IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Народот кој ја ослободува жената
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Народот кој ја ослободува жената

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3536373839 53>
Автор
Порака
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 23:59
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Zavisi za sto treba da se soblekuvam hahahahahahaa


Токму така,зависи за што.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:04
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

SANJAJ UBAVO VO TANGI


И покрај соодветниот цитат за облекувањето и моралниот кодекс на христијанката, *Прво Тимотеево 2:9 и 10 “Исто така и жените, облечени пристојно, со срамежливост и чесност да се украсуваат, не со плетенки, ни со злато ни со бисери, или со скапоцени облеки, туку со добри дела, како што им прилега на жени кои и се посветуваат на побожноста“, ти, Бачиос не се задоволи со одговорот, туку остана фокусиран на тангите.

Но од тебе и твоите браќа и не очекував повеќе.
Стрпи се уште малку, па ќе имаш прилика да се најдеш овде

http://aussie_news_views.typepad.com/aussie_news_views/images/muslim_heaven.jpg

Тука ќе имаш прилика да уживаш и со танги и без танги-до бесвест, бидејќи само за тоа и живеешголема%20насмевка.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:07
Зошто ги мешаш сите браќа во ова?

П.С. а на прашањето на кумот не му одговори.Пролистај наназад.

Изменето од Omer El Faruk - 17.Април.2008 во 01:13
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:10
Originally posted by Aisha Aisha напиша:


Znaci muslimankata moze da se nasminka vo serijataski dozvolenite uslovi (doma, na nekoja zenska sedenka i sl.) no nadvor toa ne treba da bide primetno.


OK, se slozhuvam deka doma sekoj mozhe da pravi sto saka. Toa voopshto ne e tema za muabet.

Se raboti za shminkanjeto na muslimankite nadvor.

Do sega nemam videno nenashminkana muslimanka, vkluchuvajki gi i onie od Iran i Saudijska Arabija.

Znachi, spored onoa sto ti go velish, site tie go pravat toa protiv k*ranskite odredbi.

Ako se oblekuvaat od glava do peti za da ne gi provociraat mazhite, zoshto togash se shminkaat koga se vo javnost?

Изменето од Messenger - 17.Април.2008 во 01:11
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:17
Iskerno, nemam hrabrost da gi prasam!!!
Gi ima i tuka...
No nekako site se osetlivi na toa prasanje.
Kako dobar argument gi mi posluzat nekoi vasi postovi, vo koi duri i vie smetate deka toa e provokativno.
Kako sto rekov, jas poznavam MNOGU muslimanki koi ne se sminkaat. Koi se svesni deka e smesno teloto da go pokries, pa da nadoknadis za toa, napravi go liceto kako svetlecka reklama.

A vo Saudiska Arabija ne sum bas sigurna, poveketo se celosno pokrieni. A Iran, eh za siite stvarno ne nameravam da diskutiram,
Pozz
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
trebo.r.a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trebo.r.a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:18
dali vo hristijanstvoto e dozvoloeno shminkanje?
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:18
Јас не само што не сум видела немашминкана муслиманка во муслимански држави, туку 90 % од истите флертуваат со туѓи мажи.
Ем забрадена само дупка за очи оставена, ем очите нападно нашминкани, ем со погледот повикува....Кој морал е тоа.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
trebo.r.a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trebo.r.a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:21
odgovori marija na prashanjeto .dali vashata vera dozvoluva shminkanje i razgovaranje so drugi osobi.
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:21
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Јас не само што не сум видела немашминкана муслиманка во муслимански држави, туку 90 % од истите флертуваат со туѓи мажи.
Ем забрадена само дупка за очи оставена, ем очите нападно нашминкани, ем со погледот повикува....Кој морал е тоа.Ако сакаш да видиш ненашминакна муслиманка не мачи се да трагаш по муслиманските држави,оти е премногу далеку.Бујрум кај мене и ќе видиш не една туку многу.

П.С. А за процентот намали малку,ептен ја прекардаши.

Изменето од Omer El Faruk - 17.Април.2008 во 01:22
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:26
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Јас не само што не сум видела немашминкана муслиманка во муслимански држави, туку 90 % од истите флертуваат со туѓи мажи.
Ем забрадена само дупка за очи оставена, ем очите нападно нашминкани, ем со погледот повикува....Кој морал е тоа.Ako za muslimanski drzavi mislis na Srbija, Grcija, Italija, Getmanija, i vecinata od  zenite tamu ti izgledaat kako muslimanki....... togas se soglasuvam so tvoojot stavтрепкање
ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:30
Не, туку мислев на Сирија, Јордан, Иран, Бахраин, Либија...голема%20насмевка
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:31
Originally posted by muhadzir muhadzir напиша:


Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Јас не само што не сум видела немашминкана муслиманка во муслимански држави, туку 90 % од истите флертуваат со туѓи мажи.
Ем забрадена само дупка за очи оставена, ем очите нападно нашминкани, ем со погледот повикува....Кој морал е тоа.

Ako za muslimanski drzavi mislis na Srbija, Grcija, Italija, Getmanija, i vecinata od  zenite tamu ti izgledaat kako muslimanki....... togas se soglasuvam so tvoojot stavтрепкање


Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:32
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Не, туку мислев на Сирија, Јордан, Иран, Бахраин, Либија...голема%20насмевка
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
muhadzir Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 740
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muhadzir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 01:34
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Не, туку мислев на Сирија, Јордан, Иран, Бахраин, Либија...голема%20насмевкаNitu edna od tie sto gi nabroja ne se Muslimanski drzavi, tuku se drzavi kade dobar del od naselenieto se Muslimani! 

A ako si videla "muslimanki" vo tie drzavi kako sto gi opisa ti, da ti kazam deka nisto ne se razlikuvaat od "muslimankite" vo zemjite sto gi navedov jasсреќа

ISLAM VJERA ISTINE
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3536373839 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,096 секунди.