IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Разлика меѓу жена и љубовница
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Разлика меѓу жена и љубовница

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 46>
Автор
Порака
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 11:46
A ako sakate ke otvorime i tema razlika megju soprug i ljubovnik, ic nema problem.....среќа
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
inessX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај inessX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 11:55
ne mi bese toa poenta
samo rekov deka nema mislenja od mazi
a toa ke ja razjasni temava podobro
inace super e temata
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 11:57
Jas razlikata pomegju sopruga i ljubovnica ja gledam samo vo edno: vo obvrskite. So soprugata mazot ima obvrski, prvo kako bracen drugar, koj treba da go saka , ceni i pocituva i sto e najvazno, da mu pomaga, tuka e i zaednickoto vospituvanje i podignuvanje na decata, a so ljubovnicata nema apsolutno nikakvi obvrski, osven da uziva......

Ubavo si napishala kristin696, dodeka soprugata samo neshto zanoveta i bara, ovaa molchi, se smeshka i potpolno go razbira kolku mu e teshko so takva sopruga. (da ja vidam na nejzino mesto hahaha)

 Soprugata treba da bide i ljubovnica i ptijatelka i drugarka itn. i se razbira obratno za sprotivniot pol.Treba da se raboti vo domot na podobruvanjeto na odnosite, a ne toa da se bara na strana.

always look on the bright side of the life!
Кон врв
Цаци Галапчарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 955
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Цаци Галапчарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 12:00
Toj ti je isto dupka tamo dupka vamo, samo treba da stasujes da gi zatnujes
Кон врв
brigitte Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brigitte Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 13:01
Epa so soprugata delis i ubavi i neubavi momenti, nea si ja videl i vo najloso izdanie i koga e nervozna, bolna nenasminkana, plus ti mrchi, nemoj ova, nemoj ona, kaj si do sega, zosto kasnis, plati li struja, nemoj sega da gledas fudbal poso jas gledam spanska serija....a so ljubovnicata samo ubavi momenti, strast, dobar sex, slatki tajni.....
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 13:05
Ljubovnicata saka da go dobie seto toa sto mazot i go dava na zenata
Кон врв
Kristin969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Октомври.2007
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 340
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kristin969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 13:26
 Soprugata treba da bide i ljubovnica i ptijatelka i drugarka itn. i se razbira obratno za sprotivniot pol.Treba da se raboti vo domot na podobruvanjeto na odnosite, a ne toa da se bara na strana.
[/QUOTE]
 
Sosema se soglasuvam so tebe bluebell i bas mi e milo sto mislis deka toa treba da bide obostrano, a ne samo od stranata na soprugata! Treba da  razbereme deka resenieto nikogas ne e nadvor od doma, toa nadvor e za moment begstvo od realnosta, resenieto sekogas e tamu kade sto e i problemot, samo zavisi koj kolku e otvoren i iskren vo namerata da zivee sodrzinski ispolnet i kvaliteten zivot. Mozebi ne mozeme da vlijaeme na toa sto se slucuva nadvor od doma, ama sigurno e deka mozeme da vlijaeme i da go promenime ona sto se slucuva vnatre.
 
роза
Ljubov i Svetlina!
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 13:27
Originally posted by ekaterina ekaterina напиша:

mazite se nezasitni vo zelbata da bidat "svateni", da se dokazuvaat i pokazuvaat. niv im e polesno da najdat druga zena otkolku da si gi podobrat odnosite vo domot.
predizvikot e toj sto gi tera da odat vo "lov".
mislam deka eden od najsmesnite izgovori im e deka so ljubovnicite mozat da uzivaat kako sto ne mozat so soprugite.

Mnogu retko se slucuva covek da si ja priznae greskata ili slabosta. Taka e i kaj mazite polesno im e da se zadovoluvaat so druga nego da im priznat na zenite deka se nesposobni za sozivot.
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 13:37
Originally posted by mamma mamma напиша:

Da vodish ljubov so zena i da spiesh so zena
se dve odvoeni chuvstva.....
Prvoto e lamtez,vtoroto e ljubov.

                                                 Milan Kundera
Nekako...vo tekstov cuvstvuvam i poznavam
koja e zenata a koja ljubovnicata


moze da mi go objasni nekoj zborot lamtez
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 13:43
eve sega i jas nesto da kazam

prvo sopruga sum i mazot mi ima svalerka

 i na prasanje zasto otide po druga sto ti falese doma on neznaese da mi odgovori  i ne samo on mnogu drugi mazi sum prasala da mi odgovorat no odgovorot e istiot  NEZNAM 

e saga razlika nema sex e sex

ako znaes i sakas da uzivas vo sexot ke uzivas i so zenata i so ljubavnicata a ne doma ignor  a nadvor sto ke ti dojde do raka udri  sve po spisak

i dajte nekoj mas neka napise svoe mislenje намигнување
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 14:33
Originally posted by bibce bibce напиша:

Originally posted by mamma mamma напиша:

Da vodish ljubov so zena i da spiesh so zena
se dve odvoeni chuvstva.....
Prvoto e lamtez,vtoroto e ljubov.

                                                 Milan Kundera
Nekako...vo tekstov cuvstvuvam i poznavam
koja e zenata a koja ljubovnicata


moze da mi go objasni nekoj zborot lamtez


Neznam sega dali doslovce ke mozam da objasnam no toa mu e neshto
kako....strast,vozbuda,zanesenost...taka(ako ne sum vo pravo-popravete me,koj znae podobro).

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 17:54
Ubavo si go objasnila mamma, na makedonski nemozhe da se kazhe poinaku.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 20:20


mnogu aktuelna tema ...

ke dadam dve mislenja ...

prvo kako maz ...
mnogu godini vo brak ...

mislam deka ...
isto kako i bilo koja zena ...
mazot treba nanovo da si ja osvojuva zenata ...

no bidejki toa tesko mu padja ...
nemoze so isto razmisluvanje na ja osvoi zenata ...
koja go znae kako dise ....

polesno e da se pravi fin i kulturen ...
i taka natamo kaj nekoja sto ne go poznava ...

sepak bi rekol:
TREBA DA SE POTRUDIME
DA SI JA OSVOIME SOPSTVENATA ZENA !!!

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 20:27


kristin ...
malku ke izlezam od temata ...
ama pak ke se vratime na nea ...

ova e stvarno mnogu dobra tema ...
i mislam deka ke bide dosta poucna ...

Inaku ke kazam edna vistinska prikazna ...
sto godini nanazad ja imam kazuvano ...

deka imenkite kaj nas ...
se izliteni i istroseni ...

Na primer ako se kaze MAZ !!!

Zborot maz ,
e tolku istrosen ,...
demode ...

Maz znachi ... smotan, ne go biva da kupuva,
glup, dosaden ...

Zena znachi ... vo roba, so vitleri, mirisa na kromid ...
vo rakavite zasukani ...

zatoa predlagam ...
da se smenat tie zborovi MAZ , ZENA
se neka bide isto ...

I koga ke se izleze ...
i se sretneme so nekogo ....

- zdravo ... da te zapoznaam ova mi e svalerkata ...

svalerka znachi : kulturna, fina , doterana , elokventna, nasminkana ...

ili

- zdravo ... da te zapoznaam ...
ova mi e svalerot ...

svaler: kulturen, fin, vnimatelen ...

A se neka ostani isto ...

sega ke se vratam pak na temata ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 46>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,186 секунди.