IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Sajtovi na fotografi cija rabota vi se dopadja
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Sajtovi na fotografi cija rabota vi se dopadja

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 15>
Автор
Порака
hypertech Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hypertech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 22:27
Еја, топ е ова, со аудиото во најава и со двојниве експозиции, само ја губи поентата кога ги гледаш на 300 пиксели. За жал
eos 1D mk4 , EF 24L , EF 50L , EF 85L , EF 135L , EF 200L , EF 400L
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2009 во 01:06
Eden od pogolemite majstori na B&W fotografija
http://www.michaelkenna.net/

Elegentno, Ednostavno......Preubavo.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Марио Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 136
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Марио Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2009 во 19:59
Originally posted by fichot fichot напиша:


inace, mladicov epten me voodushevi. tolku mlad, a tolku bogato i raznovidno portfolio:
http://benoitpaille.deviantart.com/gallery/
osobeno mu se dobri portretite.


Da, portretite mu se odlicni, ama konceptite mu se nezamenlivi. Osobeno ako rolash do kraj na negovata galerija! Mladicot e genij go sledam vekje godina dena

Изменето од Марио - 01.Октомври.2009 во 19:59
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2009 во 10:02
mi teknuva na serijata so motelite i mini-serijata so bibliotekata.. odlicni stvari.



Изменето од fichot - 03.Октомври.2009 во 03:07
Кон врв
ladislav_king Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladislav_king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2009 во 10:39
a nekoj nas fotograf? :)
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2009 во 15:35
eve pokazhi ni go tvoeto portfolio!!
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2009 во 03:05
Originally posted by ladislav_king ladislav_king напиша:

a nekoj nas fotograf? :)


ete ti mk fotografi vo potpisite na clenovite ovde. ;)
Кон врв
ladislav_king Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladislav_king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 13:01
epa aj ke vi go pokazam (del od moeto portfolio fotografii od prestojnoto bienale na mladi 2009) znaci samo del od ona sto jas go rabotam

www.blazevskiblagoja.com
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 14:27
Zustro Blagoja... zustro!

Del od ovie fotografii gi pamtam od DMF. Ako ne se lazam najgolem del od toa sto prijavi vleze vo izlozbeniot del. Cestitki!
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
ladislav_king Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladislav_king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 15:12
ironicno no fotografiite koi mi se prateni vo Lecce na prestojnata grupna izlozba koi italianite mi gi baraa kaj nas NE POMINAA :) no sto e tuka e krivo mi e za starecot koj e navistina prekrasen (edinstvena fotosesija bez krf) sto tolku mi e draga ...no sto e tuka e...prodolzuvame ponataka....................
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 17:12
www.blazevskiblagoja.com

odlichno......del od fotografiite gi vidov na print na izlozhbata vo mala stanica....!!!

nekoi dela protkaeni se so energija koja dopira i se vrezhuva vo memorijata odnosno go imaat prizvukot na infinity..)...!!

krajno interesno portfolio

pozdrav

I.S
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
ladislav_king Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladislav_king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 17:47
BlagodaraM Glecin vo nekolku navrati vi napomenaf deka ja cenam vasata rabota...vakvi komentari mi se motiv za ponataka.....MAD&ART festival vo Harlem kade sto se nadevam deka dostojno ke se pretsavam sebesi i Makedonija ...Blagodaram uste ednas
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 23:55
Originally posted by ladislav_king ladislav_king напиша:

ironicno no fotografiite koi mi se prateni vo Lecce na prestojnata grupna izlozba koi italianite mi gi baraa kaj nas NE POMINAA :) no sto e tuka e krivo mi e za starecot koj e navistina prekrasen (edinstvena fotosesija bez krf) sto tolku mi e draga ...no sto e tuka e...prodolzuvame ponataka....................


Beauty is in the eye of the beholder ... i ne e samo izreka, vistina e taka.

Mene licno povece mi fati oko serijata so deteto. "Krienjeto" zad starata fotografija... koj e covekot na fotografijata... dali mu e tatko... dali  e ziv... feelingot na samite fotografii bese po fotografski medju drugoto.

Krvta... fotografijata na okrvaven gol maz koj zagrizuva vo zivo meso... srce mozebi... na otvoren prostor...
Znaes, gledana na monitor deluva ponaku otkolku vo print. Za zal, mislam deka ovojpat monitorot imase prevlast.
Tenka e linijata pomedju sozdavanje na fotografija koja ce go strese gledacot, ce mu gi izmesti poimanjata i fotografija koja pomalku usileno odi kon "sok terapija" na gledacot odnosno ce ja pomine linijata i sega e samo nekakvo preteruvanje.
Zboruvam sekako za vospriemanjeto na fotografijata od gledacot, ne za emotivniot naboj i kreativnosta koi avtorot go vlozuva vo sozdavanjeto.

Velam mozebi bese do printot, no gledano na monitor mi deluva tokmu kako sto treba, gledana vo print ne...
Eve i da si prasam... Imase nekakva dopolnitelna obrabotka za printot koj go prati na DMF? Nekakva razlika od ova sto se gleda na linkot?

Kazav mozebi i premnogu, se nadevam nema da mi zameris.
Jes da sum ednostaven old school landscaper, no go pocituvam poinakviot pristap i mi se dopadja ona sto go pravis.

BTW, ne se obiduvaj da sporeduvas izlozba so izlozba, ziri so ziri, izbor so izbor.
Veruvaj mi, isto ziri, za ista izlozba vo razlicen den moze da napravi poinakov izbor. Mozebi ne drasticno, no 10-15% od izborot na primer!

 


Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
ladislav_king Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladislav_king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 16:05
Mire ke bidam iskren ...site fotografii gi stampaf na xerox color printer :) iako brat mi e sopstvenik na color desing studio i ima nejmoderen HP ploter so 6 glavi :) a znaes zasto??????????za da vidam kolku e saat..da vidam dali se ocenuva bazicna idea ralizacija i krajna cel ili ednostavno print....mnogu luge velat :Dobriot print e mnogu vazen...bla bla bla znaes sto??????? Vo ona sto jas go rabotam Art Fotografija printot e 3% 97 % e idea kako sto samiot rece :"Krienjeto" zad starata fotografija... koj e covekot na fotografijata... dali mu e tatko... dali e ziv... feelingot na samite fotografii bese po fotografski medju drugoto. (ova se tvoi zborovi) ..Zasto nastapiv taka kako sto nastapiv na DMF ? zasto imaf najlos print? Mojot idol i voedno prijatel Darko (eden od najdobrite fotografi spored mene vo Makedonija) ednaska mi rece : Batali be brat ne se zamaraj tvoeto mesto ti si go najde ..daleku od tuka..ovdeka seuste nemaat lugeto vizija za mainstream pravcite koi sekojdnevno se isprepletuvaat vo Art Fotografija...I da pratis tvoi sliki ke ti gi odbijat veruvaj mi ...mi rece dare..i ne pogresi.....:) ova bese eden test da vidam dali Darko ja zboruvase vistinata...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.