IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Јосип Броз Тито-Скопје
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Јосип Броз Тито-Скопје

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 17:02
 
 
 
   seushte e tamu i Dragan Georgievski  po matematika,
    ziva legenda...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 00:37
Originally posted by Kali Kali напиша:

Мислам дека бев во може последната генерација кога имаше кадар од боли- глава- професори, спремни, јаки профи; не’ инспирирале, не' мотивирале, буквално сме биле ’’будни’’, и свесни дека учиме и слушаме убави квалитетни нешта и дека ќе имаме знаење.

Некои што се' уште таму пример,  Ѓурчиновска-англиски; Ружа и Драган историја; Калајџиева- хемија; македонски- Ленче....

Сега има нови професори, млади, неискусни, кои не знам дали ќе им ја дадат истата тежина на образование на новите генерации. Може тоа е знак дека и факултетите не се толку јаки како што биле порано.
  kalajgjikata ,...ushte e ziva?!,................i so stav kako ,...napoleon !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 10:50
Originally posted by brza brza напиша:

  kalajgjikata ,...ushte e ziva?!,................i so stav kako ,...napoleon !


Жива и здрава, ја видов на раскрсница- ептен се вклопува во виолетовиов зимски трендголема%20насмевка, само во пензија е веќе сигурно.
Ако ти предавала госпоѓата генералка, гарант знаеш да се прекрстуваш пред Менделеев системголема%20насмевка
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 11:52
zoshto jas da se krstam?!,....jas bev najbolji po hemija kaj nea,....iako po drugite predmeti se zaebavav,...ama,po hemija sekogash bev prv,..pa,...i da sakashe ne mozeshe da me "fati" nekogash da ne znam neshto,..zatoa shto  ne bev bash "primeren" uchenik,...голема%20насмевка.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 12:34
u josip broz tito ja ne u4amголема%20насмевка,mislam ke nema,,,da u4am...!!!
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 12:35
Originally posted by brza brza напиша:

zoshto jas da se krstam?!,....jas bev najbolji po hemija kaj nea,....iako po drugite predmeti se zaebavav,...ama,po hemija sekogash bev prv,..pa,...i da sakashe ne mozeshe da me "fati" nekogash da ne znam neshto,..zatoa shto  ne bev bash "primeren" uchenik,...голема%20насмевка.



За убаво да научишголема%20насмевка Позната е Калајџиева по таа парола, не ја знаеш?
Ти си и’ бил миленик значи, бунтовник што секогаш има наученосреќа
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 13:07
Originally posted by Kali Kali напиша:

Мислам дека бев во може последната генерација кога имаше кадар од боли- глава- професори, спремни, јаки профи; не’ инспирирале, не' мотивирале, буквално сме биле ’’будни’’, и свесни дека учиме и слушаме убави квалитетни нешта и дека ќе имаме знаење.

Некои што се' уште таму пример,  Ѓурчиновска-англиски; Ружа и Драган историја; Калајџиева- хемија; македонски- Ленче....

Сега има нови професори, млади, неискусни, кои не знам дали ќе им ја дадат истата тежина на образование на новите генерации. Може тоа е знак дека и факултетите не се толку јаки како што биле порано.


Ленче -класна голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка Драган -историја -омилен хехех како ме викаше ајде тетовирана голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаЦар чоекголема%20насмевкатрепкање
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 17:50
КОЈА Е ТАА -КАЛАЈЏИЕВА,КАКО СЕ ВИКА!?АКО Е ТАА ШТО ЈАС ЈА ПОЗНАВАМ,НЕ Е НИ ЧУДО ШТО НЕ ПОСТОИ ХЕМИЈА ПОМЕЃУ ЛУЃЕТО....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 10:39
Originally posted by xxll xxll напиша:

Nisto ne mislam za toa skolo. Samo sakam da kazam deka      treba da se smeni imeto... Tito ne dosta veke so ovie komunisticki iminja......


Во многу анкети низ светот Тито беше прогласен за личност на дваесеттиот век. На една престижна гимназија какво што е училиштето за кое станува збор, ова име најмногу одговара. А ако ти имаш проблеми со комунизмот, реши ги на друг начин а не со валкање на името на историски признати личности.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2008 во 17:24
Originally posted by zagor zagor напиша:

КОЈА Е ТАА -КАЛАЈЏИЕВА,КАКО СЕ ВИКА!?АКО Е ТАА ШТО ЈАС ЈА ПОЗНАВАМ,НЕ Е НИ ЧУДО ШТО НЕ ПОСТОИ ХЕМИЈА ПОМЕЃУ ЛУЃЕТО....


голема%20насмевка хемија братт беше сеа директорка незнам дали ја смениле трепкањетрепкање

иначе Даци фејврит ми е со се надица -физикатрепкањетрепкањетрепкање

голема%20насмевка
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 00:22
Originally posted by Tattoo Beauty Tattoo Beauty напиша:


Originally posted by zagor zagor напиша:

КОЈА Е ТАА -КАЛАЈЏИЕВА,КАКО СЕ ВИКА!?АКО Е ТАА ШТО ЈАС ЈА ПОЗНАВАМ,НЕ Е НИ ЧУДО ШТО НЕ ПОСТОИ ХЕМИЈА ПОМЕЃУ ЛУЃЕТО....
голема%20насмевка хемија братт беше сеа директорка незнам дали ја смениле трепкањетрепкањеиначе Даци фејврит ми е со се надица -физикатрепкањетрепкањетрепкањеalign="absmiddle" alt="голема%20насмевка">


Eeee od koga ne predavaat ovie profesori so gi spomnuvate..ima nekoi ostanati od vremeto kako na pr.Elena Trajcevska-psihologija,Tome-fiozofija..ama drugive ti se krs..
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 17:56
,....tome?!,....belokosiot?
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 23:12
Originally posted by brza brza напиша:

,....tome?!,....belokosiot?


da da toj Tome..
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 23:18
zarem ushte e tamu?,...na vremeto beshe poznat po toa shto "lapna" edna uchenichka.,....i den denes se zaedno,...vchera gi vidov.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.