IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Чекајќи го Годо
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Чекајќи го Годо

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2012 во 12:18

Перун... чекање

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2012 во 12:22
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Јас не знам со кој памет ја прочитав книгава. плачење

Сигурно длабоката поента на книгата ќе ја стекнев и со самото животно искуство... рамнодушност
 
нема никаков зијан ако се прочита било која книга... среќа
Кон врв
darkyzoo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Ноември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај darkyzoo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2013 во 20:55
Ками со „Странецот“ и Бекет со „Чекајќи го Годо“.Поточно ми треба за Апсурдот на овие 2 дела заедно.Дали некој ке може да ми напише некој есеј?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.