IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Sajtovi na fotografi cija rabota vi se dopadja
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Sajtovi na fotografi cija rabota vi se dopadja

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 15>
Автор
Порака
m_p Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2008
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m_p Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2009 во 21:19
Originally posted by сашо сашо напиша:

eve nesto malce von tema, ama da ne pravam nuova, ima za kopanje za cela godina pa - eve kao cestitka od menesrk it here:http://www.squareamerica.com/index.htm


Eptem mi se dopadna zivosta na stereo fotografijata

Bar Mitzvah
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 01:19
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 01:54
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
stariot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 194
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stariot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 09:53
Artie Photography

Изменето од stariot - 20.Јануари.2009 во 09:54
Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.
Кон врв
hypertech Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2007
Статус: Офлајн
Поени: 600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hypertech Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 12:32
http://widjita.deviantart.com/gallery/
Vakvi na srce mi lezat, ama 1Ds mk3 + 200/2.0.... Aj ke bide nekoj den



eos 1D mk4 , EF 24L , EF 50L , EF 85L , EF 135L , EF 200L , EF 400L
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 12:40
dobri se, tehnicki sovrsheni, za moj vkus se nekako preplasticni, premagazinski i toa mi izgleda kako da se "bez dusha". ili mozebi, tolku se sjajni vo tehnicka smisla sto lugeto nekako ne gi ni primetuvam dovolno na fotografiite. pak ke kazam, spored moj vkus....
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 23:52
eve nesto sto ja paga dolnata vilica
mislam deka za sekogo ke se najde po nesto, em stvarno makro, em landsape em portreti em koncptual,em .... http://corporatefineart.com/-/corporatefineart/default.asp

nazdravje srkanje
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 00:20
Originally posted by сашо сашо напиша:

eve nesto sto ja paga dolnata vilica
mislam deka za sekogo ke se najde po nesto, em stvarno makro, em landsape em portreti em koncptual,em .... http://corporatefineart.com/-/corporatefineart/default.asp

nazdravje srkanje


dobar e :))
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 19:57
Originally posted by сашо сашо напиша:

eve nesto sto ja paga dolnata vilica
mislam deka za sekogo ke se najde po nesto, em stvarno makro, em landsape em portreti em koncptual,em .... http://corporatefineart.com/-/corporatefineart/default.asp

nazdravje srkanje


Ne bi rekol изненадување

Pregledav nekoi od galeriite, ne se vooduseviv....

Na pr. ©%20Jim%20%20Zuckerman%20PhotoID#%206703317:%2014001 ROMANTIC EUROPE

Nekoi od ovie mesta licno sum gi posetil i fotografiral. Ne vidov nisto posebno osven rabotata so film (na film nekako poprirodno izleguvaat!).

Montazite od Venicija se posebno losi, osobeno onamu kade sto neboto e montirano. Imeno, klasicen problem na fotograf -turist: odis na nekoe ekskluzivno mesto i tamu si samo eden den, a vremeto e "tapa" - sivo do nemaj kade! Doestlivite montiraat nebo, shibaat "enhance shadows"+"saturation" do daska, so cel da gi ozhiveat boite, nekoi uspesno, nekoi ne!

Vo snimkite od Viena prepoznav i nekoi motivi koi i jas gi imam uloveno. Nisto posebno!

itn.....

"Fine-art" sekcijata ja preletav, ne mi se dopadna. Liquify i water color efekti do beskraj. No, tuka se raboti za vkus. Kako sto rekov - mene ne mi se dopagja.

Ima i dobri dela, ama nie ne sme tuka zaradi toa, neli ?намигнување
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 20:00
Originally posted by m_p m_p напиша:

Originally posted by сашо сашо напиша:

eve nesto malce von tema, ama da ne pravam nuova, ima za kopanje za cela godina pa - eve kao cestitka od menesrk it here:http://www.squareamerica.com/index.htm


Eptem mi se dopadna zivosta na stereo fotografijata

Bar Mitzvah


i mene
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 08:07
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 16:41
Originally posted by Tegla Tegla напиша:

http://www.stephenberkman.com/index.htm

Tegla, nemoj vaka. Pa ovie se polosi pogadni duri i od onaa minatonedelnata so Madona. газење%20од%20смеење
btw, mene mi se dopadna taa so gavranot.
Кон врв
m_p Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2008
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m_p Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2009 во 06:36
The Mad Pinholeist

Изменето од m_p - 27.Јануари.2009 во 06:42
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2009 во 18:55
Originally posted by m_p m_p напиша:

The Mad Pinholeist


Aman vekje od vakvi fotografii, site se von fokus! Dajte po nekoja pticka od parkot, onaka majstorski fatena so nekoj 5000$ objektiv!
газење%20од%20смеење газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


Da se nadovrzam na m_p so eden drug avtor, mislam deka e dobar (i deka koristi holga)

http://www.flickr.com/photos/teatime88/page2/




Изменето од aboskovski - 28.Јануари.2009 во 18:56
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.