IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Каква козметика користите во моментот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каква козметика користите во моментот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Каква козметика користите во моментот
    Испратена: 29.Декември.2007 во 04:17

Каква козметика користите во моментот (или која ви е омилена). 


1.    млеко за чистење, тоник
2.    крем за лице
3.    крем за околу очи
4.    крем за раце
5.    течна пудра
6.    пудра во прав
7.    руж
8.    маскара
9.    сенки
10.    кармин, сјај
11.    моливчиња за очи
12.    лосион за тело
13.    антицелулитни препарати
14.    лак за нокти
15.    стик/антиперспирант
16.    шампон
17.    паста за заби
18.    парфем
19.    друго...




Изменето од Miriam - 29.Декември.2007 во 04:28
Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 04:32
1.    млеко за чистење, тоник – Vichy Normaderm, Garnier (Nutri-Pure   Scrub)
2.    крем за лице – Vichy Oligo 25 и Vichy Normaderm
3.    крем за околу очи – Vichy Thermal Fix Yeux
4.    крем за раце – Nivea – во сино кутивче, ама не класичниот туку нов
5.    течна пудра – не користам
6.    пудра во прав – не користам
7.    руж - Revlon
8.    маскара –Loreal Lash Architect (ама треба да ја сменам, ме печат очите)
9.    сенки – не користам
10.    кармин, сјај – разни балсами за усни и неколку Лореал сјаеви (така ли е множина?)
11.    моливчиња за очи – неколку различни
12.    лосион за тело – Nivea, Palmers
13.    антицелулитни препарати – Nivea, Loreal, Dove (ги немам сите во моментот, ама кога како ќе дојде)
14.    лак за нокти – Revlon – само два лака имам
15.    стик/антиперспирант – Rexona
16.    шампон – Matrix Biolage, Loreal Texture, Garnier
17.    паста за заби – Tom of Maine
18.    парфем – Light Blue, Lanvin, J Lo Glow
19.    друго – многу ми беа убави Дева млекото и лосион за лице, ама тука ги нема. Имам уште едно резерва донесено од Скопје од Зелен пазар:)

Уфф се изморив - три пати истрчав до WC да проверам што имам ух



Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 18:57
Dekorativa-sve od Loreal, a od preparativa Dalton so kavijar.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 22:01
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Каква козметика користите во моментот (или која ви е омилена). 


1.    млеко за чистење, тоник - нешто од орифлем за мрсна кожа збунетост
2.    крем за лице - помада од ,,нивеа,, белото кутивче,... софт мислам
3.    крем за околу очи - тоа немам голема%20насмевка
4.    крем за раце - нешто од бадеми е знам голема%20насмевка
5.    течна пудра - севентин 3ка трепкање ( за тинејџери голема%20насмевка )
6.    пудра во прав - не ставам такви ствари голема%20насмевка
7.    руж - течно руменило за да не одам како дух
8.    маскара - Гош,... спешал волум голема%20насмевка
9.    сенки - имам две три кутивчиња,... ама многу ретко ставам
10.    кармин, сјај -  уфф многу се,... ама за секојден имам сјајче и лабело од нивеа
11.    моливчиња за очи - ми се врткаат неколку црнки низ несесер
12.    лосион за тело - фелче азура трепкање
13.    антицелулитни препарати - немам такви ствари фала Богу
14.    лак за нокти - безбоен и еден бел трепкање
15.    стик/антиперспирант - колекција рексона
16.    шампон - нивеа за исправање виткана коса
17.    паста за заби - колгејт фреш голема%20насмевка
18.    парфем - Свит сикстин, БеЈу Тренди
19.    друго... - бебешко пудро кога имам мрсна коса голема%20насмевка

ах да ќе заборавев,... влажни марамчиња,... обавезно трепкање




Изменето од Biserna_Devojka - 14.Февруари.2008 во 22:03
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 04:47
avon, loreal i dove

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 15:05
Моментално го користам гелот и маската( 2 во 1) од Неутрогена и многу ми се допаѓа... штета што овде го нема
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 15:14
monuskaaaa pa kaj si devojko

