IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни игри
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни игри

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
Автор
Порака
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2007 во 23:32
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

па тие се најинтересни...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкатрепкање мора малце....да се хммм... зачини...?намигнување
 
sekoe dobro jadenje mora da se zacini i dobro da se ostavi da se ptokrçka e uste poubavoнамигнување
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 00:27
I vikam : - Aj baci kandilo, oti ke te otkacam.
I cudna rabota niedna ne odbila do sega .
Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 01:54
zbunet koa mene ke me vidis , e bogami ke zakocis i oro ke igras.голема%20насмевка
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 06:56
Diki,  и јас сакам да те видам љубов
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 09:02
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

I vikam : - Aj baci kandilo, oti ke te otkacam.
I cudna rabota niedna ne odbila do sega .
 
Бре што фраер си бил ти!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Veni Vidi Vici
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2007 во 12:10
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Diki,  и јас сакам да те видам љубов


Mori Mona, peder eden, aj ne mi se mesaj u ebaanjeto, najdi si nekoja druga, ovaa e MOJA !


Изменето од zbunet - 29.Ноември.2007 во 12:11
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 11:39
eve eden sekojdneven primer na  "igra"
sigurno "igrava" vi e mnogu poznataголема%20насмевка
se zapoznavate so nekoj si razmenuvate tel.broevi i narednite nekolku dena svoeto slobodno vreme go pominuvate pred vasiot mob.telefon a ostanatiot del od vremeto posvetuvate posebno vnimanie na toa telefonot da bide blisku do vas da mozete da go slusnete koga ke zazvoni
epa eve eden sovet ako pak se najdete vo ista situacija
ako covekot e dobar poznavac na "maskite pravila" na "igrata"...mozete slobodno da zaboravite na toj veten
tel.povik slednite denovi....tretiot i cetvrtiot den se klucni.....ako telefonot voopsto zazvoni ke zazvoni od ovie dva dena.........a koga ke ZAZVONI ne krevajte vednas slusalka tuku naprotiv ostavete go neka si zvoni malku poveke od voobicajnotoнамигнувањеголема%20насмевка
 
 
 
 
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 12:21
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

eve eden sekojdneven primer na  "igra"
sigurno "igrava" vi e mnogu poznataголема%20насмевка
se zapoznavate so nekoj si razmenuvate tel.broevi i narednite nekolku dena svoeto slobodno vreme go pominuvate pred vasiot mob.telefon a ostanatiot del od vremeto posvetuvate posebno vnimanie na toa telefonot da bide blisku do vas da mozete da go slusnete koga ke zazvoni
epa eve eden sovet ako pak se najdete vo ista situacija
ako covekot e dobar poznavac na "maskite pravila" na "igrata"...mozete slobodno da zaboravite na toj veten
tel.povik slednite denovi....tretiot i cetvrtiot den se klucni.....ako telefonot voopsto zazvoni ke zazvoni od ovie dva dena.........a koga ke ZAZVONI ne krevajte vednas slusalka tuku naprotiv ostavete go neka si zvoni malku poveke od voobicajnotoнамигнувањеголема%20насмевка
 
 
класика!
Veni Vidi Vici
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 12:27
taka se zapocnuva...............голема%20насмевка
 
 
bas bi sakala da procitam vasi "IGRI"
 
koi pomalku koi poveke klasicniголема%20насмевка
 
sto da e pisete..............среќа
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 13:05
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

eve eden sekojdneven primer na  "igra"
sigurno "igrava" vi e mnogu poznataголема%20насмевка
se zapoznavate so nekoj si razmenuvate tel.broevi i narednite nekolku dena svoeto slobodno vreme go pominuvate pred vasiot mob.telefon a ostanatiot del od vremeto posvetuvate posebno vnimanie na toa telefonot da bide blisku do vas da mozete da go slusnete koga ke zazvoni
epa eve eden sovet ako pak se najdete vo ista situacija
ako covekot e dobar poznavac na "maskite pravila" na "igrata"...mozete slobodno da zaboravite na toj veten
tel.povik slednite denovi....tretiot i cetvrtiot den se klucni.....ako telefonot voopsto zazvoni ke zazvoni od ovie dva dena.........a koga ke ZAZVONI ne krevajte vednas slusalka tuku naprotiv ostavete go neka si zvoni malku poveke od voobicajnotoнамигнувањеголема%20насмевка
 
 
 
 



Ova poise mi lici na dupacka   на%20телефон     кловн  хи,%20хи...   смеење


Изменето од zbunet - 30.Ноември.2007 во 13:06
Кон врв
aurelianus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 202
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aurelianus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 13:13
...со к**...нема играње!
8"
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 13:39
...i so ogan

Lazi bube, lazi bube, papi k*re !


Изменето од zbunet - 30.Ноември.2007 во 15:04
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 20:48
Hahaha me nasmea postot za toa deka posle razmenuvanje na telefonski broevi tipot se javuva kaj tretiot ili cetvrtiot den среќа. Znaci imam uste dva dena fora i posle go brisam od imenikot голема%20насмевка. Ej kolku mi e smaceno od tie igri sto nekogas mi ide vo faca da mu kazam na nekoj " Da mi se svigjas, ama treba da komunicirame normalno ko dve vozrasni individui za da vidime dali sme eden za drug ". Ima li podobra igra od iskrenosta. Em ti stedi na vreme, em od nea nema povredeni i navredeni намигнување.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 09:57
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Hahaha me nasmea postot za toa deka posle razmenuvanje na telefonski broevi tipot se javuva kaj tretiot ili cetvrtiot den среќа. Znaci imam uste dva dena fora i posle go brisam od imenikot голема%20насмевка. Ej kolku mi e smaceno od tie igri sto nekogas mi ide vo faca da mu kazam na nekoj " Da mi se svigjas, ama treba da komunicirame normalno ko dve vozrasni individui za da vidime dali sme eden za drug ". Ima li podobra igra od iskrenosta. Em ti stedi na vreme, em od nea nema povredeni i navredeni намигнување.
 
Tocno e deka "igrite" se sprotivnost na zreloto i iskreno komuniciranje na custvata koe treba da bide prisutno vo sekoj covecki odnos.....
No golem e brojot na onie luge koi odbiraat vo odnosot kon drugite luge da gi igraat igrite na manipulacija namesto da bidat iskreni so sebe i so drugite................
I navistina koga sme vo situacija koga znaeme deka vistinata ke go povredi drugiot....mnogu e polesno da izbereme da izlazeme odnosno da ja izbegneme vistinata.............
"Igrite" vo vrska e karakteristicna i vo zrelite vrski,no i za flertuvanjeto za prvite sostanoci za priznavanjeto na simpatija kon nekoj.........
Najcesto tip na igri se igrite na kontrola na vrskite koi predstavuvaat razlicni nacini na manipulacija koi imaat edna cel:
"da se drzi topkata vo svoi race"
 FAKT e deka poveketo od mnozinstvoto gi primenuvaat "igrite" vo svoeto sekojdnevie............
 
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.