IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Косово сака да се спои со Албанија?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Косово сака да се спои со Албанија?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 08:32
Оди сега во Белград види колку кинези земаат за жени србинки.Не дека имам нешто против жолтите ама....се е интерес.
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1654
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 09:25
Интересот е ДРЖАВЈАНСТВО...
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 10:44
СРПСКО државјанство...навистина многу вреди!
намигнување
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
stole Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 89
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stole Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 12:33
За кого како. И Бугарското не вредеше, ама...
Дали човекот е создаден од Господ, или Господ е измислен од човекот??
Можеби и двајцата ги создал ѓаволот!
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 04:40
Се сложѓувам..Правилно, да ги посматраш работите четири-димезијално.
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2011 во 12:26
Албанија и Косово со олеснување при преминување на границата

Министрите за внатрешни работи на Албанија и Косово, Бујар Нишани и Бајрам Реџепи, потпишаа договор за олеснување при преминување на границата меѓу двете држави.

Ова е прв договор на Приштина за слободно минување на границата со држави кои ја признаа косовската независност.
Со потпишување на договорот се обезбедени услови граѓаните на Албанија и Косово да ја минуваат границата без контрола, како што е случај во државите од Шенген-зоната.

Реџепи наведе дека тоа е потврда за добрата меѓудржавна соработка во областа на слобода на движење и со примената на договорот ќе се зголеми бројот на лица кои особено во летната сезона, од Косово ќе патуваат во Албанија и обратно. 
 
********************************************
 
Имало граница помеѓу овие две држави изненадувањеизненадувањеизненадување.Тоа навистина ме изненада.
 
Уствари некој може ли да ми каже каква е разликата меѓу албанец и косовар ?збунетостзбунетостзбунетост
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2011 во 13:43
Originally posted by емил емил напиша:


Уствари некој може ли да ми каже каква е разликата меѓу албанец и косовар ?збунетостзбунетостзбунетост

Toa e isto kako amerikanec i anglicanec

Изменето од aLbaneso - 02.Мај.2011 во 13:43
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2011 во 22:52
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Originally posted by емил емил напиша:


Уствари некој може ли да ми каже каква е разликата меѓу албанец и косовар ?збунетостзбунетостзбунетост

Toa e isto kako amerikanec i anglicanec


Е па компарацијата не ти е баш и некоја компарација.

Американци покрај Англичаните се и Арапи, црнци и Кинези, па потоа Порториканци, Мексиканци, па имаш и Македонци, Албанци и многу, многу други други кои сега живеата таму. Сите тие се Американци, нели?

Туку, ако има некоја разлика меѓу Косовар и Албанец, ќе мора да се дефинира малку посликовито. На пример културолошки степен на развиток, образованост, племенска поделеност (тоски-геги) верска припадност(католици-муслимани-православни), па Илири, Келти.....автохтони или османилска предходница од Кавказ.... и така во недоглед.
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2011 во 00:42
Originally posted by Platenik Platenik напиша:


Е па компарацијата не ти е баш и некоја компарација.

NIE SME 1
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34533
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2011 во 00:58
...bash i me zabole ,...ako se spojat!изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2011 во 12:42
Originally posted by brza brza напиша:

...bash i me zabole ,...ako se spojat!изненадување

Pa i da te zabole nikomu nisto
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 11514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2011 во 13:03
 mozhebi na nikomu nishto ama kako trgnala rabotava vo koj pravec se dvizhi na nekomu/i mozhe i seshto., ., намигнување
 
 ima edna narodna nikokash nemoj da kazhesh nikogashда


Изменето од pajser - 03.Мај.2011 во 13:04
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2011 во 06:21
По голема подржака за Велика Албанија од политичар што ја води Македонија досега не бев читал.......изненадувањеизненадувањенене 
 
 
 
човек да се запраша :што прави овој во Македонија кога се чувствува Албанец и му е мило тоа што се случува во Косово
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.