IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Гатање на карти или кафе
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гатање на карти или кафе

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 17>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2007 во 00:25
Imalo sea i gledaci na plukanici i mrsuli
Кон врв
Цаци Галапчарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 955
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Цаци Галапчарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јули.2007 во 04:04
 ЗНАМ ДА ГЛЕДАМ И НА КАФЕ И НА КАРТИ.ОБАВЕЗНО НОСЕТЕ 100 ГР.КАФЕ И ПОЛНА ВРЕЌА СО ПАРИ,СЕ ГЛЕДАМЕ ВО КАНЦЕЛАРИЈА.
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2007 во 04:42
Саше Фактор Икс-мојот омилен лик.
 
Човек да ги познава и најскриените тајни на генетскиот инжинеринг не може да создаде таков феномен, како овој дечко, тукушто излезен од приказната за Аладин и волшебната ламба.
 
Само не знам дали е Аладин или волшебната ламба?
А може да е и духот од ламбата?
Кој знае во што се може да се претвори овој Мајстор на церемонијата,
ако се имаат во предвид неговите зен мудрости пренесени од неговата баба (Баба Ванѓа).
Кон врв
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 10:59
gledajne  na  kafe  ili  karti  e  najstarata  psihoanaliza* so  koja  na  liceto  mu  se  pomaga  da  prebrodi  odredena  psihicka  situacija  pa  zatoa  ako  ne  odite  da  razgovarate  za  vasite  problemi  so  lice  psiholog  togas  bi  vi  preporacal  da  si  gledate  na  kafe  ili  karti
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
ana marija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
UBAJNA

Регистриран: 05.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 12244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ana marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2007 во 11:48
jas ne veruvam vo vakvi glupostiConfused
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE
Кон врв
~ThA DrEaM~ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Star Love

Регистриран: 14.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ~ThA DrEaM~ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2007 во 16:26
Не верувам уопште во вакви работи, ама некогаш кога е досадно си гледаме со кафепијачите околу менеLOL за да утепаме време.

Инаку не, не знам да гледам на кафе.
www.vicoteka.srkaj.com
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2007 во 20:54
Ja gledam na semki od lubenicaLOLLOL
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
White_Angel Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај White_Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2007 во 21:10
Voopshto ne veruvam vo takvi raboti 
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2007 во 21:46
Originally posted by White_Angel White_Angel напиша:

Voopshto ne veruvam vo takvi raboti 
u so ne veruvas,u semki od lubenica?LOLLOL
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
White_Angel Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај White_Angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2007 во 20:23
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by White_Angel White_Angel напиша:

Voopshto ne veruvam vo takvi raboti 
u so ne veruvas,u semki od lubenica?LOLLOL
LOLLOLne veruvam vo gatanje na karti ili kafe
Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2007 во 20:26
ja veruvam vo semkite!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2007 во 23:26
toa ti e isto kako gledanje na kafe samo ovde gledas na semkite sto ke ti ostanat od lubenicataсмеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
molly Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 135
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај molly Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2007 во 01:03
ja znam da gleam na kafe, karti, dlanka, nadlaktica, podlakticaсреќаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка pa koj e za?
koga se osekas dobro ne grizi se ke ti pomine.
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2007 во 02:21
и не е толку интересно да се дозне иднината...посебно несакам Сашо Фактор Икс да ми ја каже голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.