IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Бајачки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бајачки

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака Обратен редослед
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 23:38
НЕ газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 23:31
Прабабати Рајна да не се викаше?
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 23:18
јас искрено верувам во бајачки...  има многу кај мене во маало... и прабаба ми баеше... мислам дека она крвчиња миеше,.. т.е потопуваше во вода.... и ако си урочен ќе испаднат меурчиња на крвчињата... интересна работа... и после ми минеше... а крвчињата биле од Ерусалим мислам така ми кажуваше еднаш... среќа
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 22:43
Originally posted by KroBellus KroBellus напиша:

Да кажеме нешто и за бајачкиве..Си одам ја така по пат и коа ни се сретнаа погледите со еден човек грд, ама па имаше сини очи. Кога се вратив дома, нозете ми се пресечени, неможам да стојам. Ај седнав, реков да не сум се уморила ... не бре не ми е добро!!! Кога ме прашува мајка ми: Што ти е ма? Ја викам незнам ,не ми е добро. Абе да не те урочи некој ?
.... Е тогаш ми се врати филмот. Си викам тој е,човекот што го сретнав,ме пресече со поглед. Со трчање тука у комшии една жена бае од уроци. Здраво, здраво.Ми забаи и ја ко нова. Коа си дојдов дома ај малку сокче во Power Juserot од Top Shop и за мерак. Да е здрава и жива жената ме спаси.
Верувате или не? Ако не верувате зошто уште постојат БАЈАЧКИВЕ?
 
ajde ma...od toa sokceto si stanala kako nova...намигнувањеплазењенамигнување a ne od taa
bajackata sto ti baela...изненадувањеизненадувањеизненадување
Кон врв
KroBellus Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KroBellus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 15:40
Да кажеме нешто и за бајачкиве..Си одам ја така по пат и коа ни се сретнаа погледите со еден човек грд, ама па имаше сини очи. Кога се вратив дома, нозете ми се пресечени, неможам да стојам. Ај седнав, реков да не сум се уморила ... не бре не ми е добро!!! Кога ме прашува мајка ми: Што ти е ма? Ја викам незнам ,не ми е добро. Абе да не те урочи некој ?
.... Е тогаш ми се врати филмот. Си викам тој е,човекот што го сретнав,ме пресече со поглед. Со трчање тука у комшии една жена бае од уроци. Здраво, здраво.Ми забаи и ја ко нова. Коа си дојдов дома ај малку сокче во Power Juserot од Top Shop и за мерак. Да е здрава и жива жената ме спаси.
Верувате или не? Ако не верувате зошто уште постојат БАЈАЧКИВЕ?

Изменето од KroBellus - 15.Декември.2007 во 15:45
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.