IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Sajtovi na fotografi cija rabota vi se dopadja
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Sajtovi na fotografi cija rabota vi se dopadja

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 15>
Автор
Порака
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 21:16
Actor and Buddhist Richard Gere is also a photographer. You may have seen his latest book of photographs, Pilgrim, an homage to Tibet with its fuzzy neo-Pictoralist images. One critic gushed, "Gere's photographs capture the motion that occurs even in stillness."
More realistically, and with better vision, the Dali Lama was not impressed with his protégé's work. Gere admitted that "His holiness has told me, urgently and repeatedly, that my photographs are crap. His exact words were 'These photos are of poor quality. Why is there no sharp focus? There is no clarity!' I said, 'But your holiness, it's Goyaesque.' And he said, 'No! It's out of focus!'"

http://www.younggalleryphoto.com/photography/gere/gere.html

That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
vrzalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vrzalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 21:29
Bravos, ne se losi delata.
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 13:03
не само што не се лоши-одлични се фотографиите!.. како легнува зрното со целата атмосфера-бравос!!. не сум знаел дека се бави со фотографија .
Кон врв
coolio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coolio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 13:11
http://www.franslanting.com/
http://www.lanting.com/phototips.html


Pregledajti gi negovite fotografii tipot e zakon :D
eden od moite najomileni fotografi , vredi da se pregledaat negovite sliki pozdrav do site :D
Sega znam deka nisto ne znam (sokrat)
Кон врв
Sanja84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 643
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sanja84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 13:24
Sekoja cest,imal i moznost za pravenje na egzoticni fotki.
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 14:43
одлични фотографии. според мене не е суштината во егзотиката. далеку е од чиста егзотика. но ... хех 
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 15:01
ovaa me fascinira ( i bliska mi e do moj sens in a way)
http://martac.rajce.idnes.cz/

uzivaj tko moze
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2008 во 19:04
Originally posted by сашо сашо напиша:

не само што не се лоши-одлични се фотографиите!.. како легнува зрното со целата атмосфера-бравос!!. не сум знаел дека се бави со фотографија .


Ima i drugi takvi. Mislam deka i Brad Pitt i Angelina Jolie isto se bavea so fotografija (ako ne se lazam).
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 13:36
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 15:44
Originally posted by Tegla Tegla напиша:

No Comment

http://www.jamesnachtwey.com/


Go znam oddamna , mene mi se omileni ovie fotografii...
Кон врв
vrzalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vrzalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 18:03
c c c
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 21:04
da, fotografiite se odlicni, no koga ke gi procitam politicko-propagandnite naslovi (fotkite od kosovo na primer) mi se odmiluva da gledam bilo sto od istiot avtor...



Изменето од KoKi - 26.Јануари.2008 во 21:05
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 13:02
veruvam deka linkot e postnat poradi fotografiite-i mislam deka toa ni e vazno nas na forumov. politickite konteksti isto taka veruvam deka ni se razlicni, odnosno razlicno gledame na istite neshta. mene na primer mi se vo golema merka OK. so ova nemam namera da vleguvam vo politicka polemika, tuku mi sluzi da stignam do poentata. veruvam i deka se menlivi so tek na vreme. dobrite fotografii ne se taka lesno menliva kategorija. isto taka smetam deka e vazno da se ima filter koj go odvojuva minliviot kontekst od dushtinata-ne sakam da popuvam ovde ili da pros*ravam tuku samo spodeluvam razmisli.

ovoj mi e isto taka ODLICEN
http://www.nickbrandt.com/popup.html
i sajt i fotki
uzivajte




Davase error linkot pa go srediv hiperlinkot


Изменето од Mire - 31.Јануари.2008 во 11:50
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
stole angelov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stole angelov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 02:08
mi se dopaga temava ,dobar izbor na fotografi;)
Sahso i jas mislev da go stavam Nick Brandt,mnogu mi se dopaga negovata rabota...eve nesto od mene:)

http://www.ashesandsnow.org/en/portfolio/
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.