IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Разлика меѓу жена и љубовница
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Разлика меѓу жена и љубовница

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 43444546>
Автор
Порака
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2015 во 00:27
Vtora violina onaa ljubovnicata,za greota
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2015 во 00:27
Mazot vaka taka pak do zenata ke si legne
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2015 во 21:03
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Mazot vaka taka pak do zenata ke si legne

Sekako deka ke legne do zena , ama  намигнување...ja bi nesto tugjoтрепкање
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2015 во 21:37
Не разбирам како некој може да се заљуби во онаа втората...јас жена ми не би ја мењал за ниедна друга...
Кон врв
AVITAS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AVITAS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2015 во 20:21
една тема што секогаш ке се врти во круг.Мажот што има долгодишна врска надвор од бракот, не е само сексот во прашанје. има тука многу работи, приврзаност за деца, да потпораснат.. а направи добра ситуација, а мегу време секој момент дели со лјубовницата.. верувајте имам во семјствоот таков слуцај.. т.с братуцедка ми.. и кога ми раскажува секогаш плацам бидејки имаат нешто што го немаат доживеано ... многу луге една сум од нив и јасс. им ја посакувам сета срека на светото и се надевам кога ке им пораснат децинјата ке најдат време и з анив.. тоа е лјубов... кој како сака нека свати!!
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2015 во 21:09
Постојат многу случаи кога всушност љубовницата ке ви стане жена(од кога ке се разведете), мислам секој има право да биде срекен во животот...ако кавгата и несогласувањето е секојдневие во таа врска-децата сигурно патат.
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21942
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2015 во 00:22
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Не разбирам како некој може да се заљуби во онаа втората...јас жена ми не би ја мењал за ниедна друга...


Апсолутно романтично мечтаење
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2015 во 00:43
Абе така си е, небиват нинџа од порочник чоек.
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2015 во 09:44
sramota se pikaat vo brak,a decata bas gi boli kurvickite

Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2015 во 09:50
i uste ke solat pamet za griza za deca
ebati eftinite,legni si so nego ,toj vecer ke si legne do zenata 
i taka so godini
i ona e cesna

Кон врв
AVITAS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AVITAS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2015 во 13:26
тоа сакав да напоменам, на крај креави лјубовта каде ја има .. тоа е здрава средина за децата и толку! секој сака да има убав брак, со лјубов и разбиранје да раснат децата но... секогаш не е така
Кон врв
AVITAS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AVITAS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2015 во 13:30
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

i uste ke solat pamet za griza za deca
ebati eftinite,legni si so nego ,toj vecer ke si legne do zenata 
i taka so godini
i ona e cesna

а ти сигурна си дека зените им се секогас светици--- колку е глупаво да се осудуваат лугето без да ги знаете! лугето се делата на злобни и не злобни не на лјубовник и лјубовница,, ако веке гледаме .. карактерно.. мразаm осудуванја.

Изменето од AVITAS - 30.Мај.2015 во 14:43
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2015 во 13:38
A koja e razlikata megu razvedeni ljubovnici i krevki cicalchinja?!
Kakvi li bi odbrale mazite hmm
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2015 во 16:21
Ja bi nesto poiskusnoтрепкање, a nemora da e razvedena za da e iskusna...ima u denesno vreme iskusni, pa neli era na internet e taka da imala od kaj da nauci ...a cicalcinjata za desert mozeтрепкање
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 43444546>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,516 секунди.