гарантно писмо. Тоа не  е само збор (лага), како што тебе ти изгледа. Гарантираш и материјално и за однесувањето и за здравјето на некојси. Значи копукот не ја регистрирал колата (или рентал без осигуривање), направил беља, погоди по кого ќе удри судот. Скршил рака, не е осигуран, погоди каде ќе ја пратат фактурата.
 
Со вакви изјави, Мона Лизо, го губиш целиот кредибилитет. Ти си спремна да лажеш пред властите на една држава, да се изложиш на финансиски ризик, а и самата не знаеш зошто. Се надевам дека никој никогаш ништо нема да ти довери.
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 00:48
a,..mozebi e princesata spremna da mi go plati gipsot ,..na nogata,...od kaj da znaesh?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 19:45
Не е само гипсот. Еден неосигуран удри со кола одпозади, банален судар, 15 км на час, само гребнат браник. Тој удрениот се жалеше дека го боли вратот, демек не можел да се пули наназад  (да не ти се верува), тој тужеше, и судот го репна батката да му плаќа месечна компензација за намалена работоспособност. Наздравје, сега иди па гарантирај на лепе очи за некој што не го познаваш навистина добро.
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 19:49
Jas ednas dobiv garantno pismo od luge koi ne gi poznavam.......
 
nikogas i so nisto ne ke mozam dovolno da im se zablagodaram ....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јуни.2008 во 20:01
А да не сака некој гарантно писмо за во Мк збунетост голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
konstant Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konstant Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2008 во 23:59
Ako saka nekoj za makedonija nema problem
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 00:00
ја гарантирам дека ке настрада голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
busvek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај busvek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Август.2008 во 00:30
голема%20насмевкаголема%20насмевкасреќасреќа
голема%20насмевка
Кон врв
bobi_93 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 81
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobi_93 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 00:09
za dobar prijatel da, no za nekoj koj ne go poznavam nikako sepak toa e rizicen poteg
Кон врв
Pehcevec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pehcevec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2008 во 13:20
Ако му треба на некого гарантно писмо за во Македонија, јавете ми се
Имала мајка две деца, едното го сакала многу, а другото го испратила да учи на електро...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2008 во 09:03
se potepaa,...tuka da dojdat!смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.