IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - E-magazini & E-books download
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

E-magazini & E-books download

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака Обратен редослед
focus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај focus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: E-magazini & E-books download
    Испратена: 09.Април.2009 во 10:57
Originally posted by coolio coolio напиша:

jas odamna mislam na ovaa tema ,ama ne znam dali ke se slozite, ne bi bilo loso na primer i nie da objavime edno vakvo spisanie sekoj mesec ,dovolno e sekoj od nas da kupi po 1 primerok ,baska da se prezentirame spored fotkite sekoj  so svojot talent vo sekoj primerok , mislam deka na net ima dovolno materijal nesto da se prevede i ke uspeeme vo tekot na 1 mesec da sobereme dosta materijal za da si objavime i nie nesto slicno :)sto vikate vie ? se slozuvate ili ne !


Super ideja!
Glasam!
Sramota e sto nema takvo spisanie kaj nas. Toa vsusnost gi odrazuva sostojbite za koi dosta se govorese, se secavate,
okolu Foto Sojuz i nacini na organiziranje na fotografite bez razlika dali se hobisti ili profesionalci.
Vo sekoj slucaj jas sum ZA, sekoja cest za idejata.
If your pictures aren't good enough, you aren't close enough.
Кон врв
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2009 во 01:37
Извни што сега ти одговарам, сега го забележувам постов:

Претежно од торенти сум спуштал, има се таму.
Кон врв
stariot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 194
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stariot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2009 во 03:28
Originally posted by kostovigor kostovigor напиша:

Супер се овие видео туторијали...само да се има време да се гледааат
Имам едне куп вакви (Total Training, Lynda.com, Ruby On Rails ...) што за Adobe, дизајн, видео продукција, веб дизајн...

Ќе го имам и ова, се надевам нема да го избришеш од rapidshare.com некое време.

Поздрав


Se izvinuvam sto citiram prilicno star post, no bas bi sakal da prasam: Dali mozete da mi posocite nekoi linkovi od kade sto bi mozel da simnam nekoi video-tutorijali za Illustrator, InDesign i nesto za web-dizajn.

Odnapred blagodaren.
Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.
Кон врв
vrzalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vrzalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 01:57
Samo sto izlezeniot Popular Photography and Imaging Magazine March 2008
 
 
 
Uzivajte:
Кон врв
coolio Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај coolio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 18:53
jas odamna mislam na ovaa tema ,ama ne znam dali ke se slozite, ne bi bilo loso na primer i nie da objavime edno vakvo spisanie sekoj mesec ,dovolno e sekoj od nas da kupi po 1 primerok ,baska da se prezentirame spored fotkite sekoj  so svojot talent vo sekoj primerok , mislam deka na net ima dovolno materijal nesto da se prevede i ke uspeeme vo tekot na 1 mesec da sobereme dosta materijal za da si objavime i nie nesto slicno :)
sto vikate vie ? se slozuvate ili ne !
Sega znam deka nisto ne znam (sokrat)
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 17:07
toa i mi beshe poenttata bobi-znam deka ima, ama nikoj ne ja recka ...zatoa napisav 'ziva diskusija"....
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 11:06
Сашо, има и такво нешто, ама никој не ја рецка темата

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=4459&PN=14
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 11:03
jas nemav pojma koj gi predlaga, sorry boby, nisto licno... mozebi e dobro da ima na forumov ziva diskusija za tematski...odnosno koj saka neka predlaga temi, mislam deka edna osoba navistina ne moze sekogas da smisli kreativna i predizvikuvacka tema - neli
poz ( i moz:-)
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 10:05
Originally posted by branko_k branko_k напиша:


primetiv deka i idividi temite [<span>• Светот во кој живеам 10.02.2008</span>

<span> • Застанато движење/момент 17.02.2008] </span>se "pozajmeni" od ovoj sajt...http://www.jpgmag.com/themes/ shame on you! tolku li e tesko da se smisli tema?нека%20ти%20е%20срамp.s.: se izvinuvam za offtopic-ot...


Бранко, темите ги задавам јас, а се позајмени од HRPC

А ако некој има попаметни предлози за тематски фотки, слободно нека предложи нешто ... од мене толку
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 09:23
ocigledno e tolku .. teshko...
Кон врв
branko_k Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 682
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај branko_k Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 02:44
primetiv deka i idividi temite [• Светот во кој живеам 10.02.2008
 • Застанато движење/момент  17.02.2008] se "pozajmeni" od ovoj sajt...

http://www.jpgmag.com/themes/

 shame on you! tolku li e tesko da se smisli tema?
нека%20ти%20е%20срам

p.s.: se izvinuvam za offtopic-ot...


Изменето од branko_k - 09.Февруари.2008 во 03:02
Кон врв
photo-soulz Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 53
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај photo-soulz Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 02:28
super e ovoj sajt ... odamna sum registriran i stvarno ima mnogu donbri i kvalitetni fotografii - da ne zboram deka go obozavam konceptot na sajtot ! :)

... eve me tamu ! - http://jpgmag.com/people/gjoleo :-)

Изменето од photo-soulz - 09.Февруари.2008 во 12:30
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 23:49

mozebi i go znaete no eve

mi tekna da go dzirnam pa se setiv i da spodelam

http://www.jpgmag.com/



Submit, write, and vote!!!

uzivajte

Кон врв
NINA_SK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NINA_SK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 21:54
Uf , Boris ne znaev deka ne si vo MK . Nema problem намигнување , jas ke pocnam da simnuvam , pa do kade stignam ... , a i Vase ke mi se prikluci голема%20насмевка .

Vo sekoj slucaj , mnogu mnogu fala za tutorijalive . A samo sto si kupiv odlicna kniga  za  PS  голема%20насмевка . Ti sepak dojdi proletva , i nemoj da ne se javis среќа .


Pozdrav Nina
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.