IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Народот кој ја ослободува жената
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Народот кој ја ослободува жената

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3435363738 53>
Автор
Порака
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 22:07
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

dali zenite sto odat po tangi se hristijanki?
odgovor please

a jas sto sum i kolku veruam jas si znam , naprotiv ti ne znaes vo sto da veruvas, veruvas vo oblekuvanjeto , ama moze da bide i tanga


А зошто да не бидат?!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 22:10
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:



Па одговорено ти е
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 22:11
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Но и ти и Кумот бачиос разберете тогаш дека не секоја жена која се удира во гради дека е христијанка а се однесува и облекува непристојно-дека навистина и е тоа. Морам да одам некаде, но подоцна ќе ти најдам поткрепа и за облеката.


jas draga toa go znam, pak ne gi citas ubav postovite
Прво Тимотеево 2:9 и 10“Исто така и жените, облечени пристојно, со срамежливост и чесност да се украсуваат, не со плетенки, ни со злато ни со бисери, или со скапоцени облеки, туку со добри дела, како што им прилега на жени кои и се посветуваат на побожноста“Почитувам Д-р Кум, како што гледаш, вистинската христијанка треба да краси скромност, и во облекувањето и во однесувањето. Добрите дела да бидат нејзин украс (ц ц ц, кога само ќе помислам колку накит носат на себе муслиманкитеголема%20насмевка)



Значи врти-сучи од вистината не се бега. Драга мариа-магдалена,од овој Библиски пасус убаво се гледа дека и жената христијанка треба да биде пристојно облечена и морално наоружана.
А танги-манги,плажи,нудизам итн,.....сето тоа е во спротивност со моралните начела и на Исламот и на Христијанството.

БРАВО ЈАС!


П.С. Ќе те замолам почитувана колешке од форумов,да не ми прилепиш и мене некоја етикета дека длабоко во себе сум христијанска душичка.
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 22:11
PA toj odgovor go cekam ,
dali se ili ne se ?

jas ne rekov deka ne se toj odgvor go cekam od marija
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 22:13
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

Па одговорено ти е


ne ne mi odgovoreno?
cekam uste
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 22:24
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:


П.С. Ќе те замолам почитувана колешке од форумов,да не ми прилепиш и мене некоја етикета дека длабоко во себе сум христијанска душичка.


За Бачиос беше тоанамигнување
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 22:30
SANJAJ UBAVO VO TANGI
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 23:09
Јас ти одговорив - а зошто да не бидат? Ако некоја смета дека така ја изразува својата скромност, тоа е нејзина работа. Прашањето е дали мажот кој ќе се попали на неа и не може да се контролира е вистински христијанин и има во себе доблест и скромност...? Ако може да се контролира, и не рипне да ја силува на сред плажа - тогаш не гледам проблем...
Кон врв
Azrael Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Azrael Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 23:15
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

dali zenite sto odat po tangi se hristijanki?
odgovor please

 


NE, ako e hristijanka sovesta ke i bide moralna vodilka i ke si se oblece poinaku
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ !     
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 23:17
lelelelelele
Kade otisla mojava tema.....
od sminka, tangi, pijani muslimanki....
Pa ve molam!
Kolku se trudev da vi objasnam kako treba edna muslimanka da se odensuva i sega gledam deka se vrtime vo krug!

Ajde i jas da kazam nesto.....
Sminkata, e ukras za zenskoto telo, dodatok....A vo ajetot koj govori za pokrivanjeto, SE NAVEDUVA DEKA TREBA DA GI POKRIEME UKRASITE...Na edna muslimanka i e dozvoleno da se sminka no toa treba da ne se gleda vo javnosta, CELTA NA MARAMATA E ZENATA SO SVOJATA POJAVA DA NE PRIVLEKUVA VNIMANIE....skoromnosta e najubavata OBLEKA ZA SEKOJA ZENA!!!!!
Znaci muslimankata moze da se nasminka vo serijataski dozvolenite uslovi (doma, na nekoja zenska sedenka i sl.) no nadvor toa ne treba da bide primetno.

Jas licno mrazam sminka, i retko skoro vooposto ne upotrebuvam. nekako sum pobornik za prirodnata ubavina, a i site tie hemikalii na moeto lice......ne blagodaram.

A za pijani i vakvi onakvi muslimanki!
Toa ne spaga vo domenot na iskreni i bogobojazni, pokorni na Boga muslimanki!
Zatoa ve molam da ne go trosime vremeto vzaludno, da se ogranicime na VEROISPOVED!


A za siluvanjeto i plazite...
Zosto go zemata samo azurniot breg, sekade ima goli luge u plazi....
Jas nemozam da komentiram za toa...
No zosto da imas potreba vo toj moment da siluvas koga SE TI E NA IZVOLTE....TOLKU MALKU OBLEKA (ILI BEZ OBLEKA) PLAZA, ALKOHOL, GOLOTIJA.....pogoden moment za sekoj.
Inaku imav prilika da slusam ispoved (sudenje) na eden siluivatel, i toj veli: Ne sum jas kriv, taa me isprovocira!
So sto so oblekata....
e pa presudete sami, na nego mu presudija so samo 5 godini zatvor, sega e na sloboda, pa da vidime koja sledna ke go isporvocira. Zalno
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 23:18
Originally posted by Azrael Azrael напиша:


Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

dali zenite sto odat po tangi se hristijanki?
odgovor please
 
NE, ako e hristijanka sovesta ke i bide moralna vodilka i ke si se oblece poinaku



То бе царе,алал да тие,како само се поклопуваме во некои работи,но,ништо чудно оти верата тоа го налага,а не некои трендови кои овде се рекламираат во име на верата.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 23:44
Ne bi se slozil ako nekoj ne moze da se kontrolira toj problemot treba da si go resi..nosenjeto na tangi i moralnosta nemaat nikakva zaednicka vrska......ako se oblecam so deset para obleka znaci li deka sum pomoralen...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 23:47
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Ne bi se slozil ako nekoj ne moze da se kontrolira toj problemot treba da si go resi..nosenjeto na tangi i moralnosta nemaat nikakva zaednicka vrska......ako se oblecam so deset para obleka znaci li deka sum pomoralen...



Можеби нема да бидеш поморален,но,едно е сигурно ќе ти треба повеќе време,за да ги соблечеш тие десет пара на облека.

Не ме сфаќај погрешно се шегувам.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 23:48
Zavisi za sto treba da se soblekuvam hahahahahahaa
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3435363738 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,563 секунди.