IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Бајачки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бајачки

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
Danni01 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јануари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Danni01 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 19:04
Zdravo potreben mi e broj od gledacoy Toni kd Kriva Palanka dokolku znae nekoj neka mi go pise fala vi.
Кон врв
Суада Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2015
Статус: Офлајн
Поени: 311
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Суада Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2016 во 23:34
Што ќе ти е Тони, Иван исцелител од све лечи, од страв, од џинови, од болести... он е исто како Исус, само што он не е Исус, он е ИВАН. ОВА НЕ СЕ МОИ ЗБОРОВИ, ТАКА ТОЈ си ВИКА и се етикетира.
Доаѓам тука-себеси се брукам...
Ми идИ во глава да си пукам
Хехе
Кон врв
pepi123456 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Јануари.2017
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pepi123456 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2017 во 17:51
Licno na mene edna zena mi ima baeno protiv bradavica(zenata se vikashe Evda i sega e pocinata).Taa dojde kaj nas a ni bese preporacana od na majka mi prijatelka.Vide zenata i rece na majka mi da zeme 3 ckorcinja i malku sheker i da i gi dade rabotite.Izlegov jas so zenata nadvor i taa pocna so baenjeto: zede ckorce,go brcna vo shekerot i okolu bradavicata dopirase so ckorceto nekolku pati i go frli.Istoto go povtori uste dva pati. Zenata i rece na majka mi deka ako ne padne vecdrta bradavicata da i se javi povtorno.Zenata doagjase uste dva pati.Posledniot pat koga bese mi rece da ne se plasam od nishto a na majka mi i rece da ne me nosi na bolnica bidejki tamu gi gorat bradavicite(drug pat ke objasnuvam za gorenjeto bidejki i toa sum go osetil ).Vecerta koga si legnav,osetiv nesto kako da se strkala nadolu i ja viknav majka mi da vidi sto e.Majka mi vide deka ja nema bradavicata i vednash se javi na babata da i se zablagodari za rabotata.Od togash ostanavme dobri prijateli.
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2017 во 22:55
Jas ne veruvam vo bajacki,megutoa nedaj Boze ,covek da ima maka ,pa i na bajacki bi otisol.
Кон врв
sashomusic Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Март.2018
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sashomusic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2018 во 13:33
Ново
Luge sakam da ja spodelam edna ubava vest. Poveke godini stradav zdrastveno sum bil kaj mnogu lekari no sepak nisto. Bev kaj edna baba na 80 godini vo Selo Orizari do Veles. Moja najgolema preporaka e ja posetite pari ne zima sto znaci raboti za gospod, mi kaza deka baela za mnogu raboti. Go imam samo telefonot 043511222.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.