IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - “Linkin Park“ против “Iron Maiden“
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

“Linkin Park“ против “Iron Maiden“

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 18:42
Originally posted by Crusher Crusher напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

second of all LP se nekoja si verzija na new metal a ne rock na toj nacin na koj so pretpostavuvam deka mislis.
third of all metalot mojs da go sfatis kako podstil na rock-ot so ogled na to so od nego proizlegvit,...изненадување


Со ова сакаш да ми кажиш дека Мејден свират рок а Линкин парк њу метал?! haha
Прво викаш дека металот произлегува од рокот а подоцна дека линкин парк не се рок бенд туку њу метал
da pretpostavime deka si glup i ne sfakjas so sakam da ti kazam od prva,zato ke se potrudam od vtora so golema nadez deka ke me sfatis.
 
znacit kako so spomnav i pogore metalot proizlegvit od rock-ot,zato na vh1 postojt emisija so se vikat vh1 rocks kaj so pustet pesni i od maiden i od LP.
vikas deka e apsurdno da se prajt sporedba pomegju maiden koi so se heavy metal i LP koi so se rockсреќаe pa sega pak da ti opbjasnam,maiden stilski se definirani kako new wave of british heavy metal,a ne cist heavy metal,a LP se definirani kako new metal,potocno nekoja si verzija na new metal so ogled na to so razlikva dosta od korn,osnovopoloznicite na toj stil.
za kraj i new wave of british heavy metal  i new metal se podstiloj na rock muzikata.
se nadevam deka konecno sfati,a ako nesto ne ti e jasno ili pisi mi lp so konkretniot del kaj so ne si sfatil ili procitaj malku literatura za rock muzikata.
pozdrav
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 21:25
Ne znam sto sakal avtorot na temata da nametne zs ovie dva benda se kako od razlicna galaksija...dali saka da dokaze koj e pogolem bend ili koj e pouspesen vo razlicen stil na muzika sto nema vrska.

Ako gi sporeduvas Iron Maiden edinstveno dostojni za sporedba se Metallica. E togas mozi da prajme muabet.

I ne se sl*gam so tebe Carnation deka Linkin Park se selancinja sobrani da pravat galama, ok si se lugeto i imaat dobri pesni.

E sega naprajte nova tema i na Iron Maiden dajte mu podostoen oponent :D
Кон врв
RobberT Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RobberT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 23:51
Linking Park vs Iron Maiden
Па се знае ке победи Васка Илиева!!!
Еј ја не знам зошто некој умираат од шекер кога некој цел живот ти соли памет :)
Кон врв
maki_seker4e Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maki_seker4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2009 во 15:44
LINKIN PARK
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2009 во 20:50
Добро ај,без навреди,али...Кој г***** ја изнесе темава.Линкин Парк не заслужуваат да бидат во подфорум со наслов МУЗИКА...Е ајде де...
Кон врв
marija-92 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija-92 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2009 во 18:23
Linkin park me raspolozuvaat, bi glasala za niv =)
Кон врв
metallica4ever Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај metallica4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 12:37
Abe nema logika da sporeduvas 'mravka i slon' kade linkin park so maiden , nema sansi
Кон врв
Предраг Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Предраг Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 15:45
До "Снежниот Принц":
Незнам што те поттикнало да ја отвориш(авторизираш) темава...Не е во ред да ги споредуваш Iron Maiden со Linkin Park.
Зашто?
Бидејќи тоа се различни работи.
Linkin Park-Nu-Metal...Iron Maiden-"Патрон" на Heavy-Metal бранот

Дополнително:Nu-Metal,иако го има зборот Metal како "суфикс"(извинување до тие што знаат граматика појше од мене),сепак тоа не е METAL,ЈАС попрво би го категоризирал Linkin Park во Алтернатива,Поп или пак комерцијала отколку во иста категорија со Iron Maiden.Едноставно не заслужува.
А овие зборови ти се од човек кој ги слушал Linkin Park пред да почне професионално(студентски) да се занимава со МУЗИКА.
Кон врв
pane_juventus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1048
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pane_juventus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2009 во 22:45
Zarem treba da se pravi sporedba megu ovie dve grupi.
IRON MAIDEN & ALEXANDAR THE GREAT
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.