IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Каква козметика користите во моментот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каква козметика користите во моментот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 16:22
Leukoplacia,fala za sovetot......ke probam
Pozdrav4e
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9880
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2008 во 23:51
BUBCHEN...bebeshko mleko za telo,krema za lice i  vlazni maramiciтрепкање

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 17:44
Koga sme veke kaj kozmetikata pomagajte,sakam dobra maskara,nekoja sto ke mi gi napravi trepkite mnogu pogusti,ama takva tesko se naoga.Daj preporacajte mi nekoja dobra,ama pa i da ne e mnogu skapa
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2008 во 17:53
jas koristam edna na avon,up lifting se vika i mn mi se svigja kako mi gi pravi trepkite pogusti i poizdolzeni!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
ivi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 21:48
Abe i jas koristam edna od avon ama ne e toa sto sakam jas,ne mi gi zgusnuva tolku kako sto sakam jas A taa ne sum ja probala uste,se mislam da ne e ista kako drugava.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2008 во 22:37
Од декоративнаат козметика во последно време многу сум задоволна со линијата на DEBORAH, сенките и кармините им се супер. 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2008 во 03:49
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Каква козметика користите во моментот (или која ви е омилена). 


1.    млеко за чистење, тоник-Орифлејм од боровинки и рибизли
2.    крем за лице -исто Орифлејм од боровинки и рибизли, а како подлога на пудра користам една Италијанска Cra di Cupra
3.    крем за околу очи-немам потреба од тоа
4.    крем за раце-од зумбули
5.    течна пудра-користев Ревлон ама сега Импала 2 највеќе ми одговара
6.    пудра во прав-Catherine Arley 5
7.    руж-Орифлејм Џордани
8.    маскара-Ланком и понекогаш од Лореал најновата не знам како се викаше
9.    сенки-какви ми стигнат најчесто нешто од Орифлејм или Авон
10.    кармин, сјај-исто, Орифлејм Авон
11.    моливчиња за очи-Орифлејм Авон
12.    лосион за тело-Од кокос, рибизла или пак боровинка
13.    антицелулитни препарати-не користам сега...а не памтам каков користев...
14.    лак за нокти-Френч Маникир Орифлејм
15.    стик/антиперспирант-Рексона
16.    шампон-Лореал
17.    паста за заби-Зиродент
18.    парфем-Лајт Блу лето, Аметист зима
19.    друго... -Имам прекрасен сет од Авон за интимни делови (купка, спреј и влажни марамчиња) Исто така и преубави марамици со млеко за лице, Преубав пилиг за тело од морски содржини и алги ....и преубаво масло за бањање од ориз и портокал....презаводлив.црвенеење


Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
RUKICA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUKICA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 19:50
KORISTAM SKORO SE OD LANCOME....ZAKON SE
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 08:30
Немам некои позитивни искуства со Гарниерот морам да кажам. Нивеа е мојот бренд за кожа, 1000 пати до сега се покажала најдобра за мене и користам крема на лице, за раце, гелови за туширање, марамици козметички, тоници, крема за очи(оваа посебно си ја сакам.
Имам една супер маска за лице од глина од OLaY.
Исто така сум многу задоволна од марамици за чистење лице Simple, ќе продолжам да ги купувам.
Порано имам тестирано Биотерм производи многу краток период поради високата цена и навистина се ама прекрасни.
Декоративна козметика купувам најразлични марки, но сепак ги прескокнувам рафтовите на Lancome, Dior, Clynol
зошто сепак мислам дека се скапи а се уште можам да си дозволам да упувам квалитет и квантитет отколку само врвен квалитет.
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 10:37
momentalno koristam od avon proizvodi clearskin
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2008 во 21:16
Nikogas (epten da mi e gusto nesto) ne kupuvam kremi koi moze da se najdat po raftovi na samoposlugi, znaci isklucivo medicinski, provereni demek so tapija (dermatoloski testirani) kremi za lice zasto imam osetliva koza.
Ili pak, vo najblag slkucaj direktno nabaveni od kozmeticar kako sto do sega ja kupuvav Jansen-ot.
 
