IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Природни маски за лице, коса и тело
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Природни маски за лице, коса и тело

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2011 во 16:54
За сјај на косата е многу добро вински оцет.Откако ќе се измие,се плакне со малку вински оцет разблажено со вода.На пример:една чаша со 1 прст оцет допунета со вода.Лично мео искуство,и многу сум задоволна.
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2011 во 15:35
Каде може да се најдат масла за лице, знае некој?
Ми треба кокосово масло за лице...среќа
Кон врв
Hand and Nails Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Август.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hand and Nails Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2011 во 16:53
Originally posted by annaja annaja напиша:

За сјај на косата е многу добро вински оцет.Откако ќе се измие,се плакне со малку вински оцет разблажено со вода.На пример:една чаша со 1 прст оцет допунета со вода.Лично мео искуство,и многу сум задоволна.

mnogumina mi go kazale ovoj recept a go nemam probano
Семинар за "One-Stroke" на 30.08.2011 во Прилеп
http://www.facebook.com/pages/Hand-Nails-Academy/274007843036
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001298762648
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2011 во 21:16
Пробај,не секогаш треба скапи препаратида
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 92292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2011 во 13:01

Трикови од познатите визажисти

Капка масло за убаво лице - на дневната крема наутро додадете капка масло за нега на лице. На тој начин кожата ќе ви биде затегната и подготвена за шминкање.

Јогурти и мраз за „бришење“ мани од лицето - на челото нанесете слој јогурт. Оставете да делува 20 минути па измијте се. За да се справите со подочниците ставете коцки мраз завиткани во ткаенина врз нив.

Млечната сауна ја чисти кожата – загрејте млеко до вриење, па прелијте го во друг сад. Застанете со лицето над садот и прекријте се со пешкир за да создадете минијатурна сауна. Млечната киселина ќе ги исчисти порите, а вашата кожа по третманот ќе биде сјајна.

Кармин што трае со часови – по првиот слој кармин на усните, ставете салфетка врз нив па нанесете пудра во прав. Низ салфетката ќе помине онолку прав колку што е потребно за да се фиксира следниот слој на кармин.

Маска за лице од аспирин- здробете две таблетки аспирин и помешајте ги со лажица органски мед. Оставете маската да дејствува 20 минути па измијте. Кожата ќе биде свежа бидејќи аспиринот содржи состојки кои се дел од врвните маски за лице.

Шеќерна вода за обликување коса - во чаша со топла вода ставете шест лажици шеќер, потоа оладете ја течноста и ставете ја во шишенце со распрснувач. Попрскајте ја косата со неа и обликувајте ги локните, па кога ќе се исушат слободно расплетете ги.
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.