IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - Кој успеа денес да ве изнервира?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој успеа денес да ве изнервира?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 112>
Автор
Порака Обратен редослед
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кој успеа денес да ве изнервира?
    Испратена: 30.Април.2018 во 20:54
Компјутеров еве го успеа пред дваесетина минути.
Ме исфрли од колосек.
Го отварав,вадев рамот,дував прашина,усисавав!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2017 во 22:28
,,,carinskana sluzhba,,,, na nefershped,,, za knigi,,, mal milion shto zoshto,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2017 во 21:36
Ме изнервира сега пред да влезам сликата на улица.
Две мачки умрени,и едно куче како се мачи покрај контејнер.
Шо луѓе ќе беа бре!
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2017 во 22:41
mene da me iznervira nekoj ?hm jas ne se nerviram
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2017 во 04:46
Zosto vaka zboris kupuam,nemuzeni ...neli e malku bez vrska.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2017 во 13:37
Стандард последниве две недели,една мужена продавачка!
Секое сабајле кога купуам цигари,ми брифира кои колешки
и биле немужени...Бог да чува ќе ме откаже од цигари у најмала рука.
Кон врв
AVITAS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AVITAS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2016 во 18:00
здраво, не знаев каде да се исплачам или едноставно олеснам на душата. Значи вака, пред 2 недели тргнав на работа, бев пресрекна бидејки сум во странство и многу тешко моментално се наога работа но ете заглавив овде, имав проблеми со дозволата за престој и така на таму... кога конечно добив дозвола за престој ме примија на работа .. значиии бев во облаци од срека .. но сто се случува тргнав во хотел на работа, каде целиот персонал е веке по 25 години работи, некои 10.. год.
значи, работев како служител во собите чистенје и некои денови се симнував и во салата за подготвуванје ан доручек. значи конфузија во главата.. еден куп. но не да работам и да учам . туку со едно покажуванје сметаа дека јас треба да ги знам сите порти клучеви, како се запалуваат печките, нивни, машини, за перенје, сушалки.. клучеви од сауна паленје на хидромасажа.. .. чистенје на секој дел од хотелот.. и јас го давав максимумот. но многу неккао тортура .. и преголемо очекуванје дека јас треба да знам се!!! и веднаш да се снаогам ккао да сум тамо 1 година.. и сите очи се во мене секоја моја грешка мала за нив беше смешна.. и голема. примерр.. 1 ден ке ми покажат каде стојат сите работи од ккао се трга доручекот, потоа.. ме оставаат сама .. другиот ден и ако сум згрешела, едни чарсави да не се кај што ги ставаат тие .. е голема грешка...еднаш забравив да ги истресам пепелниците од дворот. одмах грешка. уште првата неделаа. зборам.. закани дека јас не сум ментално ок дека јас сум во облациии.. дека јасс .. не достигам за таа работаа. но верувајте.. знам дека совршено се прилагодувам бидјекии се само 3 недели. работа.. не можам да го знам секој агол. секоја соба секоја порта секој клуч. значи ок да сум само по собите но и доручекеот .... најтешкиот дел го заврсам се качам горе значи чистам како улаваа.. но мал проблем со ги забравам кои беа баш собите од клинетите што се цела неделаа. но не сум сама таму со мене е жената што работи 25 год.. и јас мислев дека ке ја следам неа и ке учам . но не, веднаш на рапорт.еднаш ме оставија сама д аго водам спратот, со еден постар пероснал. и моја задача е да ја водам јас нејзее. но како?таа се чуствува како дома .. пред да се качиме горе има едно мало купатило каде што го оставивив за последно. во еден ходник.. а хотелот лавиринт.. и одмах закана дека јас немам меморија немам .. осет за работа .. господи боже, сум рбаотила многу работи, секогаш сум била мегу првитее. но кога се наогаш на едно ново место.. каде сите се .. по 10,25 годинии.. нз зошто не ми дадат само една пофалница.. нзз. значи морално сум долесум долеее. во животот ми немат речено да не пиеш лекарства за смируванје, дека неам меморија толку многу работи во голем хотел очекуваат и не опростуваат ни најмала грешка а најмногу школо имам од сите таму и зборам добо 2 јазика...нззззззз...оцкуваат да се движза,м ккао да сум израсната таму и да .. знам се.. не опростуваат ни најмала грежска.. па со навредите.. неам волја да станам д аотидам на рбаота а дома, кога дојдам никој ни со прст не мрднал.. не сакам да спомнам на мажот ми бидејки ке реце, тебе не те бива.. а во животот се немам толку почуствувано ккао гомно...не ми е тешко се работи, да знам и ако е.. се се поднесува... но да имаш конфузија кога се ти е ново.. нзз..мислам дека енормлано.. тие сто се во салата не се качуваат горе таа сто е во собите не се симнува доле не знаат ништо а од мене очекуваат да знам се нз молам за искуство, или слично бидејки пукам...


Изменето од AVITAS - 15.Април.2016 во 18:04
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2015 во 19:24
Nikoj , bash naprotiv imav preubav den трепкање
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2015 во 21:37
Nikoj , rabotite se dvizat onaka kako sto treba кул
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2015 во 13:15

Учителката по пијано.
Секој ден да се јавува да се менуваат термини... па не можам веќе да запаметам кој кога и каде требаше да оди вртење со очи

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2015 во 23:29
Едно докторче изгледа беше..Не го загледав баш.
Кога ми рече дека немало од таа крвна група, а плус и државен празник било и НЕ ЗНАЕЛ каде да бара...
Кога му спискав, ги кренав сите на нозе и одма дозна каква била постапката
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2015 во 23:04
па обади

ке средиме некоа невроза
old d4b3
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2015 во 21:37
Никој среќа
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2015 во 09:24
Абе дојди Јас да ти направам едно кафе....ќе ти се опраи денот...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 112>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.