E sega napraviv mala promena, koja pozitivno mi deluva i na dzebot, si zemav CLINIANS so ekstrakt od kalinka, ce vi kazam kako deluva.
 
Od maski-maska so kal od mrtvo more-zakon, a i glinata na Vitalia, cudo edno e.
 
Od dekorativa, sjajcinja za usta od Gosh i ponekoj AVON, karmini i senki na Deborah, maskarata na Burzoaљубов, pan stikot na MAX Factor....
 
Za telo-imam razni gelovi i mleka od Body Shop, no sekogas mu se vracam na Nivea mlekoto za telo ona klasicnoto, so bademovo maslo-ZAKON.
 
Sto drugo da kazam? Samponi i maski za kosa menjavam.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2008 во 09:22
Preparativa: Maskite mi se br 1.
Vitalia, Freeman i Nivea maski za lice ( obicno kajsija, glina, i kal od mrtvo more, i voopsto maski za peeling, hidratacija i revitalizacija), Revlon sprej za kosa.  Ponekogas si pravam i prirodni maski za kosa/lice (med, limon, bademovo/maslinovo maslo, caj od kamilica itn. Ima posebna tema za recepti:)
anticelulitno sapunce
Nivea shamponi, regeneratori, gel za tusiranje
Garnier mleko za vadenje sminka
Vichy thermal fixe yeux -krema za okolu oci
Kosili krema za liceголема%20насмевкаголема%20насмевка
Dove mleko za telo

Dekorativa:
pan stik Max Faktor, Gosh pudra
maskara i lak Bourjois
karmin i rumenilo Deborah
senki Fior Mar, molivcinja Seventeen..tolku:)

Mnogu mi izleze popisov, a se si mislev nemam mnogu kozmetika.

Кон врв
biljana.madrid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Прилепчанка

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Spain
Статус: Офлајн
Поени: 358
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biljana.madrid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2008 во 11:56
Koga se raboti za kozmetika navistina treba da se vnimava sto se stava na koza bidejki se raboti za zdravje. Ako nemas pari za nekoja podobra krema, mijaj si go liceto so voda podobro, otkolku bilo kakva krema ¨od po tezgine¨
 
Jas lichno ne se grizam mnogu za ova, pa uste sovetu tuka se najdov da delam... ama sepak ponekogas se podzamisluvam sto pravam jas za kozata..
 
Vo momentov imam:
 
Maskara: XXL Maybelline. Mnogu dobra mi e... Ima dve chetchinja. Od ednata strana se stava za prodolzuvanje na klepkite pa od drugta strana e maskarata i super rezultat dava...
 
Krema za lice: NIVEA Visage i Mleko za lice NIVEA Viage. Sto da kazam... evtino i ubavo...
 
Krema za race: Nivea Q10. Pak evtino i proveren kvalitet... Kako se vpiva... super e...
 
Senki, rumenilo za obrazi, molivche za usni: Margaret Astor. Nisto posebno... ama dov¡bri se...ama ova molivchevo za usni za nikade mi e...
 
Lak za nokti i Eye Liner: RIMMEL. Zadovolna sum...
 
Sjaj za usni: ASTOR. Mnogu ubav sjaj dava... Zadovolna sum
 
Tecna pudra: L´Oreal. Mnogu dobra pudra... najdobrata sto sum ja kupila nekogas. PREAZDOVOLNA!!!
 


Изменето од biljana.madrid - 26.Октомври.2008 во 11:59
Прилепчанка
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2008 во 21:41
користам масло за тело и обичен крем од Џонсон (ко бебе да сум) ,влажни марамици бекутан ,после Нивеа висаж,и ниве оксиген..ако пишам уште ке ми треба уште еден час
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.