IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Убавина - интелигенција
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Убавина - интелигенција

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака Обратен редослед
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 03:40
За мене да ме заведе некоја не ми се потребни очи, а јас не заведувам преку уши. Ова јас го измислив и е вистина за мене. 
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 03:29
"mazite se zaveduvaat preku ochi a zenite preku ushi" ova ne go izmisliv jas...ama ne velam deka samo izgled e potreben...i deka e najbiten, so tek na vreme stanuva se ponebiten...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 03:27
Originally posted by IQ IQ напиша:

inaku mazite se tie sho poveke pagaat na izgled...zenite pagaat na drugi raboti... pa polesno nekoja zena ke se zaljubi vo neubav maz otkolku obratno
 
Пак се лажеш.
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 03:21
inaku mazite se tie sho poveke pagaat na izgled...zenite pagaat na drugi raboti... pa polesno nekoja zena ke se zaljubi vo neubav maz otkolku obratno

Изменето од IQ - 17.Јануари.2008 во 03:22

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 03:20
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Јас можам за многу девојки да речам дека се убави а ниедна да не ме привлекува. Ниедна не може да ме привлече со надворешниот изглед додека не ја запознаам внатрешно.




e taka moze, se soglasuvam, i jas taka sum

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 03:18

Јас можам за многу девојки да речам дека се убави а ниедна да не ме привлекува. Ниедна не може да ме привлече со надворешниот изглед додека не ја запознаам внатрешно.

Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 03:12
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Мене па прво одвнатре ме привлекува.


kako more koa ke poglednes nekoj doznavas vednash kakov e od vnatre, ne zezaj...

Изменето од IQ - 17.Јануари.2008 во 03:12

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 03:10
Мене па прво одвнатре ме привлекува.
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 03:04
Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

“Ниеден маж нема да се заинтересира за жена чие тело е како трупец, па колку и да е интелигентна“-Софија Лорен
 

 

 

Ова е една голема лага.

 

Интелегенцијата значи шарм, а шармот за мене е попривлечен од убавото тело. Убаво тело можеш да најдеш во секое време.
ako imas 150 kg, bidi sarmanten kolku sakas, nikoj nema da saka da bide so tebe...ne poznavam nitu edna debela devojka sto ima decko,za zal...

Пак се лажеш.Убавината е релативна работа.Човекот се менува.

Еве на пример ти имаш дечко и заедно сте 2 години и си се заљубила во него, а на дечкото во меѓувреме му испопаѓале сите заби и носи вилица. Ќе му се скараш ли?


znam deka ubavinata e minliva, lugeto se menuvaat tocno...ama pred da zapoznaes i da zasakas nekoj treba barem malku i od nadvor da te privlece...pa ako i od vantre ti se dopaga ke bides so nego, ako ne-ne..
a jas nema da go ostavam deckoto ili mazot oti se zdebelil ili mu opagala kosata...toa e veke drug muabet...koga nekoj sakas ne go ostavash zaradi takvi gluposti i vo tvoi ochi e najubav kako i da izgleda...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 03:02
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Да, така е...ама се мислам теоретски, ај кажи тогаш зошто еве на пример две девојки, еднава има 130 кила, клемпави уши, нос шпакла, демоде (пошто не ја собира ништо) ама знаеш дека е предобра, квалитетна личност.
 
Другава е пак некоја со бомбастичен изглед, на пример Анџелина, Чарлиз Терон или како веќе сакаш....ама, покварена до коска, расипана, зла, проста...
 
Имаш шанса да одбираш, на која ќе и пријдеш (ама познавајќи ги нивните карактерни особини претходно)
 
 
 
На двете ќе им пријдам. Јас не одбирам за да не бидам биран.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 02:59
Да, така е...ама се мислам теоретски, ај кажи тогаш зошто еве на пример две девојки, еднава има 130 кила, клемпави уши, нос шпакла, демоде (пошто не ја собира ништо) ама знаеш дека е предобра, квалитетна личност.
 
Другава е пак некоја со бомбастичен изглед, на пример Анџелина, Чарлиз Терон или како веќе сакаш....ама, покварена до коска, расипана, зла, проста...
 
Имаш шанса да одбираш, на која ќе и пријдеш (ама познавајќи ги нивните карактерни особини претходно)
 
 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 02:50
Првиот впечаток е само прв впечаток и обично лажен.
Вториот, третиот и.т.н. се побитни од првиот.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 02:47
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

“Ниеден маж нема да се заинтересира за жена чие тело е како трупец, па колку и да е интелигентна“-Софија Лорен
 
 
 
Би рекла дека овој исказ се однесува на првиот впечаток што го стекнуваме...од друга страна нема втора шанса за прв впечаток.
 
Друго е ако веќе си со некој, па после се случила хаваријата (отпаднале коса, заби, се трупосал...)


Изменето од maria_magdalena - 17.Јануари.2008 во 02:47
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 02:37
Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by Палестинец Палестинец напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

“Ниеден маж нема да се заинтересира за жена чие тело е како трупец, па колку и да е интелигентна“-Софија Лорен
 

 

 

Ова е една голема лага.

 

Интелегенцијата значи шарм, а шармот за мене е попривлечен од убавото тело. Убаво тело можеш да најдеш во секое време.


ako imas 150 kg, bidi sarmanten kolku sakas, nikoj nema da saka da bide so tebe...ne poznavam nitu edna debela devojka sto ima decko,za zal...
Пак се лажеш.Убавината е релативна работа.Човекот се менува.
Еве на пример ти имаш дечко и заедно сте 2 години и си се заљубила во него, а на дечкото во меѓувреме му испопаѓале сите заби и носи вилица. Ќе му се скараш ли?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.