IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - Sto vi znacat nickovite?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Sto vi znacat nickovite?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Puma* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Yugoslavia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Puma* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 18:27
Pozdrav svima!Moj nick je nastao davno kad sam otiso u igraonicu da igram CS nisam ni primetio ali sam na sebi imao patike,carape,trenerke i duks Puma* pa je onda nastao taj nick (jbg jos gace da su bile pumine bilo bi strava)

P.S: Vlaxy posto Ceca prolazi kroz Nis na putu za Makedoniju tacnije kod Arkana,ako svrati kod tebe cimni me na MSN
Кон врв
tishina be !! Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tishina be !! Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 20:03
So da vi kazam za mojot nik,non-stop drdoram i site mi vikaat TISHINA BE !!
Кон врв
VlaxY Кликни и види ги опциите
MAXarena админи
MAXarena админи
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 10.Јуни.2007
Локација: Yugoslavia
Статус: Офлајн
Поени: 94
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VlaxY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 20:12
Originally posted by Puma* Puma* напиша:


P.S: Vlaxy posto Ceca prolazi kroz Nis na putu za Makedoniju tacnije kod Arkana,ako svrati kod tebe cimni me na MSN
 
Hehe posle ovoga, ne samo da nema da budes admin nego i meni ima da oduzmu голема%20насмевка
Кон врв
viksamkd-BuLLeT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viksamkd-BuLLeT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 11:49
Originally posted by tishina be !! tishina be !! напиша:

So da vi kazam za mojot nik,non-stop drdoram i site mi vikaat TISHINA BE !!
 
 
 
 
HAHAHHAHA DEFINITIVNO DOBAR NICK ! голема%20насмевкаголема%20насмевка
Max Arena Not Admin :D:D
Кон врв
tishina be !! Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tishina be !! Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 08:28
Hehehe,Viksa a be ne e los nikov za na kanter koga kinam glavi(i koga ja kinat mojava),ama da vidis kako e koga sedam u igracnica,me zbudaluva kanterov,urlam,se deram ko da me kole nekoj ,a ko za belja u isto vreme ke se najde nekoj duplo postar od mene tuka,brka curi po msn i koga ke mu sk*rcam vika " TISHINA BE !!".Aj ednas-dvapati ke se razdere taka,jas malce ke se podsmiram ama dzabe,ke se zanesam i pak urlam.Na vampirov koa kje mu prekipi, koga kje mi stepa so toa selskata raka negova dve-tri zauski glaava tri dena mi zui ko bumbari da ima u nea.

p.s.
Ne be se zezam do sea ne mi se slucilo da me zakaci nekoj taka,ama kako trgnala rabotava so urlanjevo kjotek ne mi bega.   
Zatoa :

                     TISHINA BE !!

                           
Кон врв
NoPain Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NoPain Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 18:59
Originally posted by Psych Psych напиша:

Mojot nick e skratenica od Psychedelic - omilenata muzika голема%20насмевка... i ne duvam  hahaha плазење. Poranesniot nick psybot znacese psychedelic robot i taka...

btw jas znam za eden cika k*re od filmot RANE, faca covece bese голема%20насмевка


k*re taka nickot a?LoL i ja sum go gledal toj film bas e TOP

NoPain==BezBolkaсреќа          t.e. ne me boli koga ke izedam headголема%20насмевка
NoPain
Кон врв
+PRIPOR+MACEDONIAn+ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај +PRIPOR+MACEDONIAn+ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 02:44
mojot nick e +PRIPOR+MACEDONIAn+.. i :-)...
      Republika Pripor (Skopje) od Imperia Macedonia a ja sum Macedonian:-)...mala sala..:-)..Nickot go staiv za site onie koj imaat pogresna slika za Pripor i lugjeto koj ziveat tuka :-)..e ima Seljaci,a kaj nema?:-)..
PS.SAKAM SKOPSKO
Кон врв
MAJNE Кликни и види ги опциите
MAXarena админи
MAXarena админи
Лик (аватар)
Max Arena Admin

Регистриран: 28.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAJNE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 23:31
NBK   |   MAJNE
NBK=Natural Born Killer
MAJNE=taka me vikaat lugeto sto me znaat od  mnogu odmna
 
Inace koga prv pat igrav CS bev 'Ludi Bosanac' megutoa so toa"Bosanac" bez amx na pocetokot nemozev da vlezam (a fala bogu ne znaev zasto збунетост) ostana da bide MAJNE ili Majneeee[MACEDONIA]
 
ZZ 2 ALL
NBK=Natural Born Killer
Кон врв
aP|M@us3 Кликни и види ги опциите
MAXarena админи
MAXarena админи
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2007
Локација: Croatia
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aP|M@us3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 19:45
aP | M@us3
 
hehe ja ovaj nick imam odavno a dobia sam ga jer se stalno suljam uvjek,zabijem se iza kutije pa po sluhu cujem protivnika pa izletim i ubijem ga. I tako su me zezali pogledaj ga kao mis iz rupe  pogotovo kad ostanem sam od svog tima a treba da se rjesi partija!!
aP= znaci advenced player to je ostalo od mog starog klana iz starih profi dana igranja CS-a.голема%20насмевкаголема%20насмевка
poz lipi moi:D
Кон врв
Puma* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Yugoslavia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Puma* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 19:58
Lol imas zasluzeni nick jer si stvarno kao mis ali sto je najgore ono sto ja mrzim je to kad igram protiv tebe sto si brz kao mis pa me ubijes.....Poz M@aus3
Кон врв
aP|M@us3 Кликни и види ги опциите
MAXarena админи
MAXarena админи
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2007
Локација: Croatia
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aP|M@us3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 00:22
ahah Puma* ni nick mi jos nisi naucia pisat!!cccc лутина
poz lipi moi:D
Кон врв
Puma* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Yugoslavia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Puma* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 02:46
Originally posted by aP|M@us3 aP|M@us3 напиша:

ahah Puma* ni nick mi jos nisi naucia pisat!!cccc лутина


De polako slucajno sam pogresio,kako da ti ne naucim nick kad te stalno gledam na server
SORY M@us3
Кон врв
*BlAck_HOof* Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *BlAck_HOof* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 15:39
Mojot nick znaci Crno Kopito, hahaha, go dobiv na WoW koga prvpat igrav Tauren :D
Кон врв
3ve3dan Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2007
Локација: Yugoslavia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 3ve3dan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 21:43
Moj ne znaci nista.Samo je jedinstvenголема%20насмевка Jos nisam ni na webu ni na cs video jos nekog sa nickom 3ve3dan среќа Inace taj nick koristim odkad je proradio gprs na mrezi 063 u Srbiji
Kad ja dunem i vatru sunem :D :D
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.