IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Колку ви е битно како вашиот парнер се облекува?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку ви е битно како вашиот парнер се облекува?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
Автор
Порака
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 01:49
Originally posted by anakin anakin напиша:

mora da se obleceni slicno
neli se par?



Hahaha ova me potseti na edna diskoordinacija sto ja imav vo edna vrska. Jas ke oblecam fustance ke se sredam, ke se skockam sto se vika, a toj ke se pojavi na sostanok so farmerki i majca. Aj naredniot pat da mu pariram oblekuvam pantaloni, a togas toj se pojavuva vo kostum голема%20насмевка..
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 01:54
so takvi stavovi
se kje naletuvas na tuturutki
i taka i ti treba
koga si katodna
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 02:10
Не многу. Битно е да см во склад со облеката кога сме заедно.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 02:14
orlov a zosto e toa bitno???mislis deka taka pouabvo ke vi bide zaedno???
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 02:28
Originally posted by IQ IQ напиша:

orlov a zosto e toa bitno???mislis deka taka pouabvo ke vi bide zaedno???


garant kje bide IQ
ne treba covek da e idealist
civilizaciska pridobivka e ova
i ne treba da se sramime okolu ova
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 02:33
epten golema pridobivka...
site vo skapa obleka da se oblekuvate, i da si odgovarate so stilot, inaku nikoj nema da ve saka nikogas, takvi originalni, nikakvi
Кон врв
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 02:39
Mене ми е важно да изгледа добросреќа
 а ако се сетиме дека живееме во Р.М тогаш ова со Армани не знам колку е изводливоголема%20насмевка
Life is beautiful
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 02:40
Originally posted by IQ IQ напиша:

epten golema pridobivka...
site vo skapa obleka da se oblekuvate, i da si odgovarate so stilot, inaku nikoj nema da ve saka nikogas, takvi originalni, nikakvi


milo ili me citas ili ne

rekov treba da se slicni
neli se par????

kaj procita skapa ili uniformi
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 02:44
nekoj drug na pocetokot spomna skapa obleka...D&G ne znam sto, a zosto da se slicni anakine, kakva vrska ima toa? pa sto ako se par?
zboruvam za uniforma oti oblekava sto se prodava sekade e ista, ke izleze nesto vo moda i site toa go kupuvaat, na primer: visoki cizmi do kolena i farmerkite vo cizmi steveni, i taka izgleda poveke od pola grad, mene toa mi e uniforma...i za nikade, ubiva originalnost

Изменето од IQ - 04.Јануари.2008 во 02:45
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 02:51
slicni znaci - da licat na par
ako se vo fermeski vo saseni majci i dvajcata
ako se pankerski so lanci
ako se vo svecani kostumi i fustan
se e toa ubavo ako licat na par
ako ne e taka
i dvajcata kje se custvuvat deka ne se edno vo momentov
toa mi bese muabetov

mani uniformi
neka zivee dekadencija i dadaizam голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 02:54
ако се голи, да се голи и двајцата голема%20насмевка
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 02:56
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

ако се голи, да се голи и двајцата голема%20насмевка


daaaaaaaaaaaaaaaa

ja svati poentataaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 02:56
e odi nateraj go decko mi da nosi kostum i sega i jas treba da nosam farmerki ako toj nosi?
ubavo izgleda taka da se skladno obeleceni ama nekoi drugi raboti se mnogu pobitni
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 03:00
Originally posted by IQ IQ напиша:

e odi nateraj go decko mi da nosi kostum i sega i jas treba da nosam farmerki ako toj nosi?
ubavo izgleda taka da se skladno obeleceni ama nekoi drugi raboti se mnogu pobitni


milo
ova e tema za oblekuvanje
za za bitnite raboti ima cel kup temi neli??????намигнување
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.