IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Заљубен маж
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Заљубен маж

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 22232425>
Автор
Порака
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2009 во 11:03
Originally posted by ninja_34 ninja_34 напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Zaljuben maz....
 postoi i mnogu e ubavo dodeka e taka,samo eden problem imaat zaljubenite mazi,
mnogu lesno se odljubuvaat ма%20ајде
 
 
 
Ама затоа додека е заљубен......можеш да го вртиш како "такво" ......газење%20од%20смеењеe pa normalnooма%20ајде

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
zezok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zezok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2009 во 23:21
Originally posted by MyWay MyWay напиша:


Originally posted by ninja_34 ninja_34 напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Zaljuben maz.... postoi i mnogu e ubavo dodeka e taka,samo eden problem imaat zaljubenite mazi,mnogu lesno se odljubuvaat ма%20ајде

 

 

 

Ама затоа додека е заљубен......можеш да го вртиш како "такво" ......газење%20од%20смеење
e pa normalnooма%20ајдеpotrudi se da go resis i .... ke nema problem) samo zaljuben maz)
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2010 во 02:49
Заљубен маж....
Колку е убаво додека имаш некој заљубен да се вртка околу тебе...како мали деца се
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2010 во 00:12
Da de ... ubavo e da si do nego dodeka e seuste zaljuben ..... голема%20насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2010 во 00:16
Uf najubavo custvo koga imas do tebe zaljuben maz...
te jadi so pogled....te gali....ti se smeska celo vremeмечтаење

duri ne mu pomine toaзамисленост

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2010 во 00:18
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Uf najubavo custvo koga imas do tebe zaljuben maz...
te jadi so pogled....te gali....ti se smeska celo vremeмечтаење

duri ne mu pomine toaзамисленост
 
 
Ili na tebe de ... (aj, aj priznaj i nie ne sme cvetcinja голема%20насмевкаплазење)
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2010 во 00:19
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Uf najubavo custvo koga imas do tebe zaljuben maz...
te jadi so pogled....te gali....ti se smeska celo vremeмечтаење

duri ne mu pomine toaзамисленост
 
 
Ili na tebe de ... (aj, aj priznaj i nie ne sme cvetcinja голема%20насмевкаплазење)e pa sega za maz zborime..ne za zenaхи,%20хи...

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2010 во 02:34
Cek ... da procitam se .. moze i ke naucam nesto ....
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2010 во 06:52
Заљубениот маж е сон за секоја жена бидејки е лесен за манипулација од жените објект.голема%20насмевка
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2010 во 20:51
Убаво звучи.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2010 во 15:44
Originally posted by емил емил напиша:

Заљубениот маж е сон за секоја жена бидејки е лесен за манипулација од жените објект.голема%20насмевка


Не!
Сон на секоја жена е да има заљубен маж покрај себе,а кога има обострана вљубеност,нема простор за манипулација.намигнување
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2011 во 07:22
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Ajde da pozboruvame za zaljubenosta kaj mazite malku. Nie zenite veke sme poznati po nasite praksi i ovde na forumot mnogu se izjasnivme na ova tema. No mene me interesira, kako se odnesuva zaljuben maz, kako znae deka e zaljuben i sto bi napravil za ljubov kon sakanata. Ajde junaci pokazete se sega da ve vidam среќа..
 
Заљубениот маж прави се за својата сакана. Дури и невозможното станува возможно.
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2011 во 15:54
Вистински вљубен маж е оној кој е среќен кога љубената е до него, а не под него.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2012 во 17:22
Заљубен маж е како летен дожд ... брзо доаѓа - уште побрзо проаѓа .......
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 22232425>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.