IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Бајачки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бајачки

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака
KroBellus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KroBellus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 01:00
Znaci da pojasnam, ne se znae koj ke stane bajacka.Moze da bide i masko(bajac).Cela vecer te maci nekoj svetec i ti kazuva zborovi koi treba da gi naucis na pamet i drugiot den stanuvas i se prasuvas sto bese toa. Eve da receme bajackata misli deka toa bilo samo son i ne obrnuva vnimanie. Svetecot i se javuva sekoja naredna vecer se dodeka ne pocne zenata da razglasuva i vistina da im pomaga na lugeto. Koga razgovarav so edna bajacka mi kaza zenata deka prvo i bilo mnogu nezgodno. Ne znaela kako da se odnesuva so lugeto,imala problemi i nerazbiranje vo semejstvoto. Soprugot se lutel poradi toa sto nivnata kuka e polna so luge od utro do vecer. Koga svetecot mu se pojavil i nego i mu razjasnil nekoi rabotai. Potoa i mazot se naviknal i i daval poddrska na svojata sopruga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 23:58
.........ЕВЕ ЕДНА!ДИПЛОМИРАЛА НА ТРАНСИЛВАНСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ ВО КЛАСАТА НА ГРОФОТ ДРАКУЛА!!!




...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2008 во 00:39


Ovaa bajacka omeknuva se sto e tvrdo
Кон врв
Afghanistanec Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2008
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Afghanistanec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 15:52
Luge temata se vika bajacki.Aj kazete mi po povod temata , dali nekoj od vas znae da bae , kazete od sto znaete , kazete nekoi bajki , aj da napravime uija na bajaci na D.R.M, moze i partija pa ke se kandidirame i za vo parlament :)).Salata na strana aj da se vratime na temata od forumot ,znae li nekoj od vas da bai , od sto , pisete i nekoja bajka
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 02:09
otkako mi se sluci tri dena da povrakam i da ne boli glava bez prestan......bev kaj edna komsika bajacka samo mi recec lele so ti napravile..................... i koga ispadnav podobro mi bese zimi se........
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2008 во 16:51
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ovaa bajacka omeknuva se sto e tvrdo

VISTINA JA BIVA BAJACKAVA....
BEV KAJ NEA...
AMA KAJ MENE OBRATNO...
SE STVRDNA NESTO STO BESE MEKO.....!!!
Кон врв
Alexsandar83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alexsandar83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2008 во 20:18
Glupost e da ne veruvas! idiotizam ne sirete se ima se e mozno, pred 100 god da mu recevte na nekoj ke igrame golf na mesecina sto odgovor ke dobievte ,ne se praijte mangupi neso tuka
Ima lazni bajaci gledaci ako otides kaj vistinskiot e sosema druga prikaska od kolku kaj lazniot i bitno e za sto odis ima lujge so 1% znaejne slabi ima so 100% znaejne jaki da -ima i lujge so crno znaejne jaki i slabi .Jas licno bi se pazel od lujge so svetlo plavi oci ,,,
A za trtki mi baese i mene mi e cudno drugar godina postar od kicevsko selo kaj sto odev ko dete na odmori pred 11-12 godini pra babamu mu kazala kako. Na race imav i pocnaa da mi iskacaat i na nos Za ne povejke od nedela se mi se izgubi a imav se probano smokvi,gorejne so cigari,nekoi kremi ,,,,,,,mi rece ako gi kazam zborovite so koi mi baese pak ke mi iskocat
se ima se e mozno otvorigo umot ako go imas

Изменето од Alexsandar83 - 30.Јули.2008 во 20:21
Кон врв
Tiger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 234
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 14:31
Мижи асан да ти баам...Бајачките се лага односно гаволот влегол во нив
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 14:45
Originally posted by Afghanistanec Afghanistanec напиша:

Luge temata se vika bajacki.Aj kazete mi po povod temata , dali nekoj od vas znae da bae , kazete od sto znaete , kazete nekoi bajki , aj da napravime uija na bajaci na D.R.M, moze i partija pa ke se kandidirame i za vo parlament :)).Salata na strana aj da se vratime na temata od forumot ,znae li nekoj od vas da bai , od sto , pisete i nekoja bajka
Баам против уроци, црна маѓија, страв, мочање во кревет, решавам љувовни маки, врзувам и разврзувам, ослободувам од секаква мака-се за само 1000 денари по сеанаса
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2008 во 01:15
ОГЛАС:
Се бара бајачка за потребите на една НВО.
Услови:
1.Да е квалификована,
2.Да има најмалку ССС- смер бајачи,
3.Да има стаж најмалку 18 години
4.Да е од христијанска вероисповед
5.Да не е постара од 38 години,
6.Да работи со комјутер,
7.По можност да може да бае и преку видео камера- компјутерски
8.Работно време и плата по договор.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
желче Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 02.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај желче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2008 во 01:16
Originally posted by orlov orlov напиша:

ОГЛАС:Се бара бајачка за потребите на една НВО.Услови:1.Да е квалификована,2.Да има најмалку ССС- смер бајачи,3.Да има стаж најмалку 18 години4.Да е од христијанска вероисповед5.Да не е постара од 38 години,6.Да работи со комјутер,7.По можност да може да бае и преку видео камера- компјутерски8.Работно време и плата по договор.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2008 во 22:31
Види Бајачи и Бајачки. Им нудиш рбота а нив никаде ги нема. Еееее, а сега во ова кризно време на народот токму тие му се едина утеха. Ајде бре луѓе јавувајтесе, па ар да ја затворам ординацијата поради вас- кои ионака немате работа. А, ваму редовен работе однос, загарантирана плата, хранарина, патарина, стаж и нормалнопрекувремена работа............
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
barnabas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај barnabas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 14:20
Jas sega preveduvam edna kniga koja e napisana od eden luteranski svestenik koj ima golemo poznavanje za biblijata i ima golemo iskustvo so bajacki i gatacki i volsebnici i satanisti i sto li ne. Knigata e protiv seto toa zasto so site tie lugje koga se obidele da prestanat sekakvi najcudni raboti im se slucuvale koi ne bile voopsto prijatni za niv ima nekoi koi se spasile od seto toa ama vo glavno izmama ili ne toa e oblast na gjavolot ako nekoj ima problem so nesto neka se obrati pri onoj koj sozdal se vidlivo i nevidlivo zasto toj e semoken i nikakov gjavol ni demon ni bajacka nema da moze da vi vlijae se sto ke imate i zdravje i ljubov i radost koja sto trae i sigurnost preku site problemi zasto se sto imate ke bide vo Bozji race a toa i Toj go saka da mu dozvolite da se grizi za vas. Ama bajacki podaleku od niv.

Изменето од barnabas - 20.Август.2008 во 14:29
Кон врв
barnabas Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај barnabas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2008 во 14:27
I baba mi e bajacka i seuste e ziva, i stvarno mnogu lugje kazale deka uspeala da im pomogne, no kakva e taa bajacka koja ne znae da si go sredi zivotot. Eve kakov i e zivotot: Nema nikakvo zdravje, non stop e bolna, najgolem pesimist u svet e, se e crno, nisto za Bog ne dopira do nea, edniot sin e eden od najgolemite alkoholicari, drugiot sin so tri deca najgolemi manijaci vo skoloto, prviot ne moze da ima deca, imaa eden kup nesreki do sega, od nivnata usta postojano se slusaat sekakvi kletvi edni kon drugi megu sebe i kon sobstvenite deca koi se 12 10 i 8 godini. Mesto kade sto ne sum bil odamna zasto ne mozam da gi podnesam site tie raboti.
    Dali ovakov covek moze da bide iskoristen od Bog za da vi pomogne, i ako vi pomogne razmislete povtorno dali vi pomognal.
    Od knigata onie koi odele na bajacki imale golemi problemi posle toa nivno pomaganje.
    A i mojot zivot bese za nikade dodeka ne go pomoliv Gospod da mi pomogne i Toj navistina mi pomogna i sega sum pod Negova zastita.

Изменето од barnabas - 20.Август.2008 во 14:30
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.