IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Бајачки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бајачки

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
KroBellus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KroBellus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Бајачки
    Испратена: 15.Декември.2007 во 15:40
Да кажеме нешто и за бајачкиве..Си одам ја така по пат и коа ни се сретнаа погледите со еден човек грд, ама па имаше сини очи. Кога се вратив дома, нозете ми се пресечени, неможам да стојам. Ај седнав, реков да не сум се уморила ... не бре не ми е добро!!! Кога ме прашува мајка ми: Што ти е ма? Ја викам незнам ,не ми е добро. Абе да не те урочи некој ?
.... Е тогаш ми се врати филмот. Си викам тој е,човекот што го сретнав,ме пресече со поглед. Со трчање тука у комшии една жена бае од уроци. Здраво, здраво.Ми забаи и ја ко нова. Коа си дојдов дома ај малку сокче во Power Juserot од Top Shop и за мерак. Да е здрава и жива жената ме спаси.
Верувате или не? Ако не верувате зошто уште постојат БАЈАЧКИВЕ?

Изменето од KroBellus - 15.Декември.2007 во 15:45
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 22:43
Originally posted by KroBellus KroBellus напиша:

Да кажеме нешто и за бајачкиве..Си одам ја така по пат и коа ни се сретнаа погледите со еден човек грд, ама па имаше сини очи. Кога се вратив дома, нозете ми се пресечени, неможам да стојам. Ај седнав, реков да не сум се уморила ... не бре не ми е добро!!! Кога ме прашува мајка ми: Што ти е ма? Ја викам незнам ,не ми е добро. Абе да не те урочи некој ?
.... Е тогаш ми се врати филмот. Си викам тој е,човекот што го сретнав,ме пресече со поглед. Со трчање тука у комшии една жена бае од уроци. Здраво, здраво.Ми забаи и ја ко нова. Коа си дојдов дома ај малку сокче во Power Juserot од Top Shop и за мерак. Да е здрава и жива жената ме спаси.
Верувате или не? Ако не верувате зошто уште постојат БАЈАЧКИВЕ?
 
ajde ma...od toa sokceto si stanala kako nova...намигнувањеплазењенамигнување a ne od taa
bajackata sto ti baela...изненадувањеизненадувањеизненадување
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 23:18
јас искрено верувам во бајачки...  има многу кај мене во маало... и прабаба ми баеше... мислам дека она крвчиња миеше,.. т.е потопуваше во вода.... и ако си урочен ќе испаднат меурчиња на крвчињата... интересна работа... и после ми минеше... а крвчињата биле од Ерусалим мислам така ми кажуваше еднаш... среќа
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 23:31
Прабабати Рајна да не се викаше?
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 23:38
НЕ газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 23:43
Епа како ?
Кон врв
KroBellus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KroBellus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 15:43
Знаете ли кои луѓе урочуваат? Ако не знете тука сум ја. само прасајте.
Кон врв
KroBellus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KroBellus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 19:37
Никој не ме праша морав сама да си кажам. Ваква е работата, викаат кога детето е мало(бебенце)си цица нели. После 3 месеци некои мајки пробуваат да го одбијат бебето и што е по правило да го одбиеш и повеќе да не го ставаш да цица. Е сега што се случува,некои мајки неможат да си го смират бебенцето од плачење со еден збор -неможат да му го најдат крајот и повторно го враќааат да цица.Значи го прекинале и после извесно време пак го вратиле да цица. Викаат таквите "луѓе што се вратени на млекото"тие се оние што урочуваат. Те погледне ли готов си Ајде ако има таков да го слуснеме неговото мислење
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 21:29
Originally posted by KroBellus KroBellus напиша:

Никој не ме праша морав сама да си кажам. Ваква е работата, викаат кога детето е мало(бебенце)си цица нели. После 3 месеци некои мајки пробуваат да го одбијат бебето и што е по правило да го одбиеш и повеќе да не го ставаш да цица. Е сега што се случува,некои мајки неможат да си го смират бебенцето од плачење со еден збор -неможат да му го најдат крајот и повторно го враќааат да цица.Значи го прекинале и после извесно време пак го вратиле да цица. Викаат таквите "луѓе што се вратени на млекото"тие се оние што урочуваат. Те погледне ли готов си Ајде ако има таков да го слуснеме неговото мислење
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

значи секој втор во светов може да ме урочи... пу пу.... голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 22:28


edno e baenje, drugo urochuvanje ...

inaku i jas ednas lichno baev ...

i posle edna nedela zenata mi dojde doma so mazot ...
se sum i pogodil ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 22:50
 
 
   pazi marco sto kazuvas...
  da ne pocnat da ti doagaat uste...
  da ne ne mozes da gi navasash...намигнување
Кон врв
KroBellus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KroBellus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 23:55
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:edno e baenje, drugo urochuvanje ...

inaku i jas ednas lichno baev ...

i posle edna nedela zenata mi dojde doma so mazot ...
se sum i pogodil ...

Da znaam deka edno e baenje a drugo e uropcuvanje ama ako ednoto i drugoto se povrzani. Ako nemase uroci nemase da ima ni bajacki. Taka e? Na sekoja akcija ima reakcija 2ili3 Njutnov Zakon.hahhaha
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 20:12
Originally posted by KroBellus KroBellus напиша:

Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:edno e baenje, drugo urochuvanje ...

inaku i jas ednas lichno baev ...

i posle edna nedela zenata mi dojde doma so mazot ...
se sum i pogodil ...

Da znaam deka edno e baenje a drugo e uropcuvanje ama ako ednoto i drugoto se povrzani. Ako nemase uroci nemase da ima ni bajacki. Taka e? Na sekoja akcija ima reakcija 2ili3 Njutnov Zakon.hahhaha
3 Njutnov... голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2007 во 21:54
retko gledam luge pravo u oci.......inace skeptik sum
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.