IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Sajtovi na fotografi cija rabota vi se dopadja
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Sajtovi na fotografi cija rabota vi se dopadja

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 12131415>
Автор
Порака
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2009 во 16:50
Ladislav, ti cestitam na brutalnosta i direktnosta.
Malku ti e neprijaten stavot deka toa sto go rabotis e top umetnost, a drugite ne go razbiraat, zatoa sto si prepameten/avangarden/art fotograf so izraz sto ne e namenet za prosta masa na stari/zatucani/wannabi fotografi. So toj stav, relativno brzo ke izgoris, barem spored mene, iako znam deka te zabole za moeto mislenje. Mi se svigja tvojot stripovski, postapokalipticen priod vo fortografijata, no nemoj da mislis deka se zapocnuva i zavrsuva tuka. Naprotiv...

Inaku, ne se maci da baras smisol vo moeto portolio. Jas sum lesen fotograf, i kaj mene nema prikazni. Ama, zamisli, i toa e fotografija...

Vozi si go filmot, samo nema potreba da gi navreduvas kolegite taka. I taka scenata ni e tenka i mizerna, a uste oci koga si vadime, pokazuvame kolku sme sitni, i pokraj navodnata visoka umetnost sto sakame da ja protneme. Za golemi dela, treba da si golem covek. Se drugo e iluzija...
Кон врв
branko_k Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 682
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај branko_k Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2009 во 20:23
Originally posted by ladislav_king ladislav_king напиша:

branko ne se trudi da konetiras nesto sto ocigledno kako pravec ne go "kontas" najdobro :) jas strakam art
ti teknue?

http://brankokosteski.daportfolio.com/gallery/78812#2

a mene mi lici deka ti rabotis u foto studio "Meteor"
fotkite ti se ko demek ako razvies 3 filma imas gratis 5 fotografii ...ama ako mene ne mi preci raboti si to toa samo ne komentiraj za nesto sto ocigledno ne go razbiras :) ti teknue?


mi teknue намигнување

kao ti strakas art, ali ne si bas najbolji sfaten, ti teknue? ne te prifakja raja, coece, znam, znam... imase eden izraz, mnogu dobar, krsh, brat..."nesfaten umetnik"... ti teknue? jes da umetnosta e generalno sublimat na filozofija, estetika i vremenska potvrda, ali jebiga, novi vreminja mora da se revidira taa definicija, inace site so strakaat art otidoa u k*rac, ti teknue? плазење

ne ocekuvav deka ke pogodam slaba tocka, ama toa ti e...

druze, ne mozes da bides dobar avtor ako ne znaes maski da prifatis kritika. toa e izblik na sueta i eden kup drugi frustracii koi samo te kocat kako fotograf... znam deka mislis deka postovite ti se epten fraerski, ama veruvaj ne se tolku fraerski... i tuka se osekja tapa ostrica vo tebe kako karakter.намигнување ako sakas da me navredis, nemoj da bides mlak "meteor fotki" - drapaj si meot... zemi nesto od konceptualnata galerija i seri vrz nego bez usul, stavi go cinizmot vo treta, kazi deka fotkite mi se kako da gi slikala paris hilton so barbie aparat od dva dolari... ama kazi zosto e taka... ti teknue? плазење vaka kazano, nonsalantno i ocigledno tendenciozno nema nikakov efekt... lugjeto mi gi znaat fotkite, jas si gi znam.... mislis deka ke promenis necij stav? good luck... dodeka pak, so dobra argumentacija i planini se pomestuvaat...

pozdrav


Кон врв
Vojkan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vojkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2009 во 20:54
Originally posted by ladislav_king ladislav_king напиша:

... a mene mi lici deka ti rabotis u foto studio "Meteor"
fotkite ti se ko demek ako razvies 3 filma imas gratis 5 fotografii ...


Бранко им е набољи у „Метеор“. Со големиот блиц му даваат да слика. Плус помоќник да му држи зиберица.

И не е за 3 филма 5 фотки, него за 2. Ти текнуе?
Ernst Haas: "Leica, schmeica. The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE."
Кон врв
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2009 во 21:07
Originally posted by ladislav_king ladislav_king напиша:

branko ne se trudi da konetiras nesto sto ocigledno kako pravec ne go "kontas" najdobro :) jas strakam art
ti teknue?

a mene mi lici deka ti rabotis u foto studio "Meteor"
fotkite ti se ko demek ako razvies 3 filma imas gratis 5 fotografii ...ama ako mene ne mi preci raboti si to toa samo ne komentiraj za nesto sto ocigledno ne go razbiras :) ti teknue?


Vidi vidi,renesansno komunisticka mladuncad?! hah ne mi teknue deka imalo i takva sorta...hahahahhhhh(fade out)

drugar ti dadi e super...


Изменето од Bob Rock - 16.Октомври.2009 во 22:54
_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2009 во 22:31
Originally posted by GEMINI GEMINI напиша:

TI POSAKUVAM SE NAJUBAVO POZDRAV GEMINi
Ke dopolnam: LK ti se izvinuvam za ste sto rekov, Vie ste najdobriot fotograf.
(Mire i ova li ne e dovolno)


Gemini, moram da ti se izvinam, javno, jasno i glasno.
Vo pravo bese, nema sto!
голема%20насмевка


Tuku
:
King... ti teknue?
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2009 во 22:38
Rex non potest peccare...
;)
Кон врв
ladislav_king Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladislav_king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2009 во 22:57
se izvinuvam na site prodolzete so topikot!
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2009 во 22:59
ELVIS IS EVERYWHERE намигнување
http://www.youtube.com/watch?v=e_hkIN38qnY

Who built the pyramids?
ELVIS!
Who built Stonehenge?
ELVIS!

Talk to it!
Call it up!
Say "Elvis, heal me!"
"Save me, Elvis!"
"Make me be born again
in the perfect Elvis light"


Elvis is everywhere
Elvis is everything
Elvis is everybody
Elvis is still the king

That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2009 во 00:40
Originally posted by Janus Janus напиша:

Rex non potest peccare...
;)


Verum est, fastosus invidia est!
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2009 во 02:09
Originally posted by Sanja84 Sanja84 напиша:

Video od Egypt & Lebanon so MK II

http://vimeo.com/7058755

љубов




Mnoogu dobro videoto.

Si ja znaat rabotata.
BTW, ima i prilichno Color Correction.


Pozdrav

Igor


Кон врв
stariot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 194
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stariot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2009 во 11:50
Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.
Кон врв
sasebt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sasebt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2009 во 11:24
http://www.pbase.com/sasostavrev/root
Портфолио - Пушењето е штетно по здравјето
Кон врв
stariot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 194
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stariot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 16:12
Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.
Кон врв
ladislav_king Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ladislav_king Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 22:17
dobar izbor stari :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 12131415>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.