IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Какви чувства во вас буди поимот СМРТ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Какви чувства во вас буди поимот СМРТ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 17>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 00:58
Umreno, smrdis i begaat od tebe
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 01:37
Pred eden mesec pominav pred Gradska bolnica.Edna zena si sedeshe na klupa,barem jas taka mislev,a ustvari istata beshe umrena.Kolku mirno izgledashe
Im YOUR NIGHTMARE
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 07:32
Aha ! Eta kaj gi ostavale mrtvite ovie od gradska, na klupaa !
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 03:04
уф .........се наежив од темава
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 03:09
Aj da umram prvo, pa ke se vratam da vi kazam...
koja glupa tema...
Кон врв
anelija l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 609
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anelija l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 16:48
ne bi sakala ni da pomislam na ova a smrta custvo za koj......
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 17:21
kakvo cuvstvo
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 17:26
Jutro svice
ona se ne mice
Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 17:40
neznam,ne sum osetil
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 18:45
Ubivstveno.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 19:06
Оние кои ја вкусиле велат: преодно.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 19:15
Baba mi koga bese na smrtna postela se simnuvase od krevet na zemja, nebare zemjata ja vika. Mislam deka prvo ne razmisluvaat svesno odredeno vreme pa potoa gi napusta duhot. Barem onie sto se macat podolgo vreme za zal.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2009 во 19:24
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Na moi race umrele dve osobi. Prva beshe baba mi. Dozivea infarkt...i vo bolnica...drugarka mi koja tamu raboti...mi dozvoli da bidam pokraj nea... samo gi otvori ocite...me pogledna i so tivok glas me zamoli da ja cuvame mama (kerka i edinica)..gi zatvori ocite i umre...
...vtor pat...svekor mi...utroto me zamoli da si dojdam porano od rabota... bidejki ne se cuvstvuva dobro... go poslushav... zaspa... vlegov go razbudiv i go prashav dali mu treba neshto... se nasmea i mi mavna so rakata...vo stil ne...samo sedni na foteljata...i umre... stanuva zbor za postari lica... od nivnoto umiranje...imam vpecatok deka ne e neshto strashno...

Ah sonce kolku e podobro taka covek da umre otkolku ko baba mi 21 den da se maci vo krevet. Tolku cista dusa... A jas zabegotina po psihoanalizi ja pratev celo vreme. Do posleden moment mislese deka pravi nesto i samo mrdase so racete. Na prasanjeto sto pravi ke recese-meta, rucek za tatko ti i sl. Potoa dali po 5 min na den bese svesna. Posleden pat koa bese svesna kafe i davav so cevka. Ja vlecese natamu, se soblekuvase, se prevrtuvase od krevet na zemja. ne sakase da ja krevame i prvo pola saat morav da ja molam za da mi dozvoli da ja krenam od zemja. Se gledase koga ke otvorese oci (a toa bese mnogu retko) deka ne gleda vo mene ili vo bilo sto..tuku deka nesto drugo prati so oci....Sepak nikoj ne se vratil od tamu da kaze kako e. Mi se sluci dva pati da imam premrezja do sega....vtoriot pat sam svetci sto mi se pojavuvaa vo son prasuvajki dali da me zemat...iskreno bev mnogu smirena zasto go gledav dedo mi megju niv.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 01:24
Originally posted by cvinger cvinger напиша:

           cuvstvuvam,
                                    smrta se nablizuva,
                            
poleka me obzema,
vrelata krv istekuva po moeto ladno telo,
 zivotot me napusta - smrta me posakuva...

ova se samo nekoj moj napisani recenici vo vrska so smrta
a ponataka kje mozete da gi prochitate drugite
no za se ima vremeeee...........

Dokolku temata ne e dobro definirana togas neka se vodi pod sledniov naslov:
DALI SE PLAsh*tE OD SMRTA?



Ќе го искористам постов од авторот на темава (како дозвола) да го преформулирам насловот во “Какви чувства во вас буди поимот СМРТ?“
Вака ми звучи пологично за дискусија, земајќи ги предвид и забелешките од други дискутанти.




Изменето од anastea - 19.Јануари.2009 во 01:26
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,342 секунди.