IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Како да направам добро CV?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да направам добро CV?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
okica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај okica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2010 во 01:27
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

Treba da napravam CV,i ve molam da mi pomognete malku okolu forma,kako treba da izgleda, sto da napisam...a ako imate veke napraveno dali moze da mi posluzi kako primer?Znam nekoi raboti sto se povazni, ali kazete nekoi mali "caki" koi mozat da ni se najdat na site.
I nesto poveke za propratnoto pismo!

za dobro cv ti treba najprvo:

name(ime)
date of birth(datum ragjane)
place of birth(mesto ragjane)
nationality(nacionalnost)
adress(adresa)
phone(telefon)
e-mail

employment history(rabotno iskustvo)
education(obrazovanie)
languages and other skills(jazici i dr sposobnosti)
interest and other skills(interesiranja i neso so sakas da pravis )ova ti e dobar i pred se tocen raspored na CV :d
Кон врв
perfectflow Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај perfectflow Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2010 во 21:52
http://jas.mk е веб сервис кој ви овозможува брзо и лесно креирање на Ваше CV, кое потоа можете да го симнете во вид на PDF или Word документ, а исто така ке го имате достапно онлајн и во било кое време ке може да го промените и да го праќате на други во вид на линк (www.jas.mk/korisnicko-ime)
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2011 во 20:15
Хахахахахахахах , спазете го ова CV

http://www.scribd.com/doc/19131942/CV-Example-17


Спазете го делот кај ПАРТИЈА ...БРОЈ НА КНИШКА газење%20од%20смеење
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2011 во 21:58
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

Хахахахахахахах , спазете го ова CV

http://www.scribd.com/doc/19131942/CV-Example-17


Спазете го делот кај ПАРТИЈА ...БРОЈ НА КНИШКА газење%20од%20смеење

газење%20од%20смеење
а тек она со местото на раѓањеголема%20насмевка
Изменето од mamamd - 22.Јануари.2011 во 22:00
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2011 во 22:55

Е ова е CV е оригинал Made in Macedoniaгазење%20од%20смеење

СЕМЕЈНО СТЕБЛО
(ПРИЛОЖИ ИЗВОДИ, КРШТЕНИЦИ, ВЕЧАЛНИ ЛИСТОВИ СО КОИ СЕ
ДОКАЖУВА ТВОЕТО СРОДСТВО СО РАБОТОДАВЕЦОТ И
ВРАБОТЕНИТЕ)
ПАРТИЈА
(РЕДЕН БРОЈ НА КНИШКА)газење%20од%20смеење
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2011 во 09:29
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Еминифари Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Декември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Еминифари Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2016 во 10:54
Originally posted by perfectflow perfectflow напиша:

http://jas.mk е веб сервис кој ви овозможува брзо и лесно креирање на Ваше CV, кое потоа можете да го симнете во вид на PDF или Word документ, а исто така ке го имате достапно онлајн и во било кое време ке може да го промените и да го праќате на други во вид на линк (www.jas.mk/korisnicko-ime)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.