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 19:07
17.    паста за заби
Кон врв
frau Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 03.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај frau Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 14:27
nivea
Кон врв
vodolija1977 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vodolija1977 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 17:29
eclat jeunesse -dnevna i nokna i antirid od istata kolekcija za mazi , parfem sekogas blue dream od vers. ili angels ili job crven a zenava isklucivo sperma posle sex veli tuka svrsi mi nalice i se razmackuva so nea po lice ja ostava da i se isusi na lice i se mie -a da ja vidite ima lice kako 17godisna -priroden antirid
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 17:41
Originally posted by vodolija1977 vodolija1977 напиша:

eclat jeunesse -dnevna i nokna i antirid od istata kolekcija za mazi , parfem sekogas blue dream od vers. ili angels ili job crven a zenava isklucivo sperma posle sex veli tuka svrsi mi nalice i se razmackuva so nea po lice ja ostava da i se isusi na lice i se mie -a da ja vidite ima lice kako 17godisna -priroden antirid


А да пробаш и ти малку со нејзините “медовини“, хахаха, може и твоето лице ќе блесне, зашто да купуваш толку скапи препарати со конзерванси и хемии...
газење%20од%20смеење
Абе знаев дека водолиите се малку, хм, необични...голема%20насмевкаама ти...ко од астролошка енциклопедија да излезе.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2008 во 18:37
..nivea i jas.............za tusiranje onaa od kasmir sto mirisa.............mmmmmmmmm lepota.............
Кон врв
vodolija1977 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vodolija1977 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 15:43
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by vodolija1977 vodolija1977 напиша:

eclat jeunesse -dnevna i nokna i antirid od istata kolekcija za mazi , parfem sekogas blue dream od vers. ili angels ili job crven a zenava isklucivo sperma posle sex veli tuka svrsi mi nalice i se razmackuva so nea po lice ja ostava da i se isusi na lice i se mie -a da ja vidite ima lice kako 17godisna -priroden antirid
А да пробаш и ти малку со нејзините “медовини“, хахаха, може и твоето лице ќе блесне, зашто да купуваш толку скапи препарати со конзерванси и хемии...газење%20од%20смеењеАбе знаев дека водолиите се малку, хм, необични...голема%20насмевкаама ти...ко од астролошка енциклопедија да излезе.


My dear, zosto ko od astroloshka enciklopedija, pa jas so kremive postar sum od nea a izgledam pomlado , a kamo li da stavav od nejzinite sokovi , togas ke ja obvinea za pedofilija:)))
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 16:12
Originally posted by vodolija1977 vodolija1977 напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by vodolija1977 vodolija1977 напиша:

eclat jeunesse -dnevna i nokna i antirid od istata kolekcija za mazi , parfem sekogas blue dream od vers. ili angels ili job crven a zenava isklucivo sperma posle sex veli tuka svrsi mi nalice i se razmackuva so nea po lice ja ostava da i se isusi na lice i se mie -a da ja vidite ima lice kako 17godisna -priroden antirid
А да пробаш и ти малку со нејзините “медовини“, хахаха, може и твоето лице ќе блесне, зашто да купуваш толку скапи препарати со конзерванси и хемии...газење%20од%20смеењеАбе знаев дека водолиите се малку, хм, необични...голема%20насмевкаама ти...ко од астролошка енциклопедија да излезе.


My dear, zosto ko od astroloshka enciklopedija, pa jas so kremive postar sum od nea a izgledam pomlado , a kamo li da stavav od nejzinite sokovi , togas ke ja obvinea za pedofilija:)))


хахаха, абе уживај си ти, а штом и нејзе и прија мевлемот-нека продолжи. Во име на убавината-се е дозволено.
А она за водолиите, па навистина се помалку ексцентрични,секогаш понапред од своите современици, револуционерни по малку, и сето тоа дава впечаток дека се необични.
Само фурај...
Ај, може вечер и јас од мевлемот ќе пробам маска, ѓоа, годините ми врватголема%20насмевка

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.