IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Бајачки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бајачки

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака
Spejs Nigrutin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 74
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Spejs Nigrutin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 20:46
сум бил еднаш два пати и нишо не се деси не веруам
ама верувам во вражари кои мора да се о4истат 4е ги убием сите
|живи живот свој и заеби све око себе|
Кон врв
stasi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stasi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 20:54
bajacki
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2008 во 21:10
познавам една две...
леат к*ршум плазење  против страв.


Изменето од pagane - 09.Октомври.2008 во 21:10
Кон врв
russia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај russia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 07:13
vo bajacki ne veruvav se dodeka ne pocuvstvuvav na koza...
pred nekoe vreme (ne mnogu skoro)renovirvme doma i koga gi korcevme zidovite do cigla,vo zidot koj gleda na istok najdovme krvjosani koski ,mislis sega staveni, si pomislivme deka e nesto slicno na k*rban sto se davalo za nova kukja (iako i toa e paganstvo)i ok.tatko mi gi zede i gi frli vo kontinnjer.posle nepoln mesec tatko mi tesko se razbole i den denes nemoze da se oporavi ...
otidoa tatko mi majka mi kaj nekoj covek sto gledal i bael i koga sto ke im kaze....(vo momentov se ezham dodeka Vi pisuvam)site zeni sto ni se vo komsii i vo okolinata ,od koi i mnogu rodnini im gi kazal po ime i prezime i kako izgledaat.
isto taka kazal kade imame drva,kade imame skali ednostavno ja imal cela nasa kukja ko naslikana pred nego.i najmnogu sto gi potreslo moite e toa sto im kazal za koskite najdeni vo zidot na istok,i isto taka im kazal koja gi stavila,odnosno poveke zeni bile vmesani.
i sto e najdobro od celava rabota e toa sto im kazal sto treba da napravat za da se podobrat rabotite i sega stvarno e taka kako sto kazal covekot

Pa zatoa ljuge koga stanuva zbor za takvi raboti imajte somnez barem 1% i vo sopstveniot brat
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 10:30
Како што кажа Russia имаат мок да гатаат и слично, но сето тоа не е од Господ, туку е од Сатаната. Затоа кога одите кај такви внимавајте. Подобро одете во црква и помолете му се на Господ да ви помогне, отколку кај такви бајачи, гатачи и триста чуда.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 15:07

luge vie mesate babi i zabi

bajacki se edno a gatacki ili jasnovidci se drugo
 
baba mi bae,od uroci od uplav, od ostrilo, od bradavici
ama ne e gatacka
 
bajackite se kratki stihotvorbicki vo koi najcesto
se spomenuva prirodata zivotinskiot svet i po nekoe bezobrazno zborce
 
apce
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 20:19
Originally posted by apce apce напиша:

luge vie mesate babi i zabi


bajacki se edno a gatacki ili jasnovidci se drugo

 

baba mi bae,od uroci od uplav, od ostrilo, od bradavici

ama ne e gatacka

 

bajackite se kratki stihotvorbicki vo koi najcesto

se spomenuva prirodata zivotinskiot svet i po nekoe bezobrazno zborce

 

Не сум го знаел ова. Ама јас кај што одев, оваа бабата нешто зимаше темјан, свека, вода и незнам што уште.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 22:51
za sekoja bajacka ima posebni instrumenti
na primer za uroci bae so casa voda i zarcinja
i dodeka si gi bae zborcinjata gi pusta zarcinjata vo voda
i posle treba da pivnes od vodata i da gi izmies ocite
 
jas kako dobra vnuka mi gi kaza bajkite ama samo za uroci
sum ja upotrebuvala koga decata mi bea bebinja
moze i da se smeete megutoa iskreno funkcionira
apce
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 23:27
Originally posted by apce apce напиша:

za sekoja bajacka ima posebni instrumenti
na primer za uroci bae so casa voda i zarcinja

i dodeka si gi bae zborcinjata gi pusta zarcinjata vo voda

i posle treba da pivnes od vodata i da gi izmies ocite

 

jas kako dobra vnuka mi gi kaza bajkite ama samo za uroci

sum ja upotrebuvala koga decata mi bea bebinja

moze i da se smeete megutoa iskreno funkcionira

Ej i mene baba mi mi ima baeno so ova. Ovaa stihotvorbata bese nesto "Koj uroci, k*r vo oci" ili slicno.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 23:54
ete gledas, toa nema vrska so gatanjeголемо%20гушкање
apce
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 13:01
дали зборувате за миење крвчиња ?? голема%20насмевка

прабаба ми, Бог да ја прости... миеше крвчиња, и ако си урочен,... испаѓаа тапанчиња на камчињата... што знам колку функционира... збунетост
Кон врв
Alexsandar83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alexsandar83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 21:57
испаѓаа тапанчиња на камчињата OBJASNI PLIZ
Кон врв
RUKICA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUKICA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2008 во 20:56
VERUVAM MNOGU POMAGAT
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2008 во 21:44
јас воопшто не верувам.
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.