IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Бајачки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бајачки

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 18:36
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

, Dobra finta pa istoto mi se sluci i mene, majka mi i rekla na bajackata deka saka da dojdeme na "seansa" zatoa sto mnogu sum se nervirala za ocenki vo skolo, i na krajot znaete sto bese zaklucokot na bajackata? Deka mnogu sum se nervirala za ocenki vo skolo...
dobra vecher devojche ...

pa ...
se ti pogodi ...
toa e vazno ...

a ne kako ???

ti napisav nesto posle tvojot post po matematika ...
Добра вечер, во право си за ова само се прашувам како ќе ми погодеше да не и кажеше мајка ми
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 19:16


ami ke ti vrtese ... ova - ona ...
i ke pogodese ...

lesno se pogadja sto e ...
so mali potprasanja ...
sama ke si kazes ...

ili pak ...
ke ti kaze i ova i ona ...
nesto ke se pogodi ....

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 19:28
Луѓе, мајка ми само што ме испокара што сум ја спомнувала наоколу бајачката, зошто тогаш ме лажеле да не се исплашам а уствари јас сум фатила наочи ли како се вика и сум била модра меѓу очите и на челото и бајачката изгледа ми помогнала. Затоа јас ќе си траам (не дека верувам ама за секој случај) и не критикувам веќе бајачки.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Viks Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Viks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 20:38
Бајчки ...хммммм   , не верувам .
Сум слуснала , сретнала милион луѓе (претежно баби , или сепак постари жени) кои се именуваат како бајачки или пак другите така ги именуваат , но никогаш не ми станало јасно зошто.
Сум слушнала и дека *наводно* помагале во некои работи од типот на главоболки предизвикани затоа што некој те урочил, ама ни во тоа не верувам , до проста причина што луѓето кои веруваат во тоа ,стварно очекуваат дека таквите жени, таканаречени бајачки ке им помогнат и самата психа им ја ублажува болката  и  нормално полсе тоа се среќни затоа што некој им помогнал.
Ако е така тогаш сите сме некој тип бајачи, доколку знаеме правилно да си распределиме енегригата во нашето тело, мене често ми се случува кога ме боли глава да се сконцентрирам да поработам на енергијата во себе и нормално свесно да ми помине главата( освен во случај на забоболка секако :)) така да ако имате проблем слободно оратете ми се , ке ви објаснам како тоа се прави.
А за гатачи -----тоа е стварно успешна професија , само ти е потребно да си малку повеќе речит и секако малку повеќе фантазија да знаш да употребиш и си на вистинскиот пат на секој да му погодиш што му се случува , му се случувало или пак најлесно да му кажеш што ке му се случи.....некогасш
Кон врв
nancy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2007
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nancy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 23:33
еднаш и ја се изглупирав, отидов...онака од љубопитство, немав конкретна побарувачка и никакви драстични промени потоа не приметив..
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 00:00
ke bide,...bidi strpliva,..голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 15:40


i dragche sto gi tumachi sonovite e kako bajacka ...
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 16:09
МА ЈА СУМ ИЗГЛЕДА ЗА ПО ,,ZENI"...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
KroBellus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KroBellus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 23:17
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Морам да прашам едно аматерско прашање: од што се бајат бајачите? Ајде ве молам да направите листа, за да знаеме ние неуките ако си имаме некој проблем дали кај бајачите да појдеме за помош

Vaka imas bajacki za : Baenje protiv bradavici,baenje od oci,baenje od uroci,baenje od uplav,baenje za nekoj ako ti napravil magija ama veke toa se gatacki a ne bajacki,potoa benje ako nekoe dete se mocka vo krevet da prestane,baenje protiv d`tkanje,baenje od kosmari,baenje od mesecarenje....i uste mnogu koa ke mi tekne ke ti kazam!!!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 23:23
OVA BESE REKLAMA ZA BAJACKI?DAJ BAREM I ADRESI...AKO MU TREBA NA NEKOJ...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 08:50
Originally posted by KroBellus KroBellus напиша:

Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Морам да прашам едно аматерско прашање: од што се бајат бајачите? Ајде ве молам да направите листа, за да знаеме ние неуките ако си имаме некој проблем дали кај бајачите да појдеме за помош

Vaka imas bajacki za : Baenje protiv bradavici,baenje od oci,baenje od uroci,baenje od uplav,baenje za nekoj ako ti napravil magija ama veke toa se gatacki a ne bajacki,potoa benje ako nekoe dete se mocka vo krevet da prestane,baenje protiv d`tkanje,baenje od kosmari,baenje od mesecarenje....i uste mnogu koa ke mi tekne ke ti kazam!!!
 
Баење против брадавици? Бабата ти побајува и ти ја снемува брадавицата? Без некој да се навреди, ама КОЈ НОРМАЛЕН ВЕРУВА ВО ТОА?збунетост
 
Не ми е за верување ни тоа со магиите (да има магии, треба да има и магионичари и да се шетаат со волшебно стапче)
 
Ма уствари у ништо не верувам од овие бајачки глупости!
 
Ама, ај уште нешто да прашам, да не биде давам заклучоци а не слушам факти: бајачките ти даваат ли некое чајче да пиеш или те мачкаат (на брадавиците) со некое масло или некој таков бабински иљач?
Veni Vidi Vici
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 13:26
Ama ne da i zboruva na bradavicata, stavaat nekakvi trevki drugarka mi imase otide kaj edna zena i dade lek od nekva trevka napraven i i pomina bradavicata, iako pred toa ne i pomognuvase nisto
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 13:27


SE DODEKA IMA POBARUVACKA - KE IMA BAJACKI !!!

VERUVANJETO KAJ COVEKOT E VAZNA RABOTA ...
AKO POVERUVAS VO BAJACHKA - MOZE DA IMA STVARNO REZULTAT !!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
KroBellus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KroBellus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 00:54
Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Originally posted by KroBellus KroBellus напиша:

Originally posted by Antiqua Antiqua напиша:

Морам да прашам едно аматерско прашање: од што се бајат бајачите? Ајде ве молам да направите листа, за да знаеме ние неуките ако си имаме некој проблем дали кај бајачите да појдеме за помош
Vaka imas bajacki za : Baenje protiv bradavici,baenje od oci,baenje od uroci,baenje od uplav,baenje za nekoj ako ti napravil magija ama veke toa se gatacki a ne bajacki,potoa benje ako nekoe dete se mocka vo krevet da prestane,baenje protiv d`tkanje,baenje od kosmari,baenje od mesecarenje....i uste mnogu koa ke mi tekne ke ti kazam!!!


Баење против брадавици? Бабата ти побајува и ти ја снемува брадавицата? Без некој да се навреди, ама КОЈ НОРМАЛЕН ВЕРУВА ВО ТОА?збунетост


Не ми е за верување ни тоа со магиите (да има магии, треба да има и магионичари и да се шетаат со волшебно стапче)


Ма уствари у ништо не верувам од овие бајачки глупости!


Ама, ај уште нешто да прашам, да не биде давам заклучоци а не слушам факти: бајачките ти даваат ли некое чајче да пиеш или те мачкаат (на брадавиците) со некое масло или некој таков бабински иљач?

Moram da ti odgovoram!! Znaci zenata bae i znae nekoi zborovi. So tie zborovi sto gi kazuva vo sebe ili gi sepoti tebe ti pominuvaat bradavicite. Znaci nema mackanje,nema cajce,Moze samo da te dopre!!!!
Podolu ke dadam objasnuvanje kako toa bajackite moraat da baat.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.