IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Бајачки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бајачки

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2007 во 22:20
Majka mi ednas me odnese na bajacka, frlase nekakvi si lazici, mi zadade stresovi i nisto korisno ne napravi (kolku sto se sekavam). Sepak morbidni mi se
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2007 во 22:26
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2007 во 22:33
sto se smees, edna od lazicite ke mi zavrsese na glava, pa ne baena skroz opraena ke bev (za razlika od sega)
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2007 во 22:34
a drvena bese lzicata ili metalna???
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2007 во 22:36
metalna , golema i ne bese edna, tri bea znaes misticno znacenje ima brojkata
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2007 во 22:40
od onie za supa stavanje??
ja pa mislev od onie za ajvar brkanje...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2007 во 22:48
koj znae za sto bea, bitno posle toa pomili mi bea viluskite (znaes sigurnost, da ne letne nekoja vo vozduh odednas)
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2007 во 22:49
ti veruvam...
Кон врв
KroBellus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KroBellus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 23:01
А што ќе кажете на ова? Си беше едно дете и си д`ткаше. Де ваму ,де таму детево нема спас. Ги завлекува зборовите бре брате. Ни педијатри ни медијатри неможат да му помогнат. Одавде,оданде мајката дознава дека има човек што баел од уплав. Немало друго што ,све пробале па си рекле ајде и кај овој да појдиме. Го однеле детето, му забаил човекот ама им рекол дека детето е многу исплашено,што значи треба уште 2 пати да дојдат за да му бае. Е сега детето си е ок. Значи нема тука дилема ,бајачот си ја заврши работата
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 23:02
АКЈ ГИ ИМА БЕ..ДАЈ ДА ОДАМ ВЕЌЕ И ТОА ДА ВИДАМ?
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 08:44
Морам да прашам едно аматерско прашање: од што се бајат бајачите? Ајде ве молам да направите листа, за да знаеме ние неуките ако си имаме некој проблем дали кај бајачите да појдеме за помош
Veni Vidi Vici
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 09:27
Originally posted by blashka blashka напиша:

 

 

   pazi marco sto kazuvas...

  da ne pocnat da ti doagaat uste...

  da ne ne mozes da gi navasash...намигнување
sto da pazam ...
toa stalno mi se slucuva ...

pred godini ...
go imam veke toa pisuvano ...
ama veke koga e temata za bajachki ...
treba da bide bajachki i bajachi ...

sretnav edna zena na okolu 40 godini ...
ne me poznavase ...
a ke odev za Kicevo ...

dodeka go cekav prijatelot ...
mi veli ...
da znaela deka ke odam vo Kicevo ...
ke pratela maica ...
kaj nekoj bajac ...

togas i velam:
- nema potreba ... jas ke ti zabajam ...
- znaes ?
- znam !!!

i taka pocnav ...
- imas problemi ... tocno ?
- daa !!!

- finansiski problemi ... taka ???
- daaa !!!

- kade zivees vo stan ili vo kuka ?
(sega jas ja prasuvam - a taa se mi kazuva)
- vo kuka ...
- imas drvo vo dvorot ?
(sekoja kuka ima nekoe drvo vo dvorot )
- daa ....
- cesma imas ???
(site imaat cesma vo dvorot)
- daaa ...
- kopaj okolu drvoto ke najdes svitkana sajka !!!
(sigurno nekoja sajka letnala koga se pravela kukata
   sajka = klinec)


- I sega mora da odam ...
vidi ...
si imala kapital ...
zatoa si go izgubila ...
ako go nemase ... nemase sto da izgubis ...
AMA GLEDAM ... SI IMALA ... I PAK KE IMAS !!!

Posle toa najdoja svitkana sajka ...
i se sum pogodil ...

a najpoveke deka i rekov ...
SI IMALA I PAK KE IMAS !!!

zatoa pak mi dojde so mazot ...

zatoa neka ne se lazat ludjeto ...
sekoj koj sto odi na bajach ...
ima maka ...

znachi 50 % veke se znae ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 17:59
, Dobra finta pa istoto mi se sluci i mene, majka mi i rekla na bajackata deka saka da dojdeme na "seansa" zatoa sto mnogu sum se nervirala za ocenki vo skolo, i na krajot znaete sto bese zaklucokot na bajackata? Deka mnogu sum se nervirala za ocenki vo skolo...

Изменето од Monuska - 21.Декември.2007 во 18:00
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 18:17
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

, Dobra finta pa istoto mi se sluci i mene, majka mi i rekla na bajackata deka saka da dojdeme na "seansa" zatoa sto mnogu sum se nervirala za ocenki vo skolo, i na krajot znaete sto bese zaklucokot na bajackata? Deka mnogu sum se nervirala za ocenki vo skolo...
dobra vecher devojche ...

pa ...
se ti pogodi ...
toa e vazno ...

a ne kako ???

ti napisav nesto posle tvojot post po matematika ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.