IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Sto vi znacat nickovite?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Sto vi znacat nickovite?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
LSFC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1004
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LSFC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2009 во 18:01
mojot znaci-Levski Sofia Futbol Club
Кон врв
Dandleto Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dandleto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 11:00
Prviot nick mi beshe Ahaa pa si rekof daj da smenam i napishaf samo I Love i mizhechki pochnaf da chkrapam i se pogodi Dandleto i taka nickot mi ostana Dandleto :D
Кон врв
AleX_VeleS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AleX_VeleS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 23:15
Nick:GAME K!NG и ми значи ИГРА КРАЛОТ xD
Кон врв
KAPETAN Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAPETAN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 13:49
Originally posted by AleX_VeleS AleX_VeleS напиша:

Nick:GAME K!NG и ми значи ИГРА КРАЛОТ xD
ne znaci igra kralot tuku kralot na igrata a ako sakas igra kralot ke napises play king
Кон врв
KAPETAN Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAPETAN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 13:51
a ja pred 6-7 godini otidovme da igrame cs lan, i sednav ja na pc i imase pred mene so igral nekoj potpisan kapetan patnik, i ja igrav so toj nik, posle go smeniv KAPETAN RATNIK,pa posle pravev kombinacii nekoj K@PETAN R@TNIK i mn mi bese dolgo i si go staiv K@PETAN i posle konecno resenie K@PETA@N i mn jaki storii imate za nikovite :D haha se iznasmeav na nekoi =] pozz do site
Кон врв
piroman Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај piroman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2010 во 20:38
pa jas kako mal ja imam zapaleno kukata i toa so benzin,
gledav eden film kako eden pali kuka pa probav i jas
napraviv steta 20.000 iljadi evra pa taka resiv da se potpisuvam     P1r()MaN za da ne me tepat doma kazav oti ke se obesam i taka pomina.dobar nick a?
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2010 во 20:47
Така си ми е иминьето на мене Емил трепкање
Кон врв
DzankY Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DzankY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2010 во 01:39
Мојоф ник нема веза Ни се дрогирам, ниту пушам...
Коа првпат отидов у мојана нова населба, ме нарекоа Дилер (и до ден денес така ме викаат), али... Едно девојче и се одвали Џанки и сеа пола ме викаат дилер, пола џанки Си решив да пишам специфично, неграматичко име... и ми текна: DzankY
Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 00:41
Mene 10101 bas nisto ne mi znaci, a na online igri se potpisuvam bravo6 po Captain Price od Call of Duty 4.
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.
Кон врв
kiko555 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiko555 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2010 во 16:55
Ко влегов на CS 1.5 прв пат имасе еден МИЛК ИС БЕСТ па јас да не се мачам се потпишав M1Lk1S0 :D тоа е мојата кусе биографија за мојот сладок Nick :D едно ме мачи тоа што касно го дознав форумов :D:D a cs igram edno 5-4 godini a na cs_maps edno 3 godini :D
Дури дојдеш на ред сите правила ќе се променат Т.Е никогаш нема да стасаш на ред xD
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2013 во 22:49
eheeeee taka mi dojde. odamna bese toa..zivot..zivo ...viviтрепкање

Изменето од vivi1 - 24.Јануари.2013 во 22:49
vivi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.