IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Бајачки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бајачки

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака Обратен редослед
super.man Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super.man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2011 во 19:53
http://www.iluzionist.com.mk ima se za magii
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2009 во 14:15
ne veruvam
Кон врв
гјувеза Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гјувеза Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 04:01
Пред многу год.кога бев матуратка ,денот пред матура мене ме исфрлија по лице некои црвени кругови,и веднаш отидов на лекар и докторката ме прегледа ми даде некоја маст и на одење ми шепна нека те однесе мајка ти кај една бајачка и ми го кажа нејзиното име(инаку докторката беше другарка на мајка ми затоа беше слободна да ми го каже тоа зошто многу луѓе кои го имале истиот проблем таа баба им помогнала).И отидовме и таа ми баеше нешто и со борина запалена ми кружеше околу лицето јас и се смеев и плачев дека ми беше криво што ми се расипа лицето пред матурска вечер.Додека пиеја со мајка ми кафе јас приметив дека лицето веќе не ме чеша и не ми е толку топло како што беше .Се погледнав во огледало и веќе почнале круговите да бледеат ,до вечерта ги снема како да не биле.Ја прашав што ми било рече те фатил црвен ветер ,демек сум поминала во средина кога два ветра се карале????чудно???ама ми помина..Сите тие работи ги припишуваме на психа,ама како може мало дете ..бебе кога спие му се бае од нешто и тоа има ефект ,еве едно мое дете шкрипеше со заби додека спиеше и свекор ми го однесе детето кај некоја бајачка и престана да шкрипи со заби...а детето не ни знаеше кај биле со дедо му??????????

Изменето од гјувеза - 01.Мај.2009 во 04:05
Ако некој прави чекор назад ....не се радувај ...можеби зема залет....


Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 20:18
Верувам во бајачки , мада некои викаат подсвеста игра голема улогаразмислување

Ако длабоко во себе  си велиш дека ке оздравиш ,,тогаш ке оздравиш ,,,ако  велиш дека  ке положиш, тогаш ке положиш ..... многумина велат гласот од подсвеста играл голема улога  не%20знам
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2008 во 09:49
Originally posted by Alexsandar83 Alexsandar83 напиша:

испаѓаа тапанчиња на камчињата OBJASNI PLIZ


исти тапанчиња како во шише со минерална вода.... голема%20насмевка само беа на крвчињата,... т.е на камчињата
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2008 во 21:44
јас воопшто не верувам.
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
RUKICA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUKICA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2008 во 20:56
VERUVAM MNOGU POMAGAT
Кон врв
Alexsandar83 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alexsandar83 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2008 во 21:57
испаѓаа тапанчиња на камчињата OBJASNI PLIZ
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2008 во 13:01
дали зборувате за миење крвчиња ?? голема%20насмевка

прабаба ми, Бог да ја прости... миеше крвчиња, и ако си урочен,... испаѓаа тапанчиња на камчињата... што знам колку функционира... збунетост
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 23:54
ete gledas, toa nema vrska so gatanjeголемо%20гушкање
apce
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 23:27
Originally posted by apce apce напиша:

za sekoja bajacka ima posebni instrumenti
na primer za uroci bae so casa voda i zarcinja

i dodeka si gi bae zborcinjata gi pusta zarcinjata vo voda

i posle treba da pivnes od vodata i da gi izmies ocite

 

jas kako dobra vnuka mi gi kaza bajkite ama samo za uroci

sum ja upotrebuvala koga decata mi bea bebinja

moze i da se smeete megutoa iskreno funkcionira

Ej i mene baba mi mi ima baeno so ova. Ovaa stihotvorbata bese nesto "Koj uroci, k*r vo oci" ili slicno.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 22:51
za sekoja bajacka ima posebni instrumenti
na primer za uroci bae so casa voda i zarcinja
i dodeka si gi bae zborcinjata gi pusta zarcinjata vo voda
i posle treba da pivnes od vodata i da gi izmies ocite
 
jas kako dobra vnuka mi gi kaza bajkite ama samo za uroci
sum ja upotrebuvala koga decata mi bea bebinja
moze i da se smeete megutoa iskreno funkcionira
apce
Кон врв
neo_wmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Angel of Death.

Регистриран: 29.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 660
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај neo_wmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 20:19
Originally posted by apce apce напиша:

luge vie mesate babi i zabi


bajacki se edno a gatacki ili jasnovidci se drugo

 

baba mi bae,od uroci od uplav, od ostrilo, od bradavici

ama ne e gatacka

 

bajackite se kratki stihotvorbicki vo koi najcesto

se spomenuva prirodata zivotinskiot svet i po nekoe bezobrazno zborce

 

Не сум го знаел ова. Ама јас кај што одев, оваа бабата нешто зимаше темјан, свека, вода и незнам што уште.
I love Daphne Millbrook.
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2008 во 15:07

luge vie mesate babi i zabi

bajacki se edno a gatacki ili jasnovidci se drugo
 
baba mi bae,od uroci od uplav, od ostrilo, od bradavici
ama ne e gatacka
 
bajackite se kratki stihotvorbicki vo koi najcesto
se spomenuva prirodata zivotinskiot svet i po nekoe bezobrazno zborce
 
apce
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.