IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Sajtovi na fotografi cija rabota vi se dopadja
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Sajtovi na fotografi cija rabota vi se dopadja

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 15>
Автор
Порака
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 14:40
Odlicna, bi rekol avtorka. Mazite se najblago receno "dibeci" koga se raboti za lovenje na vakvi momenti.
Svetloto vo skoro site dela e vestacki generirano vo PS (pomalku ili povekje), no ne preci, izvoredno izgleda, i sto e uste pobitno ima izgradeno sopstven prepoznatliv stil.


Изменето од aboskovski - 10.Февруари.2008 во 14:41
Кон врв
JBorko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2007
Локација: Slovakia
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JBorko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 10:51
Ne znam dali bese spomnata ovaa stranica... Jas ja otkriv denes:

Tipov spored mene e neprikosnoven :)

http://www.younggalleryphoto.com/photography/brandt/brandt.html
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 14:50
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 15:23
http://www.flickr.com/groups/fotografika/

" Ne znam zoshto " ama rabotata na ovie fotografi epten mi se dopagja....)...!


I.S
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 15:50
Originally posted by Glecin Glecin напиша:

http://www.flickr.com/groups/fotografika/

" Ne znam zoshto " ama rabotata na ovie fotografi epten mi se dopagja....)...!


I.S


Aj bas kje vidam koj se tie голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 01:40
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 17:34
Originally posted by Glecin Glecin напиша:

http://www.flickr.com/groups/fotografika/

" Ne znam zoshto " ama rabotata na ovie fotografi epten mi se dopagja....)...!


I.S


Dobra rabota - Prodolzete taka! Golem del od fotografiite mi se poznati od idividi, no na Flickr izgledaat mnogu podobro.
No, za vistinska prezentacija na klubot ke vi treba poseben web sajt. Kako privremeno resenie, na flickr mozete da oformite edna posebna grupa kade sto ke go zaostrite kriteriumot za vlez, ili pak ke ja ogranicite grupata na max 50na fotografii, ili pak ke gi organizirate fotografiite tematski.....ili pak....
Veruvam deka flickr vi nudi mnogu sloboda vo odnos na toa..
Pozdrav!



Изменето од aboskovski - 23.Февруари.2008 во 17:39
Кон врв
aboskovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aboskovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 12:37
Imam prasanja vo vrska so Flickr:

Sto znacat tie oskarcinja, srcenca, petokraki sto se delat naokolu?

I sto znaci "postiraj edna - nagradi uste tri"  ? збунетост




Изменето од aboskovski - 02.Март.2008 во 12:38
Кон врв
branko_k Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 682
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај branko_k Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 12:49
ne znacat apsolutno nisto, uste edna forma na ona sto nie go znaeme kako "na ti go - daj mi go"... samo vo posharena varijanta...среќа

Изменето од branko_k - 02.Март.2008 во 12:50
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 15:32
Originally posted by branko_k branko_k напиша:

ne znacat apsolutno nisto, uste edna forma na ona sto nie go znaeme kako "na ti go - daj mi go"... samo vo posharena varijanta...среќа


Da si mi ziv i zdrav големо%20гушкање
Kibicirav od strana malku i bas toa e toa!
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
lazoroski Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lazoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 02:44
My two cents worth ...

Majstorot na koj barem jas mu se voodusevuvam sekoja godina vo Skopje

Ziga Koritnik (Skopje Jazz Festival)

http://www.ljudmila.org/scca/koritnik/

Photography at work !
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 13:59
Originally posted by lazoroski lazoroski напиша:

My two cents worth ...

Majstorot na koj barem jas mu se voodusevuvam sekoja godina vo Skopje

Ziga Koritnik (Skopje Jazz Festival)

http://www.ljudmila.org/scca/koritnik/

Photography at work !


Solidna rabota, ama katastrofalna galerija ... celo vreme napred-nazad i zgora na se koga ce se otvori slikata okolu nea e sarenilo i toa dominantno, bidejci fotografiite se mnogu sitni.
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
lazoroski Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lazoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 17:05
Znam Mire, katastrofa mu e galerijata ama bolje ne mozev da najdam ... cudno posto bajagi e renomiran tipot..

Kako i da e kalendarite na Skopje Jazz Festival zboruvaat poveke od galerija na internet :)

Pozdrav.
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 10:29
http://www.myspace.com/zigakoritnik 

Изменето од dimi - 06.Март.2008 во 10:30
